Truksa hattrickem zavelel k obratu

Rakovník – V prvním domácím utkání letošního roku přivítali rakovničtí junioři na svém ledě soupeře z Kralup. Rakovničtí si chtěli spravit chuť z minulého kola, ve kterém prohráli na stadionu Kutné Hory vysoko 10:1.

19.1.2016

HOKEJ - ilustrační foto.Foto: DENÍK

HC Rakovník – HK Kralupy 7:3 (1:1, 0:1, 6:1)

Domácí začali aktivně a v prvních minutách soupeře lehce přehrávali. V deváté minutě doklepl Cukr do brány Čelikovského střelu a domácí se tak ujali vedení – 1:0. Po vstřeleném gólu však Rakovničtí poněkud polevili, což hosté ve 12. minutě trestali vyrovnávací brankou. Zápas v tu chvíli musel opustit domácí Bureš, jenž měl problémy s kotníkem. I přes zásah zdravotníků už se do utkání nevrátil. Ve zbytku první třetiny i přes veškerou snahu domácích další branka nepadla, a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili domácí ve vysokém tempu. Během první desetiminutovky druhé třetiny vyslali na brankáře hostí téměř 15 střel. Žádná z nich se ale neujala, a tak to byli hosté, kdo se ve druhé třetině poprvé radoval. Navíc jim k tomu stačila pouze jediná střela. I po inkasované brance se domácí stále tlačili k zakončení, avšak brankář v kleci hostů domácím střelám dlouho odolával. Neprosadili se postupně Cajthaml, Cukr, ani kapitán Zubalík. V návalu frustrace navíc Vostrý odpálil kotouč při přerušené hře a tak jej stihl desetiminutový osobní trest. V samém závěru druhé části hry se dostali hosté do vyložené šance, avšak stejně jako domácí selhali v koncovce. Stav po druhé třetině tedy vyzníval lépe pro hosty – 1:2.

Do třetí části nastoupili Rakovničtí poněkud vlažně, což hosté potrestali rychlou brankou – 1:3. V tu chvíli už to vypadalo, že si hosté v poklidu pohlídají svůj náskok až do konce. Tyto představy ale razantně utnul Truksa, který v rozmezí 48. a 50. minuty dokázal vsítit čistý hattrick. Zejména jeho poslední branka byla lahůdková, když v samostatném úniku překonal brankáře hostí bekhendovým blafákem – 4:3. Na hostech již byla znát únava, jelikož do Rakovníka přijeli pouze s deseti hráči. Naopak rakovničtí mladíci byli po Truksově hattricku opět plní energie, a tak se zápas dohrával převážně na jednu bránu. V 54. minutě přidal pojistku Čelikovský, když obkroužil branku hostí a elegantně uklidil kotouč do klece – 5:3. V 57. minutě se podruhé v zápase prosadil Cukr a 13 vteřin před koncem pečetil výhru domácích Vostrý, když po Kandrově pasu tváří v tvář brankáři nezaváhal.

HC Rakovník: Bendl – Zíka M., Zíka L., Bureš, Staněk, Titlbach, Slepička, Vostrý, Zubalík, Truksa, Prokop, Cajthaml, Čelikovský, Cukr, Kandr, Kohout. Trenér: Tomáš Veselý. ⋌(sp,roj)

19.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Světly svíček se letos při Adventním svícení Rakovník rozsvítil už popáté v řadě.
38

Při Adventním svícení společně rozsvítili Rakovník

Třetí ročník charitativní akce Nakopeme dětem za účasti osobností z Real Top Praha se velmi vydařil. Vybrala se úžasná částka 322 tisíc korun.
83

Osobnosti a fotbalisté nakopali dětem přes 322 tisíc korun

Na přání opraví Lidickou ulici  v Novém Strašecí

Nové Strašecí – Jelikož Lidická ulice v obytné části Nového Strašecí nebyla v příliš dobrém stavu, občané města se s žádostí o její opravu obrátili na městský úřad. A vyplatilo se. Vedení města se rozhodlo, že ulici alespoň v její nejvíce poničené části zrekonstruuje. Proto už stihlo zajistit projekt i stavební povolení pro asi padesátimetrový úsek.