Ač jsou domácí letošní nováček, jeho tým se rekrutuje především z ostřílených borců ze slánského a řisutského ledu. Před utkání ale měli oba soupeři naprosto vyrovnanou bilanci čtyř výher a dvou proher, a tak šlo docela o hodně.

HC Zlonice – HC Rakovník 8:3 (2:0, 5:1. 1:2)


Rakovničtí ale museli před utkáním přeskládat svoji prořídlou sestavu, problém byl sestavit alespoň funkční obranu a do branky nastoupil Petržílka.
Spoluhráči před ním ale začali dobře, domácí čtyři minuty nepouštěli na dostřel a zdálo se, že recept na nováčka měli tentokrát mezi výzbrojí přibalen. Jenže přišla pátá minuta a Petržílka musel likvidovat první z domácích akcí. Hned za minutu při rakovnické přesilovce ale kapituloval – 1:0. Hostující obrana jakoby ztratila soudržnost a v 8. minutě to už bylo 2:0. Místo dvojky nastoupila mezi rakovnické tyče jednička Krása a také v poli se začalo hrát zodpovědněji. V 10. minutě si vyrazil do útoku Karel, ale neuspěl. Velkou příležitost měl v poslední minutě Vobr, ale ani on nadvakrát domácího brankáře nepřekonal.

Jak nazvat druhou třetinu? Přímo hororem. Rakovník hrál nesoustředěně, neobsazoval hráče domácích a skóre se měnilo jak na běžícím pásu. Ve 23. minutě to bylo 3:0. Na to se rychlou akcí rozhodl odpovědět Kotál, ale také se neprosadil. Ve 25. minutě stihli domácí dva góly a přesně v polovině třetiny další – 6:0. Až poté se Rakovničtí probrali a po Karlově akci, která skončila podražením, proměnil s jistotou trestné střílení Šešina – 6:1. Než zahoukal klakson končící druhou část utkání, svítil už na ledem poměr 7:1.

Uspokojení Zloničtí nastoupili do posledního dějství s klidem a pohodou a umožnili Rakovníku trochu hrát. Toho hned ve 42. minutě využil Ságner, nalil na Skružného, a ten snížil na 7:2. Za chvilku se vydali dopředu Rambousek s Fr. Pospíšilem a Frantova zkušenost překonala brankáře potřetí – 7:3. Zázrak se však nekonal. Přišla poslední minuta a v ní i poslední gól utkání, bohužel znovu za Krásova záda – 8:3. Malou náplastí byla ještě akce mladíka Ságnera, která však neměla efektnější koncovku.

„Je to ostuda, nevím, jak to jinak nazvat. Po skvělém začátku soutěže jsme létali vzduchem jako ptáci, a teď taková rána o zem. Trápí nás marodka i nekázeň některých jednotlivců, ale taková mizerná kvalita hry, jakou dnes tým předváděl, to je na pováženou. Úplně se bojím zvát diváky na nedělní utkání s béčkem Mladé Boleslavi,“ nebylo moc do řeči vedoucímu týmu Vladimíru Soukupovi.

Rakovník: Petržílka (9. Krása) – Kotál, Karel – Vobr, Rambousek, Skružný – Hošek, Fr. Pospíšil – H. Petržílka, Šešina, Ságner – Kozák, Hovorka, Brotánek – Pilík, Kučera. Trenér: Zdeněk Hrabě.

Rozhodčí: Švejda – Holec, Záhora. Přesilovky: 11:12 (Hovorka 5 + do konce utkání)