Vlašim – Rakovník 9:1 (1:0, 6:1, 2:0)
Běžela desátá vteřina a Burgrovi zvonila už tyč. Pak ujížděl do šance M. Gebhart, ale stejně jako on to následně vyřešili i jeho další spoluhráči. Prostě to tam nespadlo. Naopak v 6. minutě domácí gólovku proměnili.

Rakovník hrál přesilovku i oslabení, v obou případech měl šance, jmenovitě O. Gebhart, Douda, Kounovský, Hegenbart… Se svěšenou hlavou odešli hráči do kabin.

V první třetině dokázali být hosté ještě vyrovnaným soupeřem, ale pak začali chybovat, zejména mladí Vošta se Šmídem, a není divu, že Vlašim nasázela za tuto dvacetiminutovku hostům šestku.

Za stavu 5:0 vymyslel Douda s Mikešem pěknou akci pro Krejčího, který se podruhé ve dvou posledních zápasech trefil. Ale ani tato branka svěřence Tomáše Bodingera nenakopla. Třetí třetina na tempu nic nezměnila, naopak by se zdálo, že odevzdaná Vlašim trochu povolí, ale Rakovník už si ani neškrtl. Domácí dali ještě dvě branky a za stavu 9:1 nebylo o čem hovořit.

Vošta navíc zápas nedohrál. Nejdřív dostal pukem ránu do tváře, to by ještě ale nebyl důvod k přivolání sanitky, sám totiž ještě na led šel, pak ale dostal v souboji za brankou ránu na rameno, která vypadá zle. Vošta bude zřejmě měsíc bez hokeje. To je ovšem velmi špatná zpráva pro další domácí zápas.

Rakovník sice do play off už vstupenku má, ale zatím neznáme soupeře. V případě jedné výhry by to mohly být Popovice, po dvou výhrách klidně Černošice. Za předpokladu, že Rakovník nevyhraje ani jednou, čeká ho asi Mělník.

„Je to jedna hrůza. Za vše mluví skóre posledních dvou zápasů – 2:15. Hlavní je, abychom základní část nějak dohráli, pak je jedno, jakého soupeře dostaneme," ohlédl se za duelem vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník: Burgr (28. Pospíšil) – Mikeš, Krejčí – Nosek, Klaus, Douda – Vyskočil, Vošta – Hegenbart, Kounovský, M. Gebhart – Šmíd, Kříž – Grill, Bauer, O. Gebhart. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 11/8, diváků: 400, rozhodčí: Hruška, Nevařil, Löhr.