Úvod zápasu přinesl několik nepřesností na obou stranách, přesto se ve 3. minutě dostali hosté zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Příhody do vedení. Domácí zahrozili střelou Kounovského a poté hráli přesilovku, která se jim vůbec nepovedla, a byl to naopak hostující Jedlička, který prověřil Burgra. Až na přelomu první třetiny zamkl druhý útok hosty v obranném pásmu, ale k vyrovnání to nevedlo. Ve 12. minutě ujel domácí obraně Mojžíš, ale sám před Burgrem přestřelil. V 16. minutě udělal jeden z hostů velikou chybu a doslova namazal před branku Kratochvílovi, který vyrovnal.

Vstup do druhé třetiny patřil domácím, ale zazdili tři velké šance. Přesto se dočkali, když ve 24. minutě nahrál Macháček Hegenbartovi a ten backhandem poslal puk mimo dosah gólmana. Hrál se velmi dobrý hokej, šance střídala šanci. Ve 27. minutě nahrál Klaus Kratochvílovi, ale hostující gólman předvedl fantastický zákrok a puk vyrazil. Hosté se dočkali vyrovnání ve 29. minutě z hole Rindoše. V další domácí přesilovce ujeli hostující Jedlička s Tůmou, naštěstí pro domácí si před Burgrem špatně přihráli.

Ve 35. minutě dostali hosté padesátisekundovou přesilovku pět na tři, ale domácí díky obětavosti bránících hráčů a Burgrovi v brance kritickou situaci přestáli bez úhony. Těsně před koncem třetiny jel sám na Burgra kanonýr Příhoda, ale Burgr mezi betony mezírku nenechal.

Pohledný hokej pokračoval i ve třetí třetině. Ve 47. minutě jeli hosté tři na jednoho, ale Mojžíš váhal se zakončením, až o puk přišel. Neuspěli ani domácí Okegawa, či Ambroz. V závěru spálil nejprve velikou šanci Tolkner a vyražený puk poslal Vyskočil do gólmana. V posledních vteřinách ujel domácím Brzák, ale vracející se Vyskočil mu znesnadnil zakončení a Burgr měl snadnou práci.

V prodloužení si oba celky vypracovaly dvě veliké šance, ale gól nepadl.

Samostatné nájezdy začali domácí, ale Kratochvíl, Okegawa ani Tolkner neuspěli a když za hosty ve druhé sérii mazácky proměnil Rindoš, putuje prémiový bod do Poděbrad.

K dalšímu zápasu jedou hokejisté Rakovníka v sobotu 2. února do Velkých Popovic, kde se hraje od 18 hodin. (md)

Rakovník – Poděbrady 2:3 sn

Branky: 16. Kratochvíl, 24. Hegenbart (Macháček) – 3. Příhoda (Mojžíš, Pojkar), 29. Rindoš (Pojkar), rozh. nájezd Rindoš. Rozhodčí: Kálal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 240.
HC Rakovník: Burgr – Větrovec, Krejčí, Kratochvíl, Klaus, Macháček – Vlk, Vyskočil, Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Hulcr, Zuska, Ambroz, Ságner, Nosek – Tolkner.