I když byli domácí považováni za outsidery zápasu, měli mnohdy navrch a o výsledku rozhodly až samostatné nájezdy, které patřily Rakovníku.

Stadion Poděbrady - HC Rakovník 4:5 s.n. (2:0,2:2,0:2)

Rakovník si byl až moc vědom, že jeho soupeř je vespod tabulky, do zápasu vstoupili hosté sebevědomě a prvních sedm minut nepustili domácí téměř na svoji polovinu. Hokej byl ale neúčelný, protože držet puk a hezky kombinovat nestačilo.

Když se Poděbrady trochu vzpamatovaly a zjistily, že to není tak těžké, nadělaly Rakovníku dost práce. Honily hosty po koutech plochy a ve 14:47 prostřelily Jirátka – 1:0. Netrvalo dlouho a Rakovník zaváhal podruhé – 2:0. Brankář hostí se na to nemohl dívat a odstoupil, předal místo Novákovi.

Ke konci třetiny Rakovník domácí zmáčknul, ale času už moc nezbylo. Ve druhé dvacetiminutovce byla hra poměrně lepší, hosté měli přesilovku a vymysleli hezkou akci přes Kotála ke Kounovskému a ten dostal spoluhráče opět do hry – 2:1. Ve 22. minutě jel Kounovský sám na brankáře, tentokrát úspěšný nebyl.

Pak přišel trest v podobě přesilovky na druhé straně, kterou Poděbrady využily a opět odskočily – 3:1. S výsledkem se muselo něco udělat a ve 27. minutě zavelel Hoffmann, dal Klausovi a ten Doudovi, který skóroval na 2:3. Rakovník zahazoval další šance. Gebhart promrhal hezkou příležitost a na druhé straně udělala obranná dvojice chybu, když nedobruslila tři protihráče, kteří tento moment potrestali – 4:2.

Bouřka v kabině asi přispěla k dobré třetí třetině, ve které se podařilo Rakovníku srovnat dvěma góly a už neinkasovat. Hned ve 41:19 rozjel akci Douda, Klaus a poslední Hoffmann byl tím, kdo snížil na 4:3. Trenér Zdeněk Hrabě stáhl hráče na dvě pětky a hoši bojovali. Ve 46. minutě se radovali z další branky, a to té vyrovnávací, kterou po Kotálově nahrávce zasunul Kounovský – 4:4.

Po zbytek zápasu to byl rychlý a svižný hokej, plný nasazení a vysokého tempa. Zadák Šmíd projel od své modré až na druhou stranu, krásně vystřelil, ale jeho pokus se neujal. Čas vypršel a došlo na samostatné nájezdy.

Jako první jel Kounovský, který zachoval chladnou hlavu – 0:1. Domácí první nájezd nedali. K druhému pokusu Rakovníka se postavil Hoffmann a potvrdil své nájezdové štěstí. Poděbrady neuspěly ani podruhé, a tak mohli slavit hosté. V neděli 7. listopadu můžete vidět rakovnické hokejisty na vlastní oči a souboj to bude zajímavý. Od 17:30 sehrají zápas proti Spartaku Vlašim.

HC Rakovník: Jirátko (15. Novák) – Banič, Mikeš – Kotál, Kounovský, Ságner – Krejčí, Šmíd – Douda, Klus, Hoffmann – Kříž, Karel – Gebhart, Nosek, Pištěk. Trenér Zdeněk Hrabě.

Vyloučení: 7/5
Diváků: 60
Hlavní rozhodčí: Čáp
Střelci HC Rakovník: Kounovský 2, Douda, Hoffmann. TS: Kounovský a Hoffmann