HC Jesenice – HC Rakovník 3:8 (2:2, 0:0, 1:6)

Hosté byli navíc v oslabené sestavě, ale to neměnilo nic na tom, že domácí na Rakovník vlítli jak uragán. Hráli hokej z jiné planety. Jenže jim to vydrželo jen deset minut, bohužel během nich stihli dát dva góly. Nejprve po chybě obrany a za minutu to korunovali znova.

Pak Jesenice hrála dvakrát v přesilovce, jednou dokonce minutu a půl v pěti na tři. Když v téhle fázi zápasu branku nevstřelili, tak se na koně dostali konečně Rakovničtí. V oslabení dával od modré po přihrávce Mikeše gól Krejčí – 2:1.

Chvíli nato se nenechal prostřelit dvakrát po sobě Jirátko. Pak mířil vedle Kounovský, ale v čase 18:18 už svoji chybu napravil, když zužitkoval asistenci Karla – 2:2.

Druhá třetina byla trochu nezáživná. Moc se nestřílelo a ani branka žádná nepadla. Rakovník hrál tak, jak ho známe a oba celky měly spoustu možností jak využít přesilovou hru. Čtyřicet přítomných diváků se gólu dočkalo až v poslední části – a bylo jich sedm.

Ve druhé „lajně“ se na centru střídal Klaus s Ambrozem a hosté hráli na osm útočníků. Kanonádu odstartoval Ambroz, když mu posunul puk Kounovský. Přidal se Kozák – 2:4 a pátou i šestou branku dával Kounovský, v obou případech měl stejného nahravače Doudu.
Kapitán rakovnického celku pak umožnil skórovat i Klausovi – 2:7.

Poslední tečka ze strany hostí putovala po ose Klaus – Mikeš – Ambroz. V závěru bylo utkání zbytečně rozkouskované a domácí se chtěli několikrát prát. Cítili se ublížení a v poslední minutě dali malou náplast celkem dobrému debaklu, když si možná trochu pomohli s pukem do branky rukou – 3:8.

Zdánlivě těžké utkání nakonec hosté obrátili ve svůj prospěch a nemálo lehké to budou mít v neděli doma, kde přivítají třetí Příbram, se kterou se hraje vždy tvrdé a vyrovnané utkání. Zápas začíná od 17:30 a určitě byste měli přijít povzbudit rakovnický hokej, který má v soutěži nejvyšší návštěvnost.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) – Mikeš, Krejčí – Ságner, Klaus, Douda – Brejník, Vyskočil – Karel, Kounovský, Ambroz – Lipold, Grill – Volentič, Kozák, O. Gebhart – M. Gebhart. Trenér Tomáš Bodinger.
Vyloučení: 12/10, diváků: 40.