„Bylo to oboustranně hodně hektické a bylo vidět, že jsme tři týdny nehráli. Už první třetina byla na naše poměry nezvyklá. Poté jsme se zlepšili a vítězství jsme urvali,“ oddechl si kouč A-týmu Otakar Vejvoda. 

Na kladenském ledě začali mnohem lépe rakovničtí borci, kteří se brzy z hole Okegawy ujali vedení. To zanedlouho navýšil veterán Hegenbart. Domácí mladíci však během minuty potrestali špatné rozehrávky a vyrovnali. Japonský útočník Okegawa vrátil hostům vedení, které jim ale vydrželo pouze do 16. minuty. 

V prostřední části měli svěřenci Otakara Vejvody jasně navrch, ale zahazovali šanci za šancí. Až ve 32. minutě nejprve obránce Větrovec skóroval ranou od modré a vzápětí další obránce, tentokrát Jelínek zajistil Rakovníku dvoubrankový náskok. 

Také ve třetí části měli hostující borci řadu šancí definitivně rozhodnout, ale nestalo se. Místo toho přišlo drama, když Kladno v 54. minutě vstřelilo kontaktní gól. Rakovničtí však těsnou a důležitou výhru uhájili. 

„Jsem rád, že jsme to nakonec urvali. Týmy kolem nás taky vyhrály, navíc v příštích dvou kolech jedeme do Slaného a pak máme doma Černošice, takže přímé konkurenty v boji o play off. Musíme se na duely připravit a snad je zvládneme,“ přeje si Vejvoda. 

PZ Kladno – HC Rakovník 4:5 (3:3,0:2,1:0)

Branky a nahrávky HCR: 4. Okegawa (Ambroz), 6. Hegenbart (Klaus), 13. Okegawa (Klaus, Hegenbart), 32. Větrovec (V. Petráček, Ambroz), 34. Jelínek (Nosek, Ambroz). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 3:4. Diváků: 80. 
HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – T. Petráček, Větrovec – Tolkner, Bauer, Ságner – Krejčí, Mikeš – Okewa, Klaus, Hegenbart – Zuska, Jelínek – V. Petráček, Ambroz, Nosek – Grill, Chvojka.