„Ač nám chybělo pár hráčů, kluci, co nastoupili do toho dali maximum a i když jsme od začátku prohrávali, nepoložil nás to a pořád jsme měli šance. Když jsme pět minut před koncem dostali gól na 4:2, nevypadalo to dobře, ale po výborném závěru jsme vyrovnali a získali i bonusový bod. Dva body jsem ani nečekal,“ přiznal spokojený kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda. 


Duel v Boleslavi začali lépe domácí. Již po úvodním vhazování se ocitli ve velké šanci, ale Pospíšil byl na místě. Ve 6. minutě už se dočkali branky, když se Ficek trefil ve vlastním oslabení. Rakovničtí poté převzali iniciativu, ale zahazovali jednu šanci za druhou. Ke konci třetiny přišel trest a domácí vedli již o dvě branky. 


Rakovničtí hokejisté snížili v polovině utkání, když se po přihrávce Vyskočila prosadil Tolkner. O chvíli později se aktivní hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, když střelci Martinu Gebhartovi nabil opět Vyskočil. V závěru prostřední části ale domácí podnikli rychlý protiútok a opět se ujali vedení. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale pět minut před koncem opět inkasovali. 


V 58. minutě ale Mikeš snížil a zadělal na pořádné drama. Otakar Vejvoda odvolal Pospíšila z klece a hra bez brankáře se vyplatila. Okegawa po přihrávce Ambroze v pádu vyrovnal!


Japonský útočník se postaral i o bonusový bod, když proměnil rozhodující samostatný nájezd. „Klobouk dolů před kluky. Po kolektivním výkonu, kdy Ambroz dohrával s horečkou, Ondra Gebhart a Chvojka s vyraženými zuby, jsme vydřeli dva cenné body,“ sklonil se před mužstvem vedoucí Vladimír Soukup. 


BK Mladá Boleslav B – HC Rakovník 4:5 po s.n. (2:0,1:2,1:2-0:0-0:1). Branky a nahrávky: 30. Tolkner (Vyskočil, Mikeš), 32. M. Gebhart (Vyskočil, Krejčí), 58. Mikeš (Ambroz), 59. Okegawa (Ambroz) – 6. Ficek, 19. a 40. Rovný, 45. Trégr. Rozhodčí: Čáp. Vyloučení: 18:13. HC Rakovník: Pospíšil (Řenč) – Vyskočil, Větrovec – Tolkner, Bauer, M. Gebhart – Krejčí, Mikeš – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Kotál, Nosek – O. Gebhart, Ambroz, Chvojka.