Velké Popovice – HC Rakovník 8:4 (4:1, 3:2, 1:1)

Domácí si byli vědomi velké síly hostujícího celku z Rakovníka a také proto přistupovali k zápasu zodpovědně a doslova plnili pokyny trenéra, kdežto hosté z Rakovníka byli zřejmě ještě na silvestrovských oslavách. Od prvních minut se hrál velmi rychlý hokej. Domácí se snažili Rakovnické přebruslit a kombinačně rozebrat. To se jim ovšem nedařilo, neboť rakovničtí hráči vysoké tempo zvládali. Reakce popovických na toto rakovnické počínání přineslo větší agresivitu. Díky tomu byl v 6. minutě vyloučen Popovický hráč. Ovšem přesilovku hostující tým nezvládl. Domácí dokázali i v oslabení skórovat - 1:0. A než se stihli hráči Rakovníka rozkoukat, přidali Popovičtí další zásah do rakovnické svatyně - 2:0. Rakovničtí se i nadále snažili rychle bruslit a držet krok se soupeřem, jenže dvoubrankové vedení dodalo domácím více klidu na hokejkách a také jim takzvaně nakoplo sebevědomí.
Zvýšená agresivita domácích hráčů vedla k další přesilovce Rakovníka, kterou dokázal využít. Šešina našel volného Ságnera, který se nemýlil - 2:1. Domácí opět přidali na obrátkách. Výsledkem byl ve 12. minutě rychlý protiútok, který skončil za zády Krásy - 3:1. Popovičtí byli k neudržení. Jejich chuť přidat další branky byla neodolatelná. Domácí si doslova rozebírali obranu Rakovníka, usadili se v hostující třetině a dobývali Krásovu branku. Branka na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí vylákali Krásu až na kruh a poté v pohodě trestali 4:1.

Do druhého dějství naskočili Rakovničtí s velkým úsilím pokusit se o výsledkový zvrat v utkání. Ve 23. minutě Šešina přihrává na hůl Rambouskovi a ten posílá kotouč do domácí svatyně - 4:2. Pouhé čtyři minuty si dokázali Rakovničtí udržet slibnou naději na vyrovnání. O osudu zápasu rozhodla definitivně 27. minuta, která dala utkání pravou tvář. Takže nejprve v již zmiňované 27. minutě domácí opět prostřelují Krásu - 5:2. Hned po vhazování rakovnický Petržílka nahrával Brotánkovi a ten domácí potrestal - 5:3. V té samé minutě stihli domácí znovu zvýšit svůj náskok. Prakticky po té samé akci, co předvedl Rakovník, i Popovičtí skórovali 6:3. Na chvilku se začal hrát klidný hokej, neboť hosté již nenašli recept na hokejisty Popovic, a byli to znovu Rakovničtí, kdo inkasoval v závěru druhé třetiny - 7:3.

Nepovedený začátek poslední třetiny znamenal osmou trefu do branky Rakovníka - 8:3. Trenér na tento stav reagoval stažením na dvě lajny, protože bylo reálné nebezpečí dvojciferného výsledku. Začal se hrát vyrovnaný hokej. Domácí, kteří již vedli o pět branek, se do ničeho nepouštěli a snažili se držet kotouč na svých hokejkách co nejdéle to šlo. Ve 47. minutě dali rakovničtí konečnou podobu výsledku a také zároveň poslední branku v utkání. Ságner poslal kotouč na hůl Šešinovi a ten dělovou ránou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 8:4. Klidný hokej pokračoval i po této brance. O menší zpestření se postarali hráči, konkrétně domácí Sup a hostující Hovorka, kteří se pět minut před koncem utkání pustili do rvačky. Oba hráči byli po tomto incidentu posláni do sprch, ale to už na výsledku nic nezměnilo.

„Dnes jsme těžce bruslili a bohužel také nestíhali. K tomu jsme vyrobili ještě některé zbytečné chyby a pustili soupeře do vedení. Chyběla nám i troška hokejového štěstíčka, protože když jsme dokázali snížit, tak jen proto, abychom zanedlouho inkasovali znovu. Dobrý výkon odvedl první útok,“ řekl k utkání vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Sestava: Krása (28. Petržílka S.) - Hošek, Opat O., Rambousek, Šešina, Ságner - Kotál, Karel, Opat L., Hovorka, Vobr - Pospíšil F., Tichý, Petržílka H., Brotánek, Muller J. – střídal Kozák.
Vyloučení: 5:4
Diváci: 70 z toho 20 rakovnických.
Utkání kvalitně odřídil Hlukavský P. a na čárách mu vypomáhali Hlukavský J. a Větrovský P.