Postup do krajské ligy by pro TNP znamenal daleko větší finanční zátěž i nutnost přivést do mužstva další hráče. „Museli bychom doplnit kádr, což nechceme. Hrajeme to hlavně kvůli partě lidí, se kterými jsme dlouho. Nechceme brát jen tak někoho z ulice, ale jedině někoho, koho známe,“ říká nejlepší střelec v historii pražského klubu Mišner.

„Většina hráčů z týmu má rodiny a zaměstnání, takže není lehké jezdit všude v patnácti nebo více lidech. Letos jsme skoro celou sezonu odehráli ve dvanácti třinácti lidech. Několikrát nás bylo i deset. To se ve vyšší soutěži dělat nedá,“ dodává.

TNP i tak krajskou soutěž jasně opanovalo. V dlouhodobé soutěži zapsalo hned devatenáct vítězství a pouze tři prohry a celkově posbíralo hned o osm bodů více než druhé nejúspěšnější příbramské béčko. Ve vyřazovacích bojích už to ale )měli Pražané o poznání těžší.

Ve čtvrtfinále si ještě poradili se Solopisky přesvědčivě 4:1 a 8:4, v semifinále proti Nymburku už ale měli namále. První utkání totiž prohráli 2:5 a po domácím vítězství 6:1 muselo dojít na prodloužení, které rozhodl ve prospěch TNP Jiří Mrázek.

Finále proti Příbrami B pak nabídlo naprosto vyrovnanou bitvu až do poslední vteřiny. Utkání na ledě středočeského celku skončilo smírně 3:3 a vítěze neurčil ani zápas v pražském Icerinku. Po šedesáti minutách byl stav vyrovnaný 4:4 a nakonec muselo dojít až na nájezdy. V nich zajistil pražskému klubu pohár úspěšný střelec Matěj Štěpán.

„Dali jsme si takový cíl, s baráží jsme ani nepočítali. Chtěli jsme tuhle nejnižší soutěž vyhrát, povedlo se nám to a uvidíme, co bude příští rok. Když seženeme finance a nějaké ledy, tak budeme rádi, když zase budeme hrát,“ vypráví Mišner.

Jak z jeho slov vyplývá, v současnosti není vůbec jasné, jestli TNP bude vůbec v příští sezoně v krajské soutěži pokračovat. „Nedokážu teď říct, je to v řešení. Děláme všechno pro to, abychom příští rok hráli. Všichni hrát chceme. Je tam ale dost proměnných. V Praze jsou ledy tak nastavené, že je to finančně strašně náročné,“ vysvětluje kapitán týmu.

„My si všechno platíme sami. Nemáme žádného sponzora, všechno jde z našich zdrojů jako z příspěvků. Čekáme, co bude. Já pevně věřím, že to zase vyjde a příští rok hrát budeme,“ zakončuje na optimističtější vlně.

Krajská liga, 2. semifinále: HK Kralupy - HC Poděbrady (5:2), 11. 3. 2023
Krajská liga: Černošice končí v semifinále, Kralupy ve finále vyzvou Mělník