Skončili jste první, ještě po 14. kole jste byli s desetibodovým náskokem neochvějně v čele, ale posledních šest kol přineslo ztrátu sedmi bodů. Co se stalo a co si o této soutěži myslíte?
Krajský přebor je, řekněme to po pravdě, druhá soutěž, pokud se týče kvality hráčů. Kluby jako Mladá Boleslav, Slavie či Letňany, které hrají kvalitnější žákovskou ligu, ji obsadily se svou rezervou. Normálně nastupovaly s mladšími hráči, tedy třeťáky a čtvrťáky a od nás dostávali dvojciferné příděly. Ke konci soutěže ale nastoupila často jiná „ligová“ sestava a bylo to o něčem jiném. Proti týmům, ve kterých hrají kluci mající tréninky i dvakrát denně, kteří spolu sedí v lavicích ve škole a na ledě se znají od malička, se samozřejmě hraje hůř.
Dá se tedy říci, že se jim v Rakovníku nevyrovnáte?
Nedá se to tak zcela říci. V naší přípravce si dva či tři obránci odehráli sezónu výborně, o kapitánce DominiceVopravilové ani nemusím mluvit a oba naši nejlepší útočníci Truksa s Vostárkem – ti všichni se s ligovými páťáky jistě mohou měřit. Ovšem my nemáme tým stejně vyrovnaných hráčů, jako mají velké kluby, takže i v posledním utkání jsme s Mladou Boleslaví prohráli 0:5.
Pokud vím v Rakovníku se v mládeži potýkáme s malým počtem hráčů, jak vidíte působení mladších ve starší kategorii?
Mnozí hráči přípravky nastupovali také za mladší žáky. Například v sobotu hráli jeden zápas za ně a v neděli za svou kategorii druhý. Hrát za starší je určitě dobře. Ovšem stane se, že mezi hráči může být více než dva roky rozdíl. Jsou silnější, větší a hra u mantinelu může být nebezpečná. Učíme se sice v trénincích více hrát kombinačně, více využívat rychlosti a nápadu než hrát silový hokej, ale občas se do složitých a pro menší hráče přípravky nepříjemných situaci u mantinelu dostanete. Pro hráče přípravky ale větší počet odehraných zápasů znamenal velký výkonnostní růst.
Vzpomenete si na nějaký zápas, který se vám mimořádně povedl a naopak?
V ledu jsme hráli na Slávii. Také hodně posílila, ale trenéři svou výbornou pětku z ligové soutěže rozdělili do dvou formací a to byla chyba. Na Slávii jsme navíc jeli dost oslabeni, například náš nejlepší nahrávač Truksa hrál s teplotou. V podstatě seděl na střídačce a do zápasu se dostal jen šestkrát. Dal přesto čtyři branky a i ostatní se překonávali. Posílenou Slávii jsme porazili vysoko 8:2. Když hráli ke konci soutěže u nás, byli ještě silnější a utkání skončilo 4:4. Nevyvedené zápasy byly ty poslední s Mladou Boleslaví. Mysleli jsme, že budeme jejich ligovým „páťákům“ více vzdorovat. Ale jejich vyrovnanost ve všech pětkách znamenala kruté porážky 1:9 a 0:5
Sezóna je pryč, jak budete dál pokračovat?
Hráči po sezóně mají krátké volno, pak pokračujeme v trénincích na suchu. Nechceme, aby se nám rozutekli a pak abychom je těžko v září sháněli dohromady. Jsme všichni dál spolu, dvakrát v týdnu se scházíme a v srpnu nejdříve párkrát pojedeme na led, zpravidla do Berouna. Na konci prázdnin bude znovu týdení soustředění na ledě jako loni. Chceme být připraveni na další sezónu co nejlépe.
A jak to tedy vypadá s počty hráčů do vyšší kategorie a jaká bude přípravka?
Já půjdu s většinou letošního týmu do kategorie mladších žáků. Přípravka 4. + 5. tříd bude asi více doplněna ze třetí třídy, protože letos ji z větší části tvořili právě páťáci. Rád bych, kdyby základ mladších žáků tvořilo alespoň třináct hráčů a bylo možné složit tým vždy ve dvou či třech pětkách.
Co byste přál týmu a sobě do budoucna?
Pokud si kluci z letošní přípravky udrží elán jako letos, tak si myslím, že mají šanci i vyhrát kategorii mladších žáků, případně později uspět i ve starší kategorii. Jsem dokonce přesvědčený, že do dorostu mohou přijít jako velmi dobří hráči a trenér Bodinger, pokud u kategorie dorostu zůstane, s nimi nebude mít tolik práce jako měl v minulých dvou letech. Já osobně chci zůstat jen dva roky u mladších žáků, pak bych se rád vrátil k nejmenší přípravce. Nejen proto, že práce s těmi nejmenšími mě patrně baví víc než se staršími kluky, ale hlavně bude mému synovi šest let a já se mu chci v hokeji co nejvíc věnovat.


Statistika týmu HC Rakovník – přípravka 4.+5. třída:
Tabulka: 1. HC Rakovník 20 zápasů, 16 vítězství, 1 remíza, 3 porážky, skóre 136:46, 33 bodů, 2. Letňany B 28 b., 3. Mladá Boleslav B 26 b., 4. Kutná Hora 18 b., 5. Slavia Praha B 11 b. , 6. Poděbrady 4 body.
Všechny zápasy odehráli: Truksa (47 + 35), Vostárek (55+25), Cajthaml Lukáš (1+3)
Nejužitečnější hráč: Kamil Truksa 82bodů
Nejlepší střelec: Martin Vostárek 55 branek
Nejlepších pět podle kanadského bodování: 1. Truksa Kamil 82 bodů, 2. Vostárek Martin 80 b., 2. Staněk Jakub 17 b. (3 + 14), 3. Povolný Šimon 16 b.(6+10), Vostrý Matyáš a Vopravilová Dominika 10 b. (3+7).

Sláva Pilík