HC Žabonosy – HC Rakovník 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Rakovnické mužstvo se dostávalo do herní pohody pozvolna. Již ale ve druhé minutě utkání Rakovničtí zahrozili Pištěkem, který své sólo nedotáhl do gólového konce. O dvě minuty později opět udeřil hostující celek. Vobr připravil šanci Šešinovi, ale ten netrefil odkrytou svatyni.

Poslední vystoupení rakovnických hokejistů před domácím publikem v tomto kalendářním roce již tuto neděli od 17hodin.

O několik minut později hrál Rakovník přesilovku. Bohužel ani ta k vedoucí brance nevedla. Proto musel přijít zákonitě trest. Domácí se dostali do své první brankové příležitosti a v čase 6:50 se ujali střelou k tyči vedení – 1:0. Hosté i po obdržené brance předváděli svou kombinační hru, ale stále se nadařilo vstřelit branku. Vyrovnání přišlo až ve dvanácté minutě, konkrétně v čase 11:34, kdy Vobr gólově zužitkoval přihrávku Baniče – 1:1. O 43 vteřin později se dokázal znovu prosadit Vobr, jemuž naservíroval puk na hokejku hodně aktivní Douda – 1:2. To byla pro domácí tým velmi studená sprcha. Defakto po zbytek třetiny se domácí nedostali do brankové příležitosti. Až čtyři vteřiny před koncem prvního dějství podnikly Žabonosy nenápadnou akci, na jejímž konci skončil kotouč za zády Jirátka – 2:2.

Do druhého dějství vstoupili domácí aktivně. Střelu domácího hráče zastavila až tyč. Následně to bylo opět rakovnické mužstvo, které udávalo tempo hry. Skóre se měnilo po sérii zahozených šancí hostů až v čase 29:07. Pištěk našel zpětnou přihrávkou Gebharta – 2:3. O 28 vteřin později bylo na lavici rakovnické střídačce veseleji. Banič parádní přihrávkou našel Doudu – 2:4. Rakovník si zkomplikoval situaci dvě minuty před koncem třetiny. Muller byl při vyvážení puku z poza brány sražen bodyčekem k zemi, domácí útočník se pak lehce zmocnil kotouče a prostřelil Jirátka – 3:4.

Poslední dějství nezačalo pro rakovnické barvy příliš dobře. Po několika minutách se na trestné lavici objevili dva rakovničtí hráči. Domácím se tak nabídla možnost přesilovku 5 na 3. Hosté se úspěšně bránili minutu a půl. Až poté se Žabonosům podařilo vstřelit kýžený gól – 4:4. Neuběhly ani dvě minuty a hosté se dostali znovu do vedení. Šešina zpětnou přihrávkou na modrou čáru našel volného Mikeše. Ten z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:5. Závěr utkání patřil domácímu mužstvu, které vycítilo šanci na vyrovnání. Definitivní podobu výsledku stanovil rakovnický Pištěk, který se v čase 59:38 trefil z půli hřiště do prázdné branky – 4:6.

„Hráči bojovali ze všech sil. Mužstvo vedl za vítězstvím neúnavný bojovník Douda, který v tomto duelu zaznamenal dvě asistence,“ vrátil se k utkání vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Jirátko – Hošek, Lis – Rambousek, Šešina, Ságner – Banič, Mikeš – Douda, Vobr, Karel – Brejník, Muller – Brotánek, Pištěk, Gebhart. Trenér: Zdeněk Hrabě

Vyloučení: 11:8
Diváci: 50.

V dalším kole krajského přeboru mužů v ledním hokeji přivítá HC Rakovník na svém kluzišti celek HC Jesenice, který s dvaceti body na svém kontě okupuje osmou příčku tabulky. Zároveň to bude poslední vystoupení rakovnických hokejistů v tomto kalendářním roce před domácím publikem. Neseďte doma. Přijďte povzbudit domácí borce a odreagujte se tak od všedních starostí a vánočního stresu.