Hned ve třetí minutě měli domácí při přesilovce obrovskou šanci, ale Okegawa po přihrávce Hegenbarta netrefil zcela prázdnou branku. Hosté vyzkoušeli Burgra několika pokusy většinou od modré čáry, ale v 8. minutě měl po chybě domácí obrany velkou šanci Mikeska, z mezikruží střílel těsně mimo branku. Na začátku desáté minuty přišla chvíle domácího Macháčka. Jeho první nadějný pokus ještě gólman Kodad vyrazil, ale rakovnický útočník poté vystihl rozehrávku obránců a ze stejného místa se napodruhé nemýlil – 1:0. Ve 14. minutě hráli domácí oslabeni, ale Mikeš získal puk, vyslal do úniku Kratochvíla a ten prudkou ranou zvýšil na 2:0. Hosté vystřídali gólmana, Kodada nahradil Vávra. Poté si Příbramští vyzkoušeli půlminutovou přesilovku pět na tři, ale domácí je nepustili do žádné šance.

Do druhé třetiny nastoupili hosté mnohem aktivněji a hned v její první minutě musel Burgr likvidovat šanci Matouše. O minutu později již kapituloval, když Mikeska z úhlu zavěsil přímo pod břevno – 2:1. Vyrovnat mohl po úniku Beneš, ale mířil nad branku. Ve 31. minutě hráli domácí přesilovku a tu po deseti vteřinách využili. Nekvinda získal puk a švihem jej poslal na branku. Brankář jej neudržel v lapačce a puk doslova doskákal o centimetry za brankovou čáru – 3:1. Hosté otevřeli hru a domácím se naskýtaly šance na rychlé brejky. Jenže v jejich koncovce selhali.

Jestli hosté pomýšleli při nástupu do třetí třetiny na zdramatizování zápasu, pak po necelé minutě bylo jasno. Nejprve se v čase 40:33 prosadil prudkou ranou podruhé v utkání Macháček a o devatenáct vteřin později fantastickou přihrávkou zpoza vlastní branky vysunul Vlk do úniku Hegenbarta a ten zvýšil na 5:1. Výsledek pečetil v 55. minutě při přesilové hře dělovkou od modré Vlk – 6:1.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla v domácím táboře vypuknout radost z postupu do play off. V něm změří Rakovničtí síly s Mělníkem. Hraje se na dva vítězné zápasy. První je na programu ve středu 20. února v Mělníku, druhý v sobotu 23. února v Rakovníku a případný třetí zápas hned v neděli 24. února opět v Mělníku.

Rakovník – Příbram 6:1

Branky: 10. Macháček, 15. Kratochvíl (Mikeš), 31. Nekvinda, 41. Macháček (Kratochvíl), 41. Hegenbart (Vlk), 55. Vlk (Klaus, Hegenbart) – 22. Mikeska (Gengel). Vyloučení: 4:5, navíc Okegawa (R) 10 OT). Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 280. b 2:0, 1:1, 3:0.

HC Rakovník: Burgr – Krejčí, Mikeš, Nekvinda, Macháček, Kratochvíl – Vlk, Vyskočil, Okegawa, Klaus, Hegenbart – Grill, Zuska, Nosek Ságner, Ambroz. (md)