Lev Benešov – HC Rakovník 5:3 (2:1,3:0,0:2)

„To, co v Benešově domácí předváděli, jsem ještě nikdy nezažil. Jenom v posledních deseti minutách měli 6 vyloučených. Za stavu 5:1 je trenér bejkoval: doraž ho, a podobně, oni doslova řádili, což nikdo z nás nechápal. Už takhle máme málo hráčů a ještě nám dva další zranili, Tolkner má zablokovanou krční páteř, Král utržené rameno, no prostě nechutný zápas," ulevil si vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup, podle nějž mohl zápas dopadnout i opačně. „Výsledek vůbec neodpovídá dění na ledě, šancí jsme měli spoustu, ale bohužel jsme je neproměnili."

Úvod se lépe povedl domácím, kteří se hned ve 3. minutě ujali vedení. Holánkova tečovaná přihrávka přistála na holi obránce Buriana a ten neměl problém poslat puk do sítě. Domácí hráli velmi tvrdý hokej, docházelo k častým potyčkám a vyloučením na obou stranách. Rakovničtí podnikali občasné brejky, ale Štěpánek byl na místě. Ve 13. minutě se hosté při hře 4 na 4 dočkali vyrovnání, Ambroz protlačil zpoza branky puk mezi tyčkou a brankářem a O. Gerhart snadno vyrovnal.

Domácí gól ale nerozhodil, Holeš ještě mířil nad a Kočí do brankáře. Až Sládek se ze strany trefil na „teploměr" Burgra a rozjásal benešovské fanoušky – 2:1. V závěru třetiny měli dvě velké šance hosté, ale Tolkner, ani Krejčí domácího gólmana Štěpánka neprostřelili.

Úvod druhé třetiny patřil Rakovníku, který na domácí vlétl a hnal se za vyrovnáním. Rakovnickou snahu utnul po dvou minutách Fedoročko, který zvýšil na 3:1. Domácí poté mohli navýšit skóre po sólech Holánka a Kočího, které ale zastavil brankář Burgr. Následně byla hra rozkouskována vyloučeními, ale ani jeden tým neskóroval, i když šance byly na obou stranách. Skórem pohnul až ve 37. minutě Starec, který zužitkoval pas Holánka – 4:1. Vzápětí šli domácí do čtyř, ale to jim nevadilo, protože po úniku s Korvasem skóroval Holánek – 5:1.

„V tu chvíli to vypadalo, že už je hotovo, ale nemuselo být. Ve třetí části jsme totiž na ně vlétli, přestože nás bylo málo jsme dostali Benešov pod velký tlak, domácí byli opravdu hodně utavení, ale vedlo to pouze ke snížení na 3:5," litoval Vladimír Soukup.

Třetí část byla plná emocí. Rakovničtí na soupeře vlétli a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Pak přišla 49. minuta, u mantinelu došlo ke skrumáži, do níž vletěl domácí hráč a praštil Tolknera do krku. „Bojovalo se o puk, když vtom vletěl mezi hráče šílenec a praštil hokejkou Tolknera do krku. Ten ležel dvě minuty na ledě, než se na něj přišla podívat benešovská zdravotnice. Nakonec ho musela odvézt záchranka do Motola, neboť měl zablokovanou krční páteř. Za brutální faul ale inkasoval jejich hráč pouze dvě minuty," nechápal Soukup.

Rakovničtí v následné přesilové hře zraněného spoluhráče pomstili. Krejčí nahrál Ságnerovi, který pěknou přihrávkou vybídl ke skórování O. Gebharta, jenž snížil na 5:2. V 52. minutě přišla další hezká akce hostů. Ti zahrávali opět přesilovou hru, když Ságner dopravil puk k Bauerovi, ten ho přiťukl na Krejčího, který našel skulinku u domácího gólmana Štěpánka – 5:3. Ze závěru utkání se pak stalo vyhrocené drama. Nejprve došlo k dalšímu zranění hostujícího Krále, který si utrhl vazy v rameni. Poté ještě Benešovské podržel brankář Štěpánek a Starec se popral s Chvojkou.

Rakovničtí po prohře ve vyrovnané tabulce klesli až na deváté místo. „Teď nás čeká výjezd do Králova Dvora, což nebude nic lehkého. Zbývají ještě čtyři kola a musíme uhrát minimálně šest bodů, abychom se vůbec zachránili. Tak vyrovnanou soutěž jsem ještě nezažil," dodal Vladimír Soukup.

Trenér HC Rakovník Otakar Vejvoda starší rozhodně není z těch, kteří by si stěžovali, ale po utkání v Benešově byl velmi rozčarovaný. „Mám rád tvrdou hru, líbí se mi, když se hraje důrazně do těla a když se dohrává, ale zákeřnosti rozhodně neberu. Ty předváděli benešovští hráči po celý zápas. Bylo to opravdu nepříjemné, ale naštěstí jsme měli jenom dva zraněné, takže to dopadlo ještě docela dobře," řekl Vejvoda, který byl naopak spokojen s faktem, že to jeho tým nezabalil, přestože hrál v závěrečné části ve značně okleštěné sestavě a za velmi nepříznivého stavu. „Jelo nás tam opravdu pár, navíc se nám ve třetí třetině dva hráči zranili, přesto je pozitivní, že jsme dokázali za této situace zápas zdramatizovat. Kluci hráli opravdu výborně," byl potěšen Vejvoda, kterého trochu mrzelo, že se jeho svěřencům nepodařilo přidat další branky. „Když jsme snížili na 3:5, zbývalo do konce ještě docela dost času. Měli jsme tam přesilovku a od další branky nás dělil opravdu kousek. Ve třetí části byl poměr střel 14:4 pro nás, ale bohužel, další gól už jsme nedali," litoval.

Branky a nahrávky: 3. Burian (Holánek), 16. Sládek, 23. Fedoročko (Janák), 37. Starec (Holánek), 39. Holánek (Korvas) – 13. O. Gebhart (Ambroz), 49. O. Gebhart (Ságner, Krejčí), 52. Krejčí (Bauer, Ságner).

Rozhodčí: Hruška. Vyloučení: 15 – 10. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 2:1, 3:0, 0:2.

HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Krejčí, Zuska – Ságner, Bauer, O. Gebhart – Vošta, Vyskočil – Král, Kounovský, Tolkner – Nosek, Ambroz, Chvojka – M. Gebhart.