Ve 20. kole krajské ligy mužů bojovaly oba týmy o jistotu play off. Hosté se museli obejít bez Klause a Mikeše.

V úvodní desetiminutovce rychlého hokeje měli střeleckou převahu domácí, ale hostující Burgr byl pozorný. Navíc Rakovničtí postupně vyrovnali hru a ve 20. minutě se po spolupráci Kratochvíla s Vyskočilem prosadil Tolkner a poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácím se podařilo po dvaceti vteřinách druhé třetiny vyrovnat, když se po individuální akci prosadil bývalý ligový hráč Kučera – 1:1. V polovině zápasu poslal hosty do vedení Větrovec, když svoji dělovkou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Šance si postupně vytvářely oba celky, ale střelecky úspěšní byli jen ve 36. minutě domácí a srovnali tak na 2:2.

Také úvod třetí třetiny patřil domácím, kteří se ve 44. minutě dostali poprvé do vedení – 3:2. Jenže hosté ve 48. minutě vyrovnali, když Vyskočil namazal Okegawovi, jeho ránu gólman vyrazil a dorážející Kounovský se nemýlil – 3:3.

Když ani jeden tým nevsítil do závěru zápasu další branku, přišlo na řadu prodloužení. Zde byli bezchybní oba brankáři a svými zákroky poslali zápas k trestným střílením. Burgr postupně pochytal všechny tři nájezdy domácích, za hosty nejprve nedal Krejčí, ale Vyskočil s Hegenbartem svými mazácky proměněnými nájezdy rozhodli o tom, že prémiový bod putuje do Rakovníka.

Příští utkání odehrají rakovničtí hokejisté v sobotu 9. února od 16.30 hodin na ledě vedoucích Černošič, kterým mají co oplácet po listopadové domácí porážce 1:7. (md)

Velké Popovice – Rakovník 3:4 sn

Branky HC Rakovník: 20. Tolkner, 29. Větrovec, 48. Kounovský. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1.
HC Rakovník: Burgr – Krejčí, Větrovec, Kratochvíl, Macháček, Nosek – Vyskočil, Vlk, Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Zuska, Hulcr, Ságner, Ambroz, Tolkner – Grill. Trenér: Otakar Vejvoda.