Ve 20. kole žákovské ligy se jim zcela nepodařila poslední třetina zápasu, ve které dostali osm gólů. Lépe se tentokrát dařilo jejich mladším kolegům, kteří prohráli až v samostatných nájezdech a připsali si na své konto alespoň jeden mistrovský bod.

HC Benešov - HC Rakovník 11:0 (0:0, 3:0,8:0)

Domácí Benešov byl v utkání favoritem, ne nadarmo patří k nejlepším třem celkům ligy. Rakovničtí se ale od začátku soutěže hodně zlepšili a tak trochu pokukovali po možnosti vrátit domácím porážku z vlastního ledu. Toto se jim ovšem dařilo pouze v první části hry, kdy uměli otupit útočné snahy soupeře a udrželi bezbrankový stav. Domácí ale čekali trpělivě na svou gólovou příležitost a již ve 4. minutě druhé třetiny šli do vedení. Brzy přidali další branku a před druhou přestávkou vedli dokonce už 3:0. Závěr třetiny byl dokoncejen o tom, zdali se hostům podaří alespoň vyhodit puk z vlastního obranného pásma.

Třetí třetina byla pro hosty jak ze zlého snu. Rakovničtí jakoby vzdali své ambice alespoň částečně srovnat krok s lepším domácím týmem a přestali mít o hru zájem. Domácí se tak lehce prosazovali nejen kombinací, ale také individuálně přes často naivně bránící hostující hráče a góly přibývaly jak na běžícím pásu. Za posledních deset minut zápasu dali domácí pět branek a hosté jen čekali, kdy už konečně zazní závěrečná osvobozující siréna.

„Bylo to jak vraždění neviňátek, ale můžeme si za to sami. S takovým přístupem se nám nebude dařit nikdy a nikde,“ řekl po zápase vedoucí mužstva Pavel Veselský.

Žáky čeká v závěru roku série těžkých tréninků, aby obhájili i přes porážku poměrně příjemné páté místo v tabulce.

HC Rakovník: Vágner - Dřímalka, Trnka -Vyskočil, Urban - Albrecht, Zikmund - Rédl, Mašek, Gebhart, Vostrý, Veselský. Trenér: Vladimír Kapoun.

HC Benešov - HC Rakovník 3:2 (0:0, 0:1, 2:1) po samost. náj.

Mladší žáci podali, na rozdíl od svých starších kolegů, velmi dobrý a kvalitní výkon. Také v jejich zápase byl domácí soupeř favoritem, byť vzhledem k postavení v tabulce mírnějším. Bitvu o body ale začali hosté velmi dobře a náporu ambiciózních domácích hokejistů se po celou první třetinu dokázali bránit. A to i přesto, že chyběla opora obranných řad – nemocný Kandr. Trenér Liprt tak musel sestavit novou „dívčí“ obranu Vlasjukovu – Vopravilová, a ta si počínala velmi zdatně. Navíc se ve druhé třetině probojoval před branku Benešova střelec týmu Truksa o hosté překvapivě vedli.

Nástup do třetí třetiny se ale rakovnickým mladším žákům vůbec nezdařil. Neuplynula ještě ani minuta hry a už rakovnický Noll lovil puk dvakrát ze své sítě. Černá minuta zápasu naštěstí nepřinesla konečný obrat ve výsledku. Ve čtvrté minutě Týče vyrovnal a bitva o body pokračovala až do závěrečné sirény. Zápas nakonec dospěl k samostatným nájezdům, což je „achillova pata“ rakovnického týmu. Ještě nikdy v soutěži tuto disciplínu nevyhrál a bohužel se vše opakovalo i v Benešově. Domácí proměnili hned první nájezd, hosté nedokázali ani jednou odpovědět, a tak si odvezli z Benešova pro výborném výkonu, smolné minutě a neproměněných nájezdech pouze jediný mistrovský bod.

Branky: Truksa, Týče. Nahrávky: Vopravilová.

HC Rakovník : Noll – Vlasjuková, Vopravilová - Šíma, Povolný - Zíka, Truksa, Týče - Slavík - Miksa, Jogl , Samek - Cajthaml – Sýkora.