Základem úspěchu hokejistů byli gólmani

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Velice povedený víkend mají za sebou hokejisté HC Rakovník. Áčko stejně jako v loňské sezoně doma rozstřílelo Žabonosy 7:1, rezerva si dokonce vyšlápla na lídra krajského soutěže – Kralupy, kterého zdolala po samostatných nájezdech.

7.11.2017

Rakovničtí hokejisté rozstříleli Žabonosy 7:1.Foto: Deník / Rod Josef

Svěřenci Otakara Vejvody se po třech výpadcích opět vrátili na vítěznou vlnu a po Černošicích a Neratovicích zdolali také Žabonosy, a to nejvyšším rozdílem v této sezoně. Úvodní dvě třetiny však, alespoň výsledkově, žádnému debaklu nenasvědčovaly. „Zase jsme hned zkraje nedali góly a pak jsme se dvě třetiny trápili. Naštěstí jsme hned na začátku třetí části dali třetí gól a pak už to bylo jednoduché, přidali jsme další branky a dohrávalo se to v naprostém klidu,“ byl spokojen kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda starší, který neopomněl pochválit ani gólmana Pospíšila. „Honza byl opět vynikající. Sice na něj toho tolik nešlo, ale co šlo, tak to pochytal a dostal jediný gól, který byl trochu smolný, ale tak už to chodí.“

Domácí začali opatrněji, přesto měli nad Žabonosy navrch a ve 13. minutě se ujali vedení, když Chvojkovu přihrávku zužitkoval Nosek. O chvíli později mohl zvýšit vedení Ságner, který ale svůj samostatný nájezd neproměnil.

V prostřední části přečkali rakovničtí hokejisté oslabení tři proti pěti a v 26. minutě udeřili podruhé. Klausův pas zužitkoval Tolkner. Poté domácí vypadli z tempa, Žabonosy v 32. minutě snížily a do konce třetiny několikrát Pospíšilovi zle zatopily.

Drama odmítl hned na začátku poslední části Větrovec, který zvýšil na 3:1 a odstartoval rakovnický uragán. Další gól přidal ve vlastním oslabení Hegenbart a hned vzápětí po akci na jeden dotek domácí definitivně uklidnil Klaus. Závěr dohrávali Rakovničtí ve velké pohodě, bavili se hokejem a přidali další dvě branky. Nejprve svůj druhý gól v utkání vstřelil Tolkner a vysokou výhru domácích pečetil po nejkrásnější akci duelu Vyskočil.

KLÍČEM K ÚSPĚCHU BYL GÓLMAN VÁGNER

Hokejisté béčka HC Rakovník, jež byli posíleni o bratry Gebharty a Grilla si byli dobře vědomi síly soupeře a v první části vsadili především na obranu. „První třetině byla jasně v režii hostů. My jsme se snažili hlavně bránit a zase bránit. Zápas hodně sedl našemu gólmanovi a velká část úspěchu visí na jeho bedrech,“ pochválil gólmana Vágnera, který držel domácí ve hře, trenér Tomáš Veselý.

Rakovničtí prohráli první část pouze o gól a od druhé třetiny hru částečně vyrovnali a srovnalo se také skóre, když se trefil Vostrý.
Ve třetí části se domácí z hole Vostárka dokonce dostali v předposlední minutě do vedení, které jim ale vydrželo pouze chvíli, když hosté minutu před koncem srovnali.

V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich vynikali oba gólmani a penaltový rozstřel dospěl až do desáté série, ve které rozhodl Vostrý a zajistil domácím bonusový bod navíc.

„Vzhledem k síle soupeře jsme se snažili držet defenzivní taktiky, což kluci plnili a ač je to stálo hodně sil, dokázali to. Škoda inkasovaného gólu v závěru v oslabení, ale za dva body jsem jinak rád a mám z kluků radost,“ sršel spokojeností Veselý, který si pochvaloval i přínos posil z A-mužstva. „Jarda Grill a kluci Gebhartovi nám pomohli hodně svými zkušenostmi, byli na ledě velmi znát a část úspěchu je i jejich zásluha. Jsem rád, že spolupráce s áčkem funguje tak, jak má.“

HC Rakovník – HC Žabonosy 7:1 (1:0,1:1,5:0). Branky a nahrávky HCR: 13. Nosek (Chvojka), 26. Tolkner (Klaus), 42. Větrovec (Kounovský, Hegenbart), 45. Hegenbart (Krejčí), 45. Klaus (Vyskočil, Ságner) 51. Tolkner (Vyskočil, Ságner), 59. Vyskočil. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Kučera. Diváků: 195. HC Rakovník: Pospíšil (Řenč) – Vyskočil, T. Petráček – Tolkner, Klaus, Ságner – Krejčí, Mikeš – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Větrovec, Jelínek – Chvojka, Ambroz, Nosek – Vošta – V. Petráček).

HC Rakovník B – HK Kralupy nad Vltavou 3:2 po sn. (0:1,1:0,1:1-0:0-1:0). Branky: Vostrý, Vostárek. HC Rakovník B: Vágner – Staněk, Prask – Zikmund, Veselý, O. Gebhart – Grill, Zýka – Havlíček, Truksa, Vostárek – Vostrý, Kohout – Lipold, Klauz, M. Gebhart.

Autor: Josef Rod

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Krušovicích došlo k předávání cen výhercům Fortuna Tip ligy.
9

V Krušovicích byli odměňováni nejlepší tipéři Tip ligy

Nemoc. Ilustrační foto.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Proklikejte si, kolik zaplatíte za dvě deci svařeného vína či punče na vánočních trzích na náměstích českých, moravských a slezských měst.

Nechtělo se mu být dál na světě

Rakovník – Pozdvižení na služebně zažili ve čtvrtek rakovničtí policisté. A to když jim do budovy na Husovo náměstí přišel v odpoledních hodinách muž, kterého to podle jeho slov už na světě nebavilo. O sebevraha ale podle všeho nešlo. Muž si na život nesáhl a naštěstí vše skončilo jen u slov.

Ženu našli mrtvou

Rakovník – Smutnou událost z úterního podvečera dnes potvrdili policisté. Vše začalo tak, že po 18. hodině zavolala městským strážníkům 66letá žena s tím, že se nemůže dovolat své známé, která ji celý den nezvedá telefon, a že se do jejího bytu v ulici Dukelských hrdinů sama neodvažuje jít.

Nadělí si hokejisté předčasný vánoční dárek?

Rakovník - Ještě jednou vyrazí hokejisté áčka a béčka rakovnického HC na led, aby se porvali o mistrovské body, než zasednou doma k rodinám a užijí si vánoční svátky. Svěřence Otakara Vejvody čeká v rámci 15. kola krajské ligy nedělní výjezd do Čáslavi, rezerva se představí na domácím ledě, kde přivítá v sobotu od 17 hodin nedalekou Žilinu.