Základem úspěchu hokejistů byli gólmani

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Velice povedený víkend mají za sebou hokejisté HC Rakovník. Áčko stejně jako v loňské sezoně doma rozstřílelo Žabonosy 7:1, rezerva si dokonce vyšlápla na lídra krajského soutěže – Kralupy, kterého zdolala po samostatných nájezdech.

7.11.2017

Rakovničtí hokejisté rozstříleli Žabonosy 7:1.Foto: Deník / Rod Josef

Svěřenci Otakara Vejvody se po třech výpadcích opět vrátili na vítěznou vlnu a po Černošicích a Neratovicích zdolali také Žabonosy, a to nejvyšším rozdílem v této sezoně. Úvodní dvě třetiny však, alespoň výsledkově, žádnému debaklu nenasvědčovaly. „Zase jsme hned zkraje nedali góly a pak jsme se dvě třetiny trápili. Naštěstí jsme hned na začátku třetí části dali třetí gól a pak už to bylo jednoduché, přidali jsme další branky a dohrávalo se to v naprostém klidu,“ byl spokojen kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda starší, který neopomněl pochválit ani gólmana Pospíšila. „Honza byl opět vynikající. Sice na něj toho tolik nešlo, ale co šlo, tak to pochytal a dostal jediný gól, který byl trochu smolný, ale tak už to chodí.“

Domácí začali opatrněji, přesto měli nad Žabonosy navrch a ve 13. minutě se ujali vedení, když Chvojkovu přihrávku zužitkoval Nosek. O chvíli později mohl zvýšit vedení Ságner, který ale svůj samostatný nájezd neproměnil.

V prostřední části přečkali rakovničtí hokejisté oslabení tři proti pěti a v 26. minutě udeřili podruhé. Klausův pas zužitkoval Tolkner. Poté domácí vypadli z tempa, Žabonosy v 32. minutě snížily a do konce třetiny několikrát Pospíšilovi zle zatopily.

Drama odmítl hned na začátku poslední části Větrovec, který zvýšil na 3:1 a odstartoval rakovnický uragán. Další gól přidal ve vlastním oslabení Hegenbart a hned vzápětí po akci na jeden dotek domácí definitivně uklidnil Klaus. Závěr dohrávali Rakovničtí ve velké pohodě, bavili se hokejem a přidali další dvě branky. Nejprve svůj druhý gól v utkání vstřelil Tolkner a vysokou výhru domácích pečetil po nejkrásnější akci duelu Vyskočil.

KLÍČEM K ÚSPĚCHU BYL GÓLMAN VÁGNER

Hokejisté béčka HC Rakovník, jež byli posíleni o bratry Gebharty a Grilla si byli dobře vědomi síly soupeře a v první části vsadili především na obranu. „První třetině byla jasně v režii hostů. My jsme se snažili hlavně bránit a zase bránit. Zápas hodně sedl našemu gólmanovi a velká část úspěchu visí na jeho bedrech,“ pochválil gólmana Vágnera, který držel domácí ve hře, trenér Tomáš Veselý.

Rakovničtí prohráli první část pouze o gól a od druhé třetiny hru částečně vyrovnali a srovnalo se také skóre, když se trefil Vostrý.
Ve třetí části se domácí z hole Vostárka dokonce dostali v předposlední minutě do vedení, které jim ale vydrželo pouze chvíli, když hosté minutu před koncem srovnali.

V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich vynikali oba gólmani a penaltový rozstřel dospěl až do desáté série, ve které rozhodl Vostrý a zajistil domácím bonusový bod navíc.

„Vzhledem k síle soupeře jsme se snažili držet defenzivní taktiky, což kluci plnili a ač je to stálo hodně sil, dokázali to. Škoda inkasovaného gólu v závěru v oslabení, ale za dva body jsem jinak rád a mám z kluků radost,“ sršel spokojeností Veselý, který si pochvaloval i přínos posil z A-mužstva. „Jarda Grill a kluci Gebhartovi nám pomohli hodně svými zkušenostmi, byli na ledě velmi znát a část úspěchu je i jejich zásluha. Jsem rád, že spolupráce s áčkem funguje tak, jak má.“

HC Rakovník – HC Žabonosy 7:1 (1:0,1:1,5:0). Branky a nahrávky HCR: 13. Nosek (Chvojka), 26. Tolkner (Klaus), 42. Větrovec (Kounovský, Hegenbart), 45. Hegenbart (Krejčí), 45. Klaus (Vyskočil, Ságner) 51. Tolkner (Vyskočil, Ságner), 59. Vyskočil. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Kučera. Diváků: 195. HC Rakovník: Pospíšil (Řenč) – Vyskočil, T. Petráček – Tolkner, Klaus, Ságner – Krejčí, Mikeš – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Větrovec, Jelínek – Chvojka, Ambroz, Nosek – Vošta – V. Petráček).

HC Rakovník B – HK Kralupy nad Vltavou 3:2 po sn. (0:1,1:0,1:1-0:0-1:0). Branky: Vostrý, Vostárek. HC Rakovník B: Vágner – Staněk, Prask – Zikmund, Veselý, O. Gebhart – Grill, Zýka – Havlíček, Truksa, Vostárek – Vostrý, Kohout – Lipold, Klauz, M. Gebhart.

Autor: Josef Rod

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Kontrolní a 87 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Kontrolní a pomocné práce - jednoduché ruční práce. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 87 kč, mzda max. 95 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Nejedná se o práci na lince. Kontrolní a pomocné práce - jednoduché ruční práce., Operátor vstupní a výstupní kontroly - třídění plastových výrobků, leštění., Nabízíme: práci v 1 směnném provozu - stálá noční směna, dlouhodobou pracovní příležitost, práci na hlavní pracovní poměr nebo i brigádně, práci v perspektivní společnosti, příplatky za odpolední směnu, přesčasové práce, práce ve svátek, práce v sobotu a neděli, osobní ohodnocení a ostatní zákonné náhrady., Požadujeme: manuální zručnost, dobrý zrak, spolehlivost a zodpovědnost, pracovitost a flexibilitu, minimální věk 18 let, čistý trestní rejstřík.. Pracoviště: Aspo cz s.r.o. - pracoviště valeo autoklimatizace k.s., Kuštova, č.p. 2596, 269 01 Rakovník 1. Informace: Kristýna Kopřivová, +420 777 321 140. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 21 000 Kč Obsluha průmyslových robotů Obsluha strojů a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Kontakt: Ing. Magdalena Fišerová, tel. 313 281 128, e-mail: nabor@eberspaecher.com, Místo výkonu práce: Kuštova 2530, Rakovník. Pracoviště: Eberspächer, spol. s r.o., Kuštova, č.p. 2530, 269 01 Rakovník 1. Informace: Magdalena Fišerová, +420 313 281 128. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Třeboc - pracovník v rostlinné výrobě, 1. kontakt tel. 604 537 499 nebo mailem na: mn.svoboda@seznam.cz. Pracoviště: Martin svoboda - pracoviště, 270 54 Řevničov. Informace: Martin Svoboda, +420 604 537 499. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 7 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7000 kč, mzda max. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme vyučení v oboru nebo praxi., Pracovní doba 9:00-13:00 hod., Náplň práce: vaření pro cca 20 lidí., Kontakt: tel. 731495227 nebo e-mailem zszbecno@zszbecno.cz. Pracoviště: Základní škola zbečno, okres rakovník, 270 24 Zbečno. Informace: Martina Pidrmanová, .

Z loňského přípravného zápasu v plzeňské hale Lokomotiva. Český tým vyhrál nad Německem vysoko 13:2.

Čeští futsalisté míří do Nymburka a chtějí zpět na visegradský trůn

ČFL: Dobrovice - Převýšov.

Zápy udržely Dobrovici na zádech

Okresní zelené stoly jsou připraveny. Může se začít

Rakovnicko - V restauraci U Šéby se uskutečnil losovací aktiv k okresním soutěžím ve stolním tenise, kterých se letos zúčastní v pěti výkonnostních třídách šedesát týmů.

Kam na fotbal

Rakovnicko - Fotbalová sezona pokračuje o víkendu dalšími zápasy.

Stochov poprvé pokořen. Bodlem Chalupeckého z Rynholce

Kladensko - V čele fotbalové Ligy starých pánů Kladenska zůstává i po čtvrtém kole stoprocentní parta ze Slovanu Kladno. Zajímavostí je, že poprvé v soutěži inkasoval Stochov a jediný gól mu vzal šanci na jakýkoliv bodový zisk.