HC Rakovník –  HC Lev Benešov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

V neděli nemohl nastoupit pro zranění Vyskočil a takřka celý tým byl lehce zakletý v koncovce. Rakovnický stadion vzdychal nad jednou zahozenou šancí za druhou. Po chvíli se vytáhl gólman Pospíšil se semaforem a bylo jasné, že za jeho záda projde minimum.
Bohužel jeho spoluhráčům trvalo trochu dlouho, než puk zajel do sítě. Za první třetinu devět velkých šancí a nulový efekt.

Po první obrátce nastřelil Benešov tyč, ale na hráčích bylo vidět, jak kazí přihrávky a nezvládají, když jsou pod tlakem. Střeleckou smůlu protrhl až ve 31. minutě Ságner, když popojel s nahrávkou od Klause za modrou čáru a poslal puk do víka benešovské branky – 1:0.

Poslední třetina začala jako z jiného zápasu. Hned v první minutě našel Vošta Hegenbarta a zdálo se, že by se domácí mohli rozstřílet – 2:0. Následovala hra na kočku a myš. O čtyři minuty později si poslední jmenovaní své úlohy vyměnili a zvýšili na 3:0.

Pak místo toho, aby domácí ještě nějaké góly přidali, když byl Benešov v koncích, tak spíš Rakovník polevil a z pár ojedinělých náznaků šancí se povedlo hostům snížit na 3:1.

„Je škoda, že v závěru zápasu dostaneme gól. Co mě mrzí víc je, kolik my máme šancí a kolik gólů dokážeme dát. Přitom Benešov byl podle nás nejslabší soupeř, jakého jsme zatím měli. Hlavní zatím zůstává, že jsme vyhráli, ale aby nás to se silnějšími týmy nemrzelo…" zhodnotil domácí zápas vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr)  – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Douda – Kříž, Vošta – Hegenbart, Kounovský, Král – Kotál, Krpelán – Ságner, Bauer, Ambroz – M. Gebhart, O. Gebhart, Grill. Příští utkání: NE 26. října, 17 hodin, HC Poděbrady – HC Rakovník.