Velmi dramatická utkání sehráli v krajském přeboru žáci HC Rakovník na svém ledě proti hokejistům pražské Zbraslavi.

HC Rakovník – Slavoj Zbraslav 3:3 (0:1, 2:0, 1:2)

Domácím se podařilo nastoupit k důležitému zápasu o střed tabulky konečně v plné sestavě. Proti nim stál tým výborných bruslařů a od začátku byl na rakovnickém ledě k vidění rychlý hokej. Ve hře, kdy se přelévaly akce od jedné branky ke druhé, si více příležitostí vytvořili domácí, ale v první třetině se naopak radovali hosté a díky jedinému úspěchu vedli.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek hry, ale rakovnickému Zikmundovi se přece podařilo po sólové akci vyrovnat. Když Truksa ve 33. minutě zápasu strhl vedení na stranu domácích, vypadalo to, že ti už svou střeleckou krizi překonali. Šance dál volaly po třetím uklidňujícím gólu, ale ten znovu nepřišel.
Třetí třetina byla ve znamení úporné snahy hostů o zvrácení nepříznivého stavu. Rakovničtí žáci také hodně bojovali, znovu měli šance a dokonce po střele Truksy vedli 3:1. Hosté ale ještě přidali a po jednom závaru před domácí brankou snížili na rozdíl jediného gólu.

Trenér Turek tedy stáhl hru na desítku nejlepších hokejistů, ti hodně chtěli cenné vítězství udržet, ovšem přišla poslední minuta zápasu. Po nevinné akci a smolné teči střely před rakovnickou brankou byl stanoven výsledek na smírných 3:3.

Branky: Truksa 2, Zikmund. Nahrávky: Zíka, Vostárek, Zikmund.

HC Rakovník: Cajthaml, Gebhart - Kandr, Šíma - Povolný, Týče - Kovář, Linc - Vopravilová, Zíka, Truksa - Ezra, Vostárek, Veidentaler - Miksa, Staněk, Zikmund. Trenér: Turek.

Naopak skvělá poslední třetina zachránila oba body pro celek starších žáků.


HC Rakovník – Slavoj Zbraslav 6:4 (2:0, 1:4, 3:0)

Přes málopočetný kádr se starší žáci netajili nadějí na další vítězství přesto, že minulé vítězství na ledě Zbraslavi (4:8) ukázalo také na nesporné kvality hostujícího týmu. Zápas na domácím hřišti byl ještě těžší a vítězství stálo domácí hodně sil. Už ve druhé minutě se prosadil Vopravil a následující minuty zápasu znamenaly šance na obou stranách, které zůstaly nevyužity. A tak účet první třetiny podtrhli nulovým kontem brankář Veselský a svým druhým gólem před koncem třetiny znovu Vopravil.

Rakovničtí mohli být spokojeni, vedli o dvě branky, ale druhou třetinu vůbec nezvládli. Hosté zcela změnili způsob hry. Začali hrát s velkým nasazením, brzy napadali rakovnické hráče, nedovolili jim převzít puk či rozehrát. Osobně začali hlídat kapitána domácích Vopravila a všechny tyto změny ve hře se jim začaly vyplácet. Čtyřmi brankami zcela otočili výsledek zápasu, domácí korigovali jen Maškem, ale co bylo složitější, to byla změna hry, která do třetí třetiny nevěštila nic dobrého.

Rakovničtí se ale v krátké přestávce dokonale připravili. Od úvodních vteřin na svého soupeře „vlítli“ podobně, jako on předtím, a velmi aktivní Rasocha v první minutě třetiny vyrovnal stav. Již o pár minut později se „lámal chleba“ celého zápasu. Přesnými trefami ve 44. a 45. minutě otočili Vopravil s Fuksou výsledek znovu na rakovnickou stranu a s posledním zbytkem sil rakovničtí hráči odolávali sílícímu ataku soupeře. Ten dokonce přitvrdil hru a z hostující střídačky začaly být cítit i velké emoce. Taktickou a zodpovědnou hrou ale domácí výsledek uhájili a potvrdili své současné druhé místo v tabulce.

„Cenná výhra se zrodila díky velké bojovnosti v závěru. Klukům patří všem velký dík, že se dokázali sebrat a nakonec i vyhrát,“ vyjádřil své pocity po zápase vedoucí týmu Pavel Veselský.

Branky: Vopravil 3, Fuksa, Rasocha, Mašek. Nahrávky: Vopravil a Rasocha po 2, Mašek.
HC Rakovník: Veselský - Veselý, Urban - Páviš, Stehlík - Mašek, Vopravil, Rasocha - Vyskočil, Zikmund, Fuksa, Vágner.