Rakovničtí měli výhodu páteční výhry na soupeřově ledě v poměru 4:3 a jejich fanoušci tudíž byli plní očekávání. Domácí borci se ale na vlastní kůži přesvědčili, že poslední krok bývá nejtěžší.

Slánští obě předcházející série vyhráli díky nájezdům či prodloužení a to se jim po výhře 3:1 podařilo i tentokrát. „Ukázali jsme naší sílu a myslím, že jsme na tom byli lépe. Málokdo tomu věřil, že když jsme dostali tu šanci, že to zvládneme. Jsem strašně rád, že se to povedlo,“ prohlásil šťastný kouč vítězů Radek Hlavatý.

Po první třetině, kdy se hrál oboustranně ofenzivní zápas, jemuž chybělo jen víc šancí, byl stav bezbrankový. Druhá se změnila v souboj rakovnických útočníků s gólmanem Vaňousem, jenž z něj vyšel vítězně. Například dvakrát v nájezdech vychytal Kounovského. Zde domácí borci prohráli baráž o II. ligu.

Sice mu při Mikešově bombě pomohlo břevno, za chvíli však po nedorozumění v zadních řadách domácích otevřel skóre Hnátek. „Tady se zápas lámal, protože jsme byli v tlaku, gól s mančaftem trošku zamotal,“ konstatoval rakovnický kormidelník Zdeněk Hrabě.

V posledním dějství zaúřadoval hrající trenér Slaného Hlavatý a po něm ještě Novák. Domácí korigovali až ke konci v přesilové hře Vobrem.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, tudíž se šlo do penaltové loterie. Jediným úspěšným střelcem byl Kruliš. „Sám jsem si o nájezd řekl,“ prohlásil bývalý bek extraligového Kladna.

„Jsme zklamaní, protože všichni kluci do toho dneska šli srdíčkem, naplno a jak je vidět tak někdy to nestačí. Měli jsme i trošku smůlu. Některé šance jsme nedali a musím teda říct, že dneska měli stoprocentního gólmana, který chytil jasné čtyři góly,“ konstatoval Hrabě.

HC Rakovník – UHK Lev Slaný 1:3 (0:0, 0:1, 1:2), nájezdy 0:1. Branky: 57. Vobr, 29. Hnátek, 45. Hlavatý, 51. Novák, rozhodující nájezd Kruliš. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 570.