„Nejsem zrovna nějaký diplomat a manažer, s nějakými lidmi jsem o tom mluvil a oni mi říkali, že to vypadá nadějně a solidně. Já jsem se na to díval a také se mi to líbilo. Vypadá to, že to má hlavu a patu, všichni tedy říkají, že naše skupina je jasně těžší, což je možné, ale pokud skončíme do čtvrtého místa, postoupíme do play off, což je reálné," míní Otakar Vejvoda.


Play off budou hrát první čtyři týmy z každé skupiny a od začátku se bude hrát na dva vítězné zápasy, pravděpodobně systémem středa-sobota-neděle. Čtvrtfinále se odehrají mezi sebou. Semifinále se už bude hrát křížem s druhou skupinou. Vítěz play off postoupí do baráže všech krajských přeborníků spadajících regionálně pod danou II. ligu. Poslední tým z každé skupiny krajské ligy a dva nejlepší týmy ze Středočeské krajské soutěže budou hrát dvoukolově baráž. „Té by jsme se snad měli vyhnout," uvažuje Vejvoda.

Nově bude po nerozhodném výsledku prodloužení. To se bude hrát pět minut tři proti třem a to jak v základní části, tak i v play off. V případě, že se nerozhodne ani v prodloužení, budou následovat nájezdy. Play off budou rozhodovat dva hlavní rozhodčí. „I tyto změny se mi líbí a myslím si, že pokud se to definitivně odsouhlasí, bude to velice atraktivní. Tři na tři je podle mě jedna z nejkrásnějších her, o tom jsem přesvědčen už dvanáct, třináct let. Tam se ukáže, jak na tom kdo je," říká rakovnický kouč.


Velké změny se týkaly také mládežnického hokeje. Juniorské soutěže kromě extraligy totiž byly zrušeny. Extraliga juniorů je uzavřena. „Mluvil jsem o tom s jedním člověkem, který to relativně kritizoval. Vadí mu, že extraliga juniorů je uzavřená a první ročníky tak budou mít minimální šance a několik stovek hráčů dorostenecké a juniorské kategorie bude hledat místo jen velmi těžko. Já do toho tolik nevidím, tak těžko říci. Uvidíme jak to dopadne," krčil rameny Vejvoda.

Rozhodnutí zrušit juniorské soutěže nechápe vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. „Neznám důvod, proč došlo ke zrušení juniorské soutěže, protože tam rostou hokejisté, kteří se mohou dostat dál a dál. Že se zrušily i krajské soutěže, to je další rána, protože kde mají v těch krajích brát mladé hokejisty. Nevím, kde hráči do extraligy juniorů narostou, když nebudou mít kde hrát. Jsem z toho docela špatný," kroutí hlavou Vladimír Soukup a pokračuje. „Toto rozhodnutí se bude týkat nějakých pěti set, šesti set hráčů, kteří nebudou mít kde hrát. Samozřejmě že nějaké poberou krajská mužstva, jako jsme my, ale nemají jistotu, že budou hrát, protože v těchto mužstvech jsou zkušení kluci, kteří mají za sebou řadu let v druhé či první lize. Navíc mládežnický a dospělý hokej je trochu rozdíl. Zřejmě to povede k tomu, že spousta kluků skončí."

Rozhodnutí o zrušení juniorských soutěžích vyřešil HC Rakovník sestavením B týmu, který bude stejně jako další čtyři rezervní týmy nastupovat v krajské soutěži. Podle Soukupa to zde rakovničtí junioři nebudou mít vůbec snadné. „Třeba se mnou nebudou někteří kluci souhlasit, ale kádr juniorů co zde je, pokud by hrál v tomto složení krajskou soutěž, tak bude mít ohromný problém, přece jen jsou zde velmi zkušená mužstva. Záležet bude také na tom, jestli budou kluci ochotni tvrdě trénovat a dávat tomu víc a víc, což je u mládeže problém," řekl Soukup, jenž však spatřuje i nějaké pozitiva. „Mladým klukům tato soutěž dá mnohem více, než ta juniorská, kde byla konkurence schopná dvě, tři mužstva. Výhoda je také v tom, že když to bude béčko, tak tam mohou vypomoci dva tři zkušení hráči, kteří nebudou tolik nastupovat a klukům to něco dá. Jde jen o to, aby měli trpělivost a trénovali co to dá."


Soukupovi se také líbí rozdělení krajské ligy na dvě skupiny. „Sice by mohl někdo brečet, že máme těžkou skupinu, ale jinak jsem spokojen. Nejdéle budeme cestovat hodinu a čtvrt a to je hodně znát. Nemusíme nikam do Vlašimi či Čáslavi, takže v tomto směru je to bomba," dodal Soukup.

Nové složení krajské ligy


Západní skupina:
Černošice, Králův Dvůr, Příbram, Rakovník, Slaný, Mělník, Neratovice, PZ Kladno junioři/Jesenice.
Východní skupina:
Benešov, Čáslav, Kutná Hora, Poděbrady, Vlašim, Žabonosy, Velké Popovice, Mladá Boleslav.