Vše začalo krátce před půlnocí, když chtěli rakovničtí policisté z oddělení hlídkové služby zkontrolovat řidiče osobního vozidla Kia. "Jakmile se ale na policejním autě rozsvítily majáky s výzvou k zastavení, řidič šlápl na plyn a začal ujíždět," popsala začátek honičky policejní mluvčí Michaela Richterová.

Pronásledování začalo v Řevničově, odkud se šofér auta Kia řítil vysokou rychlostí do Krušovic a poté najel na dálnici D6. "Po té jel okolo 200 km/hod. Posléze odbočil na Malé Přítočno. Tam se do pronásledování připojili policisté z kladenského oddělení hlídkové služby. Ujíždějící řidič na neustálé a opakované výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval v nebezpečné jízdě ulicemi Kladna a okolními obcemi," dodala Richterová s tím, že ulicemi Kladna se pronásledovaný uháněl více než stokilometrovou rychlostí.

Muž zastavil v Praze na Evropské:

| Video: Youtube

Po projetí městem a okolí najel na dálnici D7. Pokračoval až do Prahy, kde se v Evropské ulici po půlhodinovém ujíždění vzdal a s vozem zastavil.

"Lustrací řidiče policisté zjistili, že se jedná o 42letého muže, který má platný zákaz řízení motorových vozidel do září letošního roku, což bylo důvodem jeho ujíždění. Posléze se na výzvu podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Následně odmítl test na drogy, nicméně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu," uzavřela Richterová.

V současné době je muž podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.