VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.11.2017

Jiří Duchoň: Lidé se našemu nevšednímu koníčku diví

Pecínov /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - O Jiřím Duchoňovi řada lidí ví, že krásně fotí. Mnohokrát fotil novostrašecký folklórní soubor Čtyřlístek, každoročně fotí srpnový hokejbalový turnaj Na Kocourku. Málokdo už ale ví o jeho nevšedním koníčku. Se svou širokou rodinou natáčí amatérské filmy. V prosinci uvede v pecínovské hospodě Na Růžku svůj již třetí film Lotrando a Zubejda. 

19.11.2017

OBRAZEM: Rockový večer v Osvěťáku

Rakovník – Doslova hudební záplavu nabídl v sobotu večer rakovnický Dům osvěty. Na pódiu se tam postupně vystřídala zbraslavská rocková kapela MamaHotel, známá rakovnická formace Falešná Ozvěna se svou pop rockovou tvorbou i skupina, která si říká Band-a-SKA a kromě popu hraje právě styl SKA a do Rakovníka zamířila z Týniště nad Orlicí. Koncert hned tří zajímavých kapel si samozřejmě rakovničtí fandové rockové muziky nenechali ujít a náležitě si ho vychutnali.

19.11.2017

OBRAZEM: Legendární duo Eva a Vašek rozezpívalo Pavlíkov

Pavlíkov – Nad sto sedmdesát posluchačů se v neděli odpoledne sešlo v sále Kulturního domu v Pavlíkově, aby si poslechlo známé melodie manželského dua Evy a Vaška Ševčíkových.

18.11.2017

V Mutějovicích oslavy zakončili ve velkém stylu

Mutějovice /FOTOGALERIE/ – Velká podzimní výstava v mutějovické základní škole nabídla přehlídku děl hned šestnácti místních umělců.  

18.11.2017

Lentilky opět předvedly pořádnou show

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Vidět desítky tanečních vystoupení, stovky pestrobarevných kostýmů a ty nejlepší choreografie zatančené mistry republiky? V pátek odpoledne v Tylově divadle to nebyl žádný problém. Country taneční skupina Lentilky tu totiž opět rozjela svou „megašou“. A i letos se svými vystoupeními slavili tanečníci u publika úspěch. Zaplněný byl celý sál Tylova divadla, a to až do posledního místa na balkoně. Nikdo si přehlídku toho nejlepšího, co Lentilky za poslední dobu secvičily, nechtěl nechat ujít.

16.11.2017

Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hlavním městem sobotní akce Noc divadel se nepochybně stane Praha, kde nejenom představení, ale také prohlídky, setkání s herci či divadelní dílny, autorská čtení, muziku nebo performance nabídne půl stovky souborů a institucí. Na pozoruhodné kulturní zážitky se však o třetí listopadové sobotě lze těšit i v okolí metropole.

15.11.2017

OBRAZEM: V kulturním centru se sešli milovníci dechovky

Nové Strašecí - V neděli se sešli příznivci dechové hudby a lidové písničky v Kulturním centru v Novém Strašecí při 2. ročníku přehlídky dechovek Svatomartinská křídlovka.

12.11.2017

OBRAZEM: Lukáš Hejlík představil knihu Co by můj syn měl vědět o světě

Rakovník - Replika hlavního protagonisty dalšího z dílů rakovnického Listování Lukáše Hejlíka rozhodně neznamenala, že by se s knížkou Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě ve zcela zaplněném hledišti ztratil. Ba právě naopak!

12.11.2017

OBRAZEM: Svatý Martin přijel na bílém koni na Křivoklát požehnat mladému vínu

Křivoklát – Svatý Martin sice v sobotu na hrad Křivoklát dorazil na bílém koni, ale o tom, že by s sebou přivezl sněhovou nadílku, se mluvit nedá.

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

3.11.2017

Popelka nabídne to nejlepší z dětské divadelní scény

Rakovník - Sál Tylova divadla v Rakovníku bude od 8. do 12. listopadu opět patřit Popelce. Letošní celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti i mládež slaví už svůj úctyhodný 36. ročník a malým i velkým divákům nabídne až devět amatérských představení vhodných jak pro předškolní děti, tak pro středoškoláky.

2.11.2017

OBRAZEM: Výstava, kde je možné Slyšet trávu růst

Rakovnicko - Kdo se přišel podívat do Nové síně pod Vysokou bránou už na zahájení společné výstavy malíře Zbyňka Havlína a sochaře Jana Kováříka, určitě nelitoval. Oba umělci zde představili společný koncept, zaměřený na krajinu, znázorňují pocit z krajiny, její vnitřní obraz a obsah.

1.11.2017

Z nabídky muzeí: pohádkové postavy, doba železná i rekonstrukce

Rakovnicko – Právě dnes začíná ve Vlastivědném muzeu Jesenice výstava dřevořezeb Věry Sidorjakové. Umělkyně se práci se dřevem začala věnovat teprve před pár lety, se svými pohádkovými postavami i betlémy ale slaví velké úspěchy. Dřevěné postavičky budou muzejní prostory ukrývat do 22. prosince.

30.10.2017

OBRAZEM: Halloweenský průvod byl plný strašidel, lapionů i dobré nálady

Rakovník - Oživlou dýni, kostlivce a smrtky nebo třeba čertíky na rakovnickém Husově náměstí jen tak nepotkáte. Když se ale v Rakovníku koná tradiční Halloweenský průvod pořádaný Domem dětí a mládeže, možné to je. 

28.10.2017

OBRAZEM: Křivoklát se vrátil téměř o sto let zpátky v čase

Křivoklát - Československou státní hymnou a nejoblíbenější písní T. G. Masaryka, Ach synku, synku, začal v sobotu slavnostní akt k poctě založení Československé republiky na hradě Křivoklát. Program tam připomněl všem návštěvníkům jedinečnou atmosféru po vzniku Československa, a tak mohli lidé na nádvoří potkat vojáky, četníky, legionáře a jiné dobově oděné účastníky. Při této akci mohli také zájemci navštívit stálou expozici v bývalé spilce s názvem Cesta legionáře, která mapuje události před vznikem Československé republiky.

25.10.2017

Světově oblíbená umělkyně vystavuje v roubence

Rakovník - Květiny a květinová aranžmá. To najdete na obrazech malířky Mileny M. Mrugové, jejíž výstava nových obrazů, tvořených v posledních dvou letech, je právě k vidění v rakovnické roubence Lechnýřovně.

25.10.2017

OBRAZEM: V Rakovníku si lidé mohou prohlédnout malby Tomáše Petříčka

Rakovník - Prostory výstavní síně na rakovnické radnici aktuálně ukrývají sbírku maleb Tomáše Petříčka. Rodák z Hořovic, který kromě naší země vystavuje také v Německu a ve Francii, není ani v Rakovníku neznámý. Pravidelně se účastní společných výstav Středočeských sdružení výtvarníků.

20.10.2017

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Lišany /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní rybářské organizace v Rakovníku vylovily z rybníka v Lišanech zhruba dvanáct metráků ryb. Největší výlov pořádají ale až tuto sobotu, a to na Žákovském rybníku u Šamotky. Těšit se můžete nejen na zajímavou podívanou, ale chybět nebude ani grilování a ochutnávka ryb.

18.10.2017

Vlídný humor spisovatele Roberta Fulghuma zaplnil divadlo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že americký spisovatel Robert Fulghum baví čtenáře po celém světě, ty české nevyjímaje, se v pondělí v podvečer mohl přesvědčit každý, kdo alespoň nahlédl do sálu Tylova divadla. Bylo v něm plno. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít nejen scénické předčítání z autorovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale také šanci ulovit spisovatelům autogram či společnou fotografii.

15.10.2017

Jarmark byl plný dobré chuti i nálady

Senomaty - Slunečná sobota přinesla s babím létem do senomatské roubenky poslední Jarmark dobré chuti, který od prvních minut zaplnily stovky zájemců o pohodovou atmosféru dobrého jídla, pití a farmářského trhu. 

15.10.2017

OBRAZEM: Swingová bouřka i vánek v Tylově divadle

Rakovník - Právě to přivál 59. Jazzový večer v útulném a zcela zaplněném předsálí Tylova divadla. Posluchače jím provázel jazzový a swingový klavírista Jakub Šafr a seskupení Swing Trio Avalon, které vzniklo v roce 1996 inspirované malými skupinami Bennyho Goodmanna.

15.10.2017

OBRAZEM: Voňavá pasáž zavoněla pohodou

Rakovník - Páteční večer patřil v rakovnické kavárně Voňavá pasáž pohodě a dobré muzice. 

11.10.2017

Kam na Rakovnicku za kulturou?

Rakovník - Přinášíme tipy na kulturní akce na Rakovnicku.

10.10.2017

OBRAZEM: Společně zahájili nový školní rok

Nové Strašecí - Slavnostní fanfára v podání učitele Miroslava Thumy a Vojtěcha Kovalského zahájila slavnostní koncert, který se konal začátkem října v Novostrašeckém kulturním centru. Tento koncert zahájil celý školní rok Základní umělecké školy v Novém Strašecí.

9.10.2017

Festival Heroldův Rakovník zakončil dvojkoncert

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Letošní čtrnáctý ročník Heroldova Rakovníka slavnostně ukončil dvojkoncert Jiřího Bárty a Terezie Fialové. Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění, který je v Rakovníku již zažitou akcí, tak vyvrcholil nedělním koncertem v Heroldově síni.

8.10.2017

FOTO: Písničky skupiny Lucie roztančily sál

Rakovník – Rakovnickým Domem osvěty se o sobotním večeru nesly hity skupiny Lucie. Zahrát je místnímu publiku přijel sehraný Lucie revival, který funguje už 12 let. Rozdíl mezi originálem by tak mnohdy nepoznal ani ostřílený fanoušek.

8.10.2017

FOTO: Ve Strašecí odhalili Zázraky vína

Nové Strašecí - První říjnová sobota patřila v místním kulturním centru už třetímu degustačnímu odpoledni Zázraky vína, které i tentokrát přilákalo stovky zájemců o dobré pití plné vůní, chutí i barev. Stejně tak si přišly na své chuťové buňky návštěvníků v nabídce sýrů, medu, sladkostí, vynikajícího kančího guláše a dalších lákadel.

6.10.2017

Kam za zábavou? Přečtěte si náš přehled!

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí.

2.10.2017

V Rakovníku začal barevný Týden knihoven

Rakovník – Celostátní akci, která jeden týden v roce věnuje knihovnám, se rozhodla podpořit také Městská knihovna v Rakovníku. Pro Rakovnické čtenáře i knihovníky to ale není žádná novinka. Speciálního Týdne knihoven se účastní od jeho zahájení každoročně, letos tak už po jedenadvacáté v řadě.

2.10.2017

Varhanní virtuos koncertoval v chrámu

Rakovník - Pod lampičkou a s plným soustředěním odehrál v rámci festivalu Heroldův Rakovník svůj varhanní koncert italský hudebník Enrico Zanovello. Lavice chrámu sv. Bartoloměje jeho posluchači zaplnili téměř do posledního místa. Hudebník jim za hojnou účast poděkoval dvěma přídavky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT