VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.6.2018

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

18.6.2018

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

17.6.2018

Léto v pivovarském dvoře přivítali s Rakovničany také legendární Brutus

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Vítání léta na dvoře Tradičního pivovaru Rakovník si jen málokdo nechal ujít. Účastníci si totiž mohli vychutnat dobře vychlazené rakovnické pivo a jeho popíjení jim navíc zpříjemnilo hned několik kapel.

15.6.2018

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

15.6.2018

EX 05: scházeli se v podzemí a zakončí to v Loděnici

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Ta místnost je snad úplně stejná jako někdy před deseti lety. Tehdy jsem tam zavítal, fotil, poslouchal. Stejně jako tuhle. V pondělí.

15.6.2018

Do Loděnice míří k unikátnímu koncertu fanoušci EX 05

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Areál Loděnice zažije v sobotním večeru a v noci koncert, který tu dlouho nebyl. Večer bude věnován Jiřímu Rákosníkovi a jeho kamarádům hudebníkům. Rákosník vloni slavil šedesátiny a jeho přáním bylo uspořádat koncert, kde by se na pódiu vystřídali všichni hudebníci, kteří s ním kdy hráli. Rákosník působil v kapelách Daniels, Horizont a samozřejmě v EX 05, kterou zná každý v regionu.

14.6.2018

Chinaski, Mig 21 i Jaroslav Uhlíř. Votvírák zahajuje festivalovou sezonu

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

11.6.2018

Evropští básníci předčítali na Krakovci

Krakovec /FOTOGALERIE/ - V sobotním odpoledni ožil hrad Krakovec poezií. Sešli se zde totiž evropští básníci v rámci festivalu Stranou - evropští básníci naživo, který se letos konal pojedenácté.

10.6.2018

Mažoretky déšť zastavil, fanynkám Pavla Callty nevadil vůbec

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tolik zahrádkáři a zemědělci vzývaný déšť přišel v neděli odpoledne i do Kolína, bohužel z něj neměli radost fanoušci a organizátoři právě vrcholícího hudebního festivalu Kmochův Kolín.

10.6.2018

Sobota na Kmochově Kolínu byla pestrá, vrcholem se stal koncert Václava Neckáře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněné Karlovo náměstí po osvěžujícím dešti sledovalo se zatajeným dechem devadesátiminutový koncert nestora české muziky Václava Neckáře s doprovodem nejen jeho domovské kapely Bacily, ale i smyčcového kvarteta.

9.6.2018

Rozpálenými kolínskými ulicemi pochodovaly mažoretky a dechové orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvacet jedna skupin mažoretek a sedmnáct orchestrů z tuzemska i zahraniční se vydaly dvě hodiny po poledni z kolínského Vodního světa na tradiční průvod městem, jeden z vrcholů hudebního festivalu Kmochův Kolín.

9.6.2018

OBRAZEM: Scream Inc. - oficiální revival Metallicy, rozbouřil rakovnické KCčko

Rakovník - V sále rakovnického kulturního centra bylo pořádně rušno. Do „rakovnické lucerny“ totiž zavítal až z Kyjeva oficiální revival Metallicy – Scream Inc. v rámci svého jarního turné. 

9.6.2018

Děti s rodiči bavil Jaroslav Uhlíř, běžci startovali od Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako první v sobotním nabitém hudebním programu letošního festivalu Kmochův Kolín vystoupil na Karlově náměstí zpěvák, skladatel a klavírista Jaroslav Uhlíř, který především nejmladší publikum pobavil nesmrtelnými písničkami z autorské dílny Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř. Nejen jejich Dělání či Není nutno si zpívali úplně všichni a jekotem a potleskem si vyžádali ještě přídavek. 

9.6.2018

Spojené orchestry, Tomáš Klus a dechovkový metal nadchly davy fanoušků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až v časných ranních sobotních hodinách skončil první den letošního již 55. ročníku hudebního festivalu Kmochův Kolín.

8.6.2018

Festival Bach for All opět v Praze

Praha – Hlavním městem se 17. června opět rozezní skladby Johanna Sebastiana Bacha v rámci festivalu Bach for All. Nejznámější světová díla i méně známé kompozice zahrají přední umělci  v podání, které se maximálně přiblíží veřejnosti.

7.6.2018

Jedenáctý Mezinárodní hudební festival Kutná Hora je za polovinou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018 se ve středu uskutečnily dva koncerty. Oba zněly kostelem svatého Jana Nepomuckého. Na posluchače čekala nejprve světová premiéra skladby současného českého skladatele Martina Smolky, v pozdních nočních hodinách poté projekt houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

6.6.2018

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

4.6.2018

Festival přivedl do Čech hvězdné hudebníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Klasické hudbě, za kterou přijíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, patří tento týden Kutná Hora. Pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se koná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018, který tam jako každoročně přivedl hudebníky zvučných jmen.

4.6.2018

OBRAZEM: Kněževes opět rozezněla česká dechovka

Kněževes – Nedělní odpoledne patřil Kněževes české dechovce. Od 14 hodin se na Václavském náměstí uskutečnil již 15. ročník Kněževeské Dechparády.

28.5.2018

OBRAZEM: Zahájili výstavu Jana Partiše: Práce pro film

Rakovník – Ve výstavní síni Rabasovy galerie v Rakovníku se 24. Května uskutečnila vernisáž výstavy – Práce pro film, Jan Partiš. Jan Partiš působí ve filmových ateliérech Barrandov skoro celý svůj profesní život. Vytváří rekvizity pro film, divadlo či televizi. Ve svém volném čase také tvoří, ale volně, podle toho, co ho zrovna napadne. Výstava bude přístupná do 24. června.

21.5.2018

ZUŠ Open rozezní sály i náměstí

Střední Čechy – Ve čtvrtek se ve 330 městech a obcích republiky uskuteční II. ročník happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Kromě patronky festivalupěvkyně Magdaleny Kožené, akci podpoří režisérka Alice Nellis, violoncellista Jiřího Bárty, dirigenta a houslisty Jana Talicha a dalších.

20.5.2018

Jiří Anderle si na pavlíkovském Jazzovém létě zahrál na bicí

Pavlíkov - V sobotu zněl Pavlíkovem jazz. Známý rodák Jiří Anderle byl tak nadšený z úspěchu nedávné výstavy k nedožitým narozeninám Zdeňka Šímy ve své galerii, že se rozhodl uspořádat v ní také Jazzové léto.

12.5.2018

OBRAZEM: O letošní trienále je nebývalý zájem

Rakovník - V Nové síni pod Vysokou bránou byla ve čtvrtek slavnostně zahájena výstava Středočeské trienále 2018. Je to přehlídka současného středočeského umění, která se pořádá již více jak deset let.

10.5.2018

Petr Šmaha měl v Nové síni derniéru

Rakovník - V Nové síni pod Vysokou bránou se uskutečnila Derniéra a zároveň komentovaná prohlídka s autorem Petrem Šmahou, který zde vystavoval své obrazy z období let 2007-2017.

26.4.2018

Do rakovnické knihovny zavítal i Dlouhý Janek z pohádky Ať žijí duchové!

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Hajný je lesa pán, Žampiony, Skřítkové tesaři nebo Pramen zdraví z Posázaví. Tyto, ale i další písně z dnes již kultovní filmového pohádky Ať žijí duchové! zazněly ve vestibulu Městské knihovny v Rakovníku v podání dětí ze SŠ, ZŠ a MŠ Rakovník v rámci projektu Minulost ožívá na Krakovci aneb Ať žijí duchové! Jeho hlavním cílem je zvýšení informovanosti žáků o unikátní historické památce – Hradu Krakovci, kde se slavný film natáčel.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

6.4.2018

Zahráli na housle a klavír

Rakovník – Ve čtvrtek se v Rabasově galerii v Rakovníku uskutečnil koncert Alban Beikircher – housle a Andrei Mottlové – klavír.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

18.3.2018

Na Agrárním plese byla spousta zábavy a dobrého jídla

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V pátek se v rakovnickém kulturním centru uskutečnil 1. Agrární reprezentační ples. A už nyní se dá říci, že se zapsal mezi významné kulturní akce na Rakovnicku.

15.3.2018

Mikro Tour 2018: Totální nasazení v Domě osvěty Rakovník

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Víkendový koncert Mikro Tour 2018 odstartoval vystoupením kapely Cover for Lovers, což je pop punková hudební skupina, která pochází z Prahy. Dále se vedení celého Mikro Tour ujala legendární slánská parta Totální nasazení, která se na české punkové scéně pohybuje už 28 let

13.3.2018

Alena Mutinská: Wintrovky si nenechte ujít

Rakovník - Dnes se začíná Wintrův Rakovník, který má v Rakovníku dlouholetou tradici. Na jevišti Tylova divadla budou mít diváci možnost shlédnout osm inscenací amatérských divadelních spolků. Od dnešního dne do soboty budou divadelní spolky soutěžit o postup na celostátní přehlídku činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik Volyně. Odborná porota každé představení posoudí ze všech hledisek a následně pohovoří i s členy divadelního spolku. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v neděli v Tylově divadle od 23.30 hodin.

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

19.2.2018

Kulturní centrum odvysílá pásmo krátkých filmů

Rakovník – Rakovnické kulturní centrum již brzy odvysílá pásmo krátkých filmů s názvem Trochu mimo. V sérii filmových snímků se objeví i film od rakovnické rodačky, režisérky Terezy Pospíšilové. Ta do Rakovníka přijede s filmem Přistoupili?, který získal celkem dvanáct ocenění na festivalech po celém světě.

18.2.2018

OBRAZEM: Ve Všetatech se tančilo do ranních hodin

Všetaty - Po dlouhé době se opět oživila tradice Hasičského plesu v obci Všetaty. Oproti loňskému roku, kdy se plesu zúčastnilo okolo sto čtyřiceti lidí, byla letošní účast znatelně nižší i z důvodu chřipek a začínajících jarních prázdnin, kdy mnoho lidí odjelo s dětmi na hory. 

18.2.2018

OBRAZEM: V Lišanech se uskutečnil jubilejní desátý ročník Obecního plesu

Lišany - Jubilejní desátý Obecní ples se uskutečnil v sobotu 17. února v lišanské sokolovně. Plesu se zúčastnilo kolem 70 návštěvníků, kteří si užívali večera v rytmu nejen českých, ale i slovenských písní, které zahrála hudební skupina V pantoflích. Taneční parket se naplnil lidmi všech věkových kategorií.

18.2.2018

OBRAZEM: V Krušovicích prošel tradiční masopustní průvod

Krušovice - Dobrovolní hasiči se opět ujali tradičního masopustu v Krušovicích. Okolo třiceti masek převážně z řad dobrovolných hasičů prošlo v sobotu 17. února ulicemi obce, kde si společně zatančily, zazpívaly a oslavily tento zvyk.

18.2.2018

FOTO: Rock okupoval sál Domu osvěty

Rakovník - Rocková hudba, objev poloviny minulého století, má stále obrovské zázemí hudebních nadšenců a příznivců, což se znovu projevilo i v sobotním večeru v rakovnickém Domě osvěty na 6. Párty pro tebe.

18.2.2018

OBRAZEM: Jubilejní Seniorský karnevalový ples

Nové Strašecí - Jednou z nejvýznamnějších akcí z počátku roku byl tradiční, už X. Seniorský karnevalový ples, který se konal dne 16. února 2018.

8.2.2018

OBRAZEM: Masky opět po roce prošly Lužnou

Lužná – Ve čtvrtek 8. února se konal v Lužné už tradiční masopust. Ten pořádala Základní a mateřská škola v Lužné ve spolupráci s kulturní komisí obce a s Automotoklubem Lužná. 

6.2.2018

Příběh Listování z otevřené pěsti

Rakovník - Právě takový nabídl první únorový podvečer v rakovnické městské knihovně v rámci dalšího pokračování literárního Listování, který napsala francouzská spisovatelka Anna Gavalda. " A taková to byla láska je příběh, který každý z nás zažil, nebo o něm slyšel, nebo ho teprve v životě čeká, příběh sevřený v pěsti, která se pozvolna otevírá," prozradil hned na začátku jeden z vynikajících protagonistů dramatizace knížky Zdeněk Černý divákům.

2.2.2018

OBRAZEM: V Nové síni se uskuteční vernisáž netradiční výstavy

Rakovník - V Nové síni pod Vysokou branou Vernisáž se ve čtvrtek 1. února uskutečnila vernisáž výstavy Jednota umělců výtvarných. Rabasova galerie v Rakovníku pořádá tuto výstavu k 120. výročí spolku Jednota umělců výtvarných. Kolekce vystavených děl je prezentována formou Salonu, to znamená bez určení tématu a bez předběžného výběru artefaktů a autorů výstavní radou. Jednota umělců výtvarných je jeden z nejstarších spolků, který byl založen v roce 1898. Během komunistického režimu musela být, ale činnost spolku přerušena. Po revoluci byla Jednota umělců výtvarných znovu obnovena a každý rok vystavuje v galerii Nová síň v Praze.

22.1.2018

Do kronik Nového Strašecí lze nahlédnout i online

Nové Strašecí – Zástupci Novostrašecké radnice se rozhodli, že ještě více umožní nahlédnout lidem do historie tohoto města. Na svých oficiálních webových stránkách radnice zpřístupnila kroniky města online.

21.1.2018

OBRAZEM: V Malinové se konal 42. Hasičský ples

Malinová - Zatímco v sobotu 20. ledna odpoledne patřil sál Kulturního domu v Malinové zejména dětem, večer se tu konal již 42. Hasičský ples. Ten pořádali dobrovolní hasiči z Krakova, Krakovce a z Malinové.

18.1.2018

Poslouchat a číst očima

Rakovník - Ve Výstavní síni rakovnické radnice vystavuje své fotografie Miroslav Sanytrák, který, ač se profesně věnuje oblasti manažerského systému řízení času a využití analýz v personalistice, je duší také fotograf a kurátorem pražské galerie v Klubu koníček.

16.1.2018

Plesová sezona začala

Rakovnicko – Plesová sezona je v plném proudu. Zatím co dříve startovala na Tři krále, tedy 6. ledna, nyní je tomu už v prosinci. Plesy se pořádají dříve z důvodu plných termínů a zaplněných sálů.

12.1.2018

Báječný svět očima Vladimíry Kubičkové

Rakovník /OBRAZEM/ - V Galerii Samson Cafeé v Rakovníku můžete vidět od 9. ledna výstavu Báječný svět od Vladimíry Kubičkové. Autorka výstavy fotila přírodu a památky mobilním telefonem. Chtěla tak ukázat, že na hezké fotky nepotřebujete nutně fotoaparát. Stačí nápad a chuť něco vytvořit.

11.1.2018

Roubenka hraje pro děti

Rakovník – Každým rokem přijíždí do roubenky divadlo, které po dobu tří dnů hraje svá veselá a poučná představení pro dětské obecenstvo. Vystoupení jsou určena jen pro školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT