VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

6.4.2018

Zahráli na housle a klavír

Rakovník – Ve čtvrtek se v Rabasově galerii v Rakovníku uskutečnil koncert Alban Beikircher – housle a Andrei Mottlové – klavír.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

18.3.2018

Na Agrárním plese byla spousta zábavy a dobrého jídla

Rakovník /FOTOGALERIE/ – V pátek se v rakovnickém kulturním centru uskutečnil 1. Agrární reprezentační ples. A už nyní se dá říci, že se zapsal mezi významné kulturní akce na Rakovnicku.

15.3.2018

Mikro Tour 2018: Totální nasazení v Domě osvěty Rakovník

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Víkendový koncert Mikro Tour 2018 odstartoval vystoupením kapely Cover for Lovers, což je pop punková hudební skupina, která pochází z Prahy. Dále se vedení celého Mikro Tour ujala legendární slánská parta Totální nasazení, která se na české punkové scéně pohybuje už 28 let

13.3.2018

Alena Mutinská: Wintrovky si nenechte ujít

Rakovník - Dnes se začíná Wintrův Rakovník, který má v Rakovníku dlouholetou tradici. Na jevišti Tylova divadla budou mít diváci možnost shlédnout osm inscenací amatérských divadelních spolků. Od dnešního dne do soboty budou divadelní spolky soutěžit o postup na celostátní přehlídku činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik Volyně. Odborná porota každé představení posoudí ze všech hledisek a následně pohovoří i s členy divadelního spolku. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v neděli v Tylově divadle od 23.30 hodin.

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

19.2.2018

Kulturní centrum odvysílá pásmo krátkých filmů

Rakovník – Rakovnické kulturní centrum již brzy odvysílá pásmo krátkých filmů s názvem Trochu mimo. V sérii filmových snímků se objeví i film od rakovnické rodačky, režisérky Terezy Pospíšilové. Ta do Rakovníka přijede s filmem Přistoupili?, který získal celkem dvanáct ocenění na festivalech po celém světě.

18.2.2018

OBRAZEM: Ve Všetatech se tančilo do ranních hodin

Všetaty - Po dlouhé době se opět oživila tradice Hasičského plesu v obci Všetaty. Oproti loňskému roku, kdy se plesu zúčastnilo okolo sto čtyřiceti lidí, byla letošní účast znatelně nižší i z důvodu chřipek a začínajících jarních prázdnin, kdy mnoho lidí odjelo s dětmi na hory. 

18.2.2018

OBRAZEM: V Lišanech se uskutečnil jubilejní desátý ročník Obecního plesu

Lišany - Jubilejní desátý Obecní ples se uskutečnil v sobotu 17. února v lišanské sokolovně. Plesu se zúčastnilo kolem 70 návštěvníků, kteří si užívali večera v rytmu nejen českých, ale i slovenských písní, které zahrála hudební skupina V pantoflích. Taneční parket se naplnil lidmi všech věkových kategorií.

18.2.2018

OBRAZEM: V Krušovicích prošel tradiční masopustní průvod

Krušovice - Dobrovolní hasiči se opět ujali tradičního masopustu v Krušovicích. Okolo třiceti masek převážně z řad dobrovolných hasičů prošlo v sobotu 17. února ulicemi obce, kde si společně zatančily, zazpívaly a oslavily tento zvyk.

18.2.2018

FOTO: Rock okupoval sál Domu osvěty

Rakovník - Rocková hudba, objev poloviny minulého století, má stále obrovské zázemí hudebních nadšenců a příznivců, což se znovu projevilo i v sobotním večeru v rakovnickém Domě osvěty na 6. Párty pro tebe.

18.2.2018

OBRAZEM: Jubilejní Seniorský karnevalový ples

Nové Strašecí - Jednou z nejvýznamnějších akcí z počátku roku byl tradiční, už X. Seniorský karnevalový ples, který se konal dne 16. února 2018.

8.2.2018

OBRAZEM: Masky opět po roce prošly Lužnou

Lužná – Ve čtvrtek 8. února se konal v Lužné už tradiční masopust. Ten pořádala Základní a mateřská škola v Lužné ve spolupráci s kulturní komisí obce a s Automotoklubem Lužná. 

6.2.2018

Příběh Listování z otevřené pěsti

Rakovník - Právě takový nabídl první únorový podvečer v rakovnické městské knihovně v rámci dalšího pokračování literárního Listování, který napsala francouzská spisovatelka Anna Gavalda. " A taková to byla láska je příběh, který každý z nás zažil, nebo o něm slyšel, nebo ho teprve v životě čeká, příběh sevřený v pěsti, která se pozvolna otevírá," prozradil hned na začátku jeden z vynikajících protagonistů dramatizace knížky Zdeněk Černý divákům.

2.2.2018

OBRAZEM: V Nové síni se uskuteční vernisáž netradiční výstavy

Rakovník - V Nové síni pod Vysokou branou Vernisáž se ve čtvrtek 1. února uskutečnila vernisáž výstavy Jednota umělců výtvarných. Rabasova galerie v Rakovníku pořádá tuto výstavu k 120. výročí spolku Jednota umělců výtvarných. Kolekce vystavených děl je prezentována formou Salonu, to znamená bez určení tématu a bez předběžného výběru artefaktů a autorů výstavní radou. Jednota umělců výtvarných je jeden z nejstarších spolků, který byl založen v roce 1898. Během komunistického režimu musela být, ale činnost spolku přerušena. Po revoluci byla Jednota umělců výtvarných znovu obnovena a každý rok vystavuje v galerii Nová síň v Praze.

22.1.2018

Do kronik Nového Strašecí lze nahlédnout i online

Nové Strašecí – Zástupci Novostrašecké radnice se rozhodli, že ještě více umožní nahlédnout lidem do historie tohoto města. Na svých oficiálních webových stránkách radnice zpřístupnila kroniky města online.

21.1.2018

OBRAZEM: V Malinové se konal 42. Hasičský ples

Malinová - Zatímco v sobotu 20. ledna odpoledne patřil sál Kulturního domu v Malinové zejména dětem, večer se tu konal již 42. Hasičský ples. Ten pořádali dobrovolní hasiči z Krakova, Krakovce a z Malinové.

18.1.2018

Poslouchat a číst očima

Rakovník - Ve Výstavní síni rakovnické radnice vystavuje své fotografie Miroslav Sanytrák, který, ač se profesně věnuje oblasti manažerského systému řízení času a využití analýz v personalistice, je duší také fotograf a kurátorem pražské galerie v Klubu koníček.

16.1.2018

Plesová sezona začala

Rakovnicko – Plesová sezona je v plném proudu. Zatím co dříve startovala na Tři krále, tedy 6. ledna, nyní je tomu už v prosinci. Plesy se pořádají dříve z důvodu plných termínů a zaplněných sálů.

12.1.2018

Báječný svět očima Vladimíry Kubičkové

Rakovník /OBRAZEM/ - V Galerii Samson Cafeé v Rakovníku můžete vidět od 9. ledna výstavu Báječný svět od Vladimíry Kubičkové. Autorka výstavy fotila přírodu a památky mobilním telefonem. Chtěla tak ukázat, že na hezké fotky nepotřebujete nutně fotoaparát. Stačí nápad a chuť něco vytvořit.

11.1.2018

Roubenka hraje pro děti

Rakovník – Každým rokem přijíždí do roubenky divadlo, které po dobu tří dnů hraje svá veselá a poučná představení pro dětské obecenstvo. Vystoupení jsou určena jen pro školy.

4.1.2018

Dan Bárta ukazuje své fotky Rakovničanům

Rakovník - Dan Bárta, známý zpěvák, umělec a fotograf vystavil své velkoformátové fotky vážek z různých koutů světa v Muzeu T. G. M. v Rakovníku. Výstava s názvem Mezi námi vážkami je k vidění v mansardě až do 18. ledna.

29.12.2017

Vyrazte na ples do Slabec

Slabce – Plesová sezona se nezadržitelně blíží. I letos si ji můžete užít v Kulturním domě Slabce, kde se budou od ledna až do konce března konat plesy sportovní, myslivecké, i maškarní.

27.12.2017

Na Rakovnicku to žije nejen na Silvestra!

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled kulturních pozvánek v regionu.

22.12.2017

Koncerty v kostelích si můžete užít před i po vánočních svátcích

Rakovník - Rakovnicko je na koncerty v kostelích s neopakovatelnou atmosférou před svátky opravdu bohaté. Konají se jak ve velkých městech, tak na vesnicích. Třeba v kaplích a místech, které jinak celý rok zůstávají bez života. 

22.12.2017

Přijďte si pro Betlémské světlo od skautů

Rakovnicko - Stejně jako minulý rok bude i letos plát na Rakovnicku Betlémské světlo dovezené z Betléma, které od uplynulé neděle po republice rozvážejí skauti. Přijďte si zapálit svou svíčku třeba do Muzea T. G. M. v Rakovníku. Až do soboty můžete dorazit mezi 9. a 17. hodinou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT