VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 19:38

OBRAZEM: Masopust Krušovice

Krušovice - Krušovicemi prošel v sobotu 17. února masopustní průvod, který pořádali jako každý rok dobrovolní hasiči.

dnes 14:34

FOTO: Rock okupoval sál Domu osvěty

Rakovník - Rocková hudba, objev poloviny minulého století, má stále obrovské zázemí hudebních nadšenců a příznivců, což se znovu projevilo i v sobotním večeru v rakovnickém Domě osvěty na 6. Párty pro tebe.

dnes 14:08

OBRAZEM: Jubilejní Seniorský karnevalový ples

Nové Strašecí - Jednou z nejvýznamnějších akcí z počátku roku byl tradiční, už X. Seniorský karnevalový ples, který se konal dne 16. února 2018.

8.2.2018

OBRAZEM: Masky opět po roce prošly Lužnou

Lužná – Ve čtvrtek 8. února se konal v Lužné už tradiční masopust. Ten pořádala Základní a mateřská škola v Lužné ve spolupráci s kulturní komisí obce a s Automotoklubem Lužná. 

6.2.2018

Příběh Listování z otevřené pěsti

Rakovník - Právě takový nabídl první únorový podvečer v rakovnické městské knihovně v rámci dalšího pokračování literárního Listování, který napsala francouzská spisovatelka Anna Gavalda. " A taková to byla láska je příběh, který každý z nás zažil, nebo o něm slyšel, nebo ho teprve v životě čeká, příběh sevřený v pěsti, která se pozvolna otevírá," prozradil hned na začátku jeden z vynikajících protagonistů dramatizace knížky Zdeněk Černý divákům.

2.2.2018

OBRAZEM: V Nové síni se uskuteční vernisáž netradiční výstavy

Rakovník - V Nové síni pod Vysokou branou Vernisáž se ve čtvrtek 1. února uskutečnila vernisáž výstavy Jednota umělců výtvarných. Rabasova galerie v Rakovníku pořádá tuto výstavu k 120. výročí spolku Jednota umělců výtvarných. Kolekce vystavených děl je prezentována formou Salonu, to znamená bez určení tématu a bez předběžného výběru artefaktů a autorů výstavní radou. Jednota umělců výtvarných je jeden z nejstarších spolků, který byl založen v roce 1898. Během komunistického režimu musela být, ale činnost spolku přerušena. Po revoluci byla Jednota umělců výtvarných znovu obnovena a každý rok vystavuje v galerii Nová síň v Praze.

22.1.2018

Do kronik Nového Strašecí lze nahlédnout i online

Nové Strašecí – Zástupci Novostrašecké radnice se rozhodli, že ještě více umožní nahlédnout lidem do historie tohoto města. Na svých oficiálních webových stránkách radnice zpřístupnila kroniky města online.

21.1.2018

OBRAZEM: V Malinové se konal 42. Hasičský ples

Malinová - Zatímco v sobotu 20. ledna odpoledne patřil sál Kulturního domu v Malinové zejména dětem, večer se tu konal již 42. Hasičský ples. Ten pořádali dobrovolní hasiči z Krakova, Krakovce a z Malinové.

18.1.2018

Poslouchat a číst očima

Rakovník - Ve Výstavní síni rakovnické radnice vystavuje své fotografie Miroslav Sanytrák, který, ač se profesně věnuje oblasti manažerského systému řízení času a využití analýz v personalistice, je duší také fotograf a kurátorem pražské galerie v Klubu koníček.

16.1.2018

Plesová sezona začala

Rakovnicko – Plesová sezona je v plném proudu. Zatím co dříve startovala na Tři krále, tedy 6. ledna, nyní je tomu už v prosinci. Plesy se pořádají dříve z důvodu plných termínů a zaplněných sálů.

12.1.2018

Báječný svět očima Vladimíry Kubičkové

Rakovník /OBRAZEM/ - V Galerii Samson Cafeé v Rakovníku můžete vidět od 9. ledna výstavu Báječný svět od Vladimíry Kubičkové. Autorka výstavy fotila přírodu a památky mobilním telefonem. Chtěla tak ukázat, že na hezké fotky nepotřebujete nutně fotoaparát. Stačí nápad a chuť něco vytvořit.

11.1.2018

Roubenka hraje pro děti

Rakovník – Každým rokem přijíždí do roubenky divadlo, které po dobu tří dnů hraje svá veselá a poučná představení pro dětské obecenstvo. Vystoupení jsou určena jen pro školy.

4.1.2018

Dan Bárta ukazuje své fotky Rakovničanům

Rakovník - Dan Bárta, známý zpěvák, umělec a fotograf vystavil své velkoformátové fotky vážek z různých koutů světa v Muzeu T. G. M. v Rakovníku. Výstava s názvem Mezi námi vážkami je k vidění v mansardě až do 18. ledna.

29.12.2017

Vyrazte na ples do Slabec

Slabce – Plesová sezona se nezadržitelně blíží. I letos si ji můžete užít v Kulturním domě Slabce, kde se budou od ledna až do konce března konat plesy sportovní, myslivecké, i maškarní.

27.12.2017

Na Rakovnicku to žije nejen na Silvestra!

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled kulturních pozvánek v regionu.

22.12.2017

Koncerty v kostelích si můžete užít před i po vánočních svátcích

Rakovník - Rakovnicko je na koncerty v kostelích s neopakovatelnou atmosférou před svátky opravdu bohaté. Konají se jak ve velkých městech, tak na vesnicích. Třeba v kaplích a místech, které jinak celý rok zůstávají bez života. 

22.12.2017

Přijďte si pro Betlémské světlo od skautů

Rakovnicko - Stejně jako minulý rok bude i letos plát na Rakovnicku Betlémské světlo dovezené z Betléma, které od uplynulé neděle po republice rozvážejí skauti. Přijďte si zapálit svou svíčku třeba do Muzea T. G. M. v Rakovníku. Až do soboty můžete dorazit mezi 9. a 17. hodinou.

22.12.2017

Užijte si Vánoce obklopeni kulturou!

Rakovnicko - Kam můžete vyrazit o Vánocích?

18.12.2017

Vánoční jarmark pomáhal dětem

Lužná /FOTOGALERIE/ - Svíčky, ručně šité hračky, náušnice nebo cukroví. To všechno jste si mohli zakoupit v sobotu na Vánočním charitativním jarmarku v Lužné, který pořádala nezisková organizace Kačenka Dětem z. s. Výtěžek z prodeje poputuje do rodin dětí s onemocněním spinální muskulární atrofií - SMA.

17.12.2017

OBRAZEM: Hamousův statek zavoněl chlebem i cukrovím už podvanácté

Zbečno - Advent na Hamousově statku ve Zbečně přivábil už podvanácté stovky návštěvníků, kteří si nenechali ujít prohlídku v příjemného prostředí tamní roubenky, kde je už pětadvacet let ochotným průvodcem Luboš Vokoun.

17.12.2017

OBRAZEM: V Novém Strašecí zavládly Vánoce se Čtyřlístkem

Nové Strašecí - Nikoli ten komiksový, ale folklórní soubor Čtyřlístek přinesl do Nového Strašecí tu pravou vánoční atmosféru. A při již tradičním adventním setkání v Novostrašeckém kulturním centru opět předvedl, že Vánoce se Čtyřlístkem jsou pastvou pro oči. 

17.12.2017

OBRAZEM: Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy

Křivoklát - Stovky příchozích lemovaly silnici vedoucí ke hradu Křivoklát už od sobotního dopoledne, aby si nenechaly ujít vyvrcholení Královského adventu.

12.12.2017

OBRAZEM: Čerti a andělé se sjeli na koních v Krupé

Krupá - Mikuláš, čert a anděl přijeli i na Aura ranč v Krupé. A bylo jich hned několik. Na čertovském rejdění si zasoutěžili jezdci i koně v maskách. Vyhráli všichni a dostali i nadílku.  

11.12.2017

OBRAZEM: Věnečkem zakončili taneční kurzy

Rakovnicko – Tradice tanečních kurzů je na Rakovnicku stále živá. Kromě těch v Kulturním centru Rakovník, kde je již dlouhá léta vede Taneční škola Nezbedný bakalář rodiny Černých, se konají také v Novém Strašecí. 

10.12.2017

OBRAZEM: Advent na Křivoklátě byl opravdu královský

Křivoklát - Advent na hradě Křivoklát už oficiálně začal. A jak ho přivítat lépe a honosněji, než přímo královsky? Nejen královskou audienci včetně slavnostního koncertu, ale i nepřeberné množství stánků s vánočním zbožím, kejklíře, divadelníky, hudebníky i betlémy – od toho s živými zvířaty až po ten v kokosové skořápce – mohli návštěvníci na hradě vidět tento víkend.

8.12.2017

Designérka Veronika Sirová: Mám ráda, když v sobě věci mají hravost a vtip

Rakovnico /ROZHOVOR/ - Veronika Sirová (dříve Obrazová) je designérkou a výtvarnicí, která tvoří z porcelánu, keramiky i obyčejných pastelek a papíru. Dokáže vyrobit velké objekty i malé šperky a kromě originality se snaží tvořit s ohledem na přírodu, kterou miluje a je pro ni nekonečnou inspirací. 

4.12.2017

Koledy spojí na 600 míst

Praha /INFOGRAFIKA/ - Skoro šest set míst už se přihlásilo do tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. Ta se uskuteční v adventním čase už 13. prosince od 18 hodin. Nikdy nechybí Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. Čtenáři pak vybrali další dvě koledy - Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce valaši.

3.12.2017

OBRAZEM: V Rakovníku rozsvítili společně vánoční strom

Rakovník - Stovky lidí dorazily v neděli odpoledne na Husovo náměstí v Rakovníku na rozsvícení vánočního stromu. O slavnostní odpočet se postaral v závěru programu starosta města Pavel Jenšovský a moderátorka Marcela Tomčíková.   

3.12.2017

FOTO: Vánoční tvoření s netradiční inspirací

Rakovník - Tvoření s netradiční inspirací. Právě takové nabídl jeden z dalších dílů seriálu workshopů v Kreativním kroužku AGÁTKA v rakovnickém Domě osvěty a jeho účastnice si mohly vyzkoušet tvoření netradičních vánočních ozdob podle inspirací a materiálů, které pro ně připravila Martina Němcová. 

3.12.2017

OBRAZEM: Roubenku už provoněly Vánoce

Rakovník - Podvečer patřil v rakovnické Roubence Lechnýřovně vernisáži Vánoční výstavy 2017, kterou připravila městská knihovna. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT