VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.10.2017

Rytířské slavnosti Křivoklání trhaly rekordy v návštěvnosti

Křivoklát /FOTOGALERIE/ – Obec v obležení stovek aut a davů lidí proudících jediným směrem – na hrad. To byla na Křivoklátě realita posledního zářijového víkendu. Tisíce lidí na hrad Křivoklát mířily z jediného důvodu. Chtěli si užít Křivoklání, tradiční rytířské slavnosti, které se letos konaly už po třiadvacáté. Jenže právě enormní počet návštěvníků, kteří doslova zaplnili celé spodní nádvoří hradu i přístupové cesty způsobil, že nabízený program si příliš vychutnat nešlo.

2.10.2017

Američtí rockeři Skinny Molly rozvášnili Rakovník

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Nejen vyznavači rockové muziky mířili o páteční večer do rakovnického Domu osvěty. Koncert amerických jižanských rockerů Skinny Molly si nenechala ujít téměř stovka posluchačů.

28.9.2017

Středověkou slavnost pozdraví i oblaka páry a dýmu

Křivoklát – Vzpomínku na ukončení parního provozu na české železnici na počátku osmdesátých let minulého století přiveze v sobotu do stanice Křivoklát na Rakovnicku speciální vlak, vypravený z Prahy při příležitosti konání 23. ročníku rytířských slavností Křivoklání. Potáhne ho lokomotiva řady 556.0 zvaná Štokr, což jsou mašiny, které u nás dosloužily až do posledních chvil páry v pravidelném provozu na kolejích. 

26.9.2017

Pořádají sbírku na senomatské zvony

Senomaty – V příštím roce si naše republika připomene sté výročí od založení Československa. A senomatský sbor dobrovolných hasičů k tomu oslaví 130 let a fotbalový klub 90 let od svého vzniku. Při této příležitosti by senomatští chtěli nechat vyrobit alespoň jeden zvon do místní zvonice.

26.9.2017

Nebe musí začínat na zemi, říká výstava malíře Ladislava Hojného

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Hned nadvakrát si mohou v těchto dnech Rakovničané užívat děl akademického malíře Ladislava Hojného. Právě tomuto výtvarníkovi začaly před pár dny v Rakovníku dvě zajímavé výstavy kreseb. 

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2017

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

26.9.2017

Noc sokoloven připomněla historii i současnost

Rakovník - Celorepubliková akce Noc sokoloven připadla v letošním roce na pátek 22. září a v rakovnické sokolovně proběhla poprvé od vyhlášení unikátní budovy národní kulturní památkou, jediné svého druhu v Česku.

AKTUALIZOVÁNO
25.9.2017

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

24.9.2017

Lánský zámecký park láká k podzimní procházce

Lány - Už jen do 2. listopadu mají návštěvníci obce Lány možnost zavítat také do zámeckého parku. Po tomto datu se jeho brány na zimní měsíce uzavřou. Obdivovat jeho krásy a rostlinné bohatství na více než sto hektarové rozloze bude možné opět před velikonočními svátky.

24.9.2017

Mladí hasiči změřili své síly ve Hřebči

Hřebeč /FOTOGALERIE/ - Na fotbalovém hřišti ve Hřebči v sobotu soutěžili mladí hasiči v královské disciplíně požárního sportu, tedy požárním útoku. Do 29. ročníku Memoriálu Jaroslava Haška a Miroslava Thota se zapojilo celkem sto devadesát starších a mladších žáků z tuctu hasičských sborů nejen z blízkého okolí.

23.9.2017

OBRAZEM: Páteční večery v kulturním centru opět patří tanečním

Rakovník - Kurzy tance pod vedením taneční školy Nezbedný bakalář mají v Rakovníku více než dvacetiletou tradici. A o své uvedení do společnosti nejsou mladí ochuzeni ani letos.

22.9.2017

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

22.9.2017

OBRAZEM: Listování se Zvířetem proti srsti

Rakovník - Zcela zaplněné dětské oddělení Městské knihovny v Rakovníku si ve čtvrtečním zářijovém podvečeru užilo další z dílů Listování, projektu Lukáše Hejlíka. Tentokrát patřilo scénickému čtení knížky Zvíře americké spisovatelky a dětské psycholožky Torey L. Hayden. Autorka žije ve Velké Británii a postavami jejích příběhů jsou často zneužívané a týrané děti, při psaní pak vychází ze svých zkušeností a pedagogické praxe.

20.9.2017

Rakovník je opět Heroldův. Mezinárodní festival přináší hudbu i výtvarné umění

Rakovník /FOTOGALRIE/ – Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění, který je v Rakovníku zavedenou každoroční akcí, letos trvá od 10. září do 8. října. První festivalový den si svoji vernisáž odbyla Členská výstava Středočeského sdružení výtvarníků, která do Nové síně pod Vysokou bránou přilákala desítky obdivovatelů skladbou i barvami pestrého umění. 

20.9.2017

Noc sokoloven vypukne už v pátek

Rakovník – Chcete poznat budovy sokoloven jinak než cvičením v tělocvičnách? Prozkoumat historii i architekturu cenných staveb rozesetých všude po republice? Právě k tomu slouží celorepubliková akce Noc sokoloven, která letos připadá na tento pátek 22. září.

17.9.2017

OBRAZEM: Slavnosti piva Krušovice

Krušovice - Sobotu bylo v Krušovicích pořádně rušno. Královský pivovar Krušovice tu pořádal Slavnosti piva. Během odpoledne vystoupil například Xindl X, Keks, ale také David Koller.

9.9.2017

OBRAZEM: Odkaz Františka Zusky

Rakovník - Retrospektivní výstava malíře, sochaře, medailéra a pedagoga Františka Zusky hostila v letních měsících prostory Výstavní síně Rabasovy galerie ve Vysoké ulici.

9.9.2017

Obdivujte Krásu hliněných dýmek v Novém Strašecí

Nové Strašecí - Sedmého září začala v Muzeu Nové Strašecí výstava s názvem Krása hliněných dýmek. Výstava s podtitulem „Archeologické nálezy dýmek v Čechách a na Moravě“ Mgr. Martina Vyšohlída ze společnosti Archaia Praha o.p.s. vás seznámí s historií kouření a užívání tabáku v průběhu 17. až 20. století.

9.9.2017

Každá z fotografií může vyprávět svůj příběh

Rakovník - Druhý zářijový pátek se v rakovnickém Muzeu T. G. M. otevřely dveře už XIII. Rakovnického fotosalonu, jehož odpolední vernisáž přilákala více než třináct desítek zájemců. Výstavu neorganizovaných autorů, mezi nimiž tentokrát nechyběli ani sochaři Tomáš Cafourek a Václav Vágner, uvedl nejen Václav Hvězda, ale i kytarové kvarteto z 1.ZŠ paní učitelky Ledvinové.

6.9.2017

KRÁTCE: Kam na Rakovnicku za kulturou?

Rakovnicko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v následujících dnech.

3.9.2017

OBRAZEM: Rakovnické posvícení bylo plné tradic i změn

Rakovník – Každoroční posvícenské oslavy tento víkend ovládly Rakovník. Nenechaly si je ujít desítky návštěvníků. Kromě známých a oblíbených akcí, jakou je třeba výstava kaktusů a sukuletů, která se letos konala už po čtyřiačtyřicáté, na ně ale čekaly také některé novinky. 

26.8.2017

Chystají soutěž o nejlepší kotlíkový guláš

Nové Strašecí – Už nyní se mohou hlásit kuchařky a kuchaři do soutěže o nejlepší kotlíkový guláš. První ročník soutěže O Novostrašecký kotlík se uskuteční v sobotu 16. září od 14 hodin na fotbalovém hřišti v Novém Strašecí. Hlásit se mohou jednotlivci i dvoučlenné týmy do 10. září u Gabriely Horákové na telefonu 605 216 135, kterou inspirovala podobná soutěž v Kačici.

24.8.2017

KRÁTCE: Kam na Rakovnicku za kulturou?

Rakovnicko - Přinášíme několik tipů na kulturní akce na Rakovnicku v následujících dnech. 

24.8.2017

OBRAZEM: Růžový tank připomíná srpen 1968

Rakovník - Vzpomínka na důležitý milník v historii s notnou dávkou recese. Právě tak by se dal popsat umělecký počin rakovnického graffiti umělce Jana Cafourka, který si nechává přezdívat Dooky. K příležitosti 21. srpna totiž na legální graffiti zeď v Rakovníku nasprejoval růžový tank s datem odkazujícím k událostem před devětačtyřicetilety lety. 

22.8.2017

OBRAZEM: V Rynholci se představili nejmenší i dospělí jezdci

Rynholec – Jezdecké umění těch nejmenších, jízda mezi barely, skokové soutěže, nebo divácká soutěž o soudek piva byly na programu šestnáctého jezdeckého dne, který pořádala Jezdecká stáj Lussy Rynholec. 

18.8.2017

OBRAZEM: Poslední nokturno stálo za to

Rakovník - Když se v čtvrtek zešeřilo a Václav Tobrman usedl za klavír, bylo jasné, že rozloučení se s letošními Rakovnickými nokturnami je mimořádně povedené. Koncert úspěšného pianisty a rakovnického rodáka si nenechalo ujít asi sedm desítek posluchačů.

17.8.2017

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

17.8.2017

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

16.8.2017

OBRAZEM: Pouť v Nezabudicích

Nezabudice - Svatovavřinecká pouť v Nezabudicích má už zavedený program. Od patnácti hodin zazněly árie světových skladatelů v podání Hornického pěveckého sboru z Kladna. V podvečer zahrála country kapela Rangers. V neděli se v kostele sv. Vavřince odehrála pontifikátní mše. Celebroval ji Jaroslav Miškovský. 

15.8.2017

Do vypuknutí rockového svátku chybí už jen pár dnů, Rock of Sadská se blíží!

Sadská - Jen tři dny chybí do startu dalšího ročníku hudebního festivalu Rock Of Sadská, který se koná v blízkosti krásného jezera v Sadské a který patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející letní festivaly u nás.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT