VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.6.2017

OBRAZEM: Hasiči slavili výročí společně s dětmi

Smilovice /FOTOGALERIE/ - Sto třicet let trvání svého sboru oslavili dobrovolní hasiči ze Smilovic. Na oslavu pozvali všechny přátele i známé. Dětem přichystali v neděli dětský den s různými dovednostními soutěžemi a hrami. Pak došlo i na závody v požárním útoku.

9.6.2017

Lidé si po mnoha letech prohlédli kostel svatého Prokopa

Mutějovice – Poprvé se v pátek sešli obyvatelé Mutějovic i ti z okolí při Noci kostelů a někteří vůbec poprvé vstoupili do kostela svatého Prokopa naproti hřbitovu. Budova nejméně třicet let neslouží svému účelu. Má praskliny ve zdech a je stažená železnými svorníky. Protože padá klenba jsou uvnitř v celém prostoru dřevěné výztuhy.

9.6.2017

OBRAZEM: Rakovnická nokturna zahájily latinskoamerické rytmy

Rakovník – Cyklus Rakovnických nokturen zahájil na nádvoří barokní budovy muzea v samém srdci historického centra města koncert latinskoamerických rytmů v podání Yvonne Sanchez.

9.6.2017

Kostely se dnes v noci otevřou lidem

Region - Přiblížit křesťanství široké veřejnosti a vzbudit zájem o společenskou a kulturní hodnotu kostelů. To jsou hlavní cíle Noci kostelů. Lidé v celém Česku mohou dnes, kdy se uskuteční devátý ročník této akce, navštívit stovky kostelů.

8.6.2017

Jezdce spláchla průtrž mračen, ale neodradila

Rakovník – Celkem sto dvacet dva účastníků propagační jízdy Mopedy Stadion se zaregistrovalo na startu v Hotelu Roztoky. Na Husovo náměstí v Rakovníku jich ale v neděli dojelo téměř sto třicet, protože někteří se přidávali cestou. Nebyla to žádná rekordní účast, protože pravidelné vzdálenější účastníky, například z Příbramska, odradila deštivá předpověď počasí.

7.6.2017

OBRAZEM: Na cestě děti potkaly známé pohádkové postavy

Rakovník – Více než dvě stovky dětí se o uplynulém víkendzu vydaly  na cestu Z pohádky do pohádky v Čermákových sadech. V pohádce O veliké řepě pomáhaly dědkovi řepu vytáhnout.

6.6.2017

Děti nejvíce nadchnul cyklistický závod

Nesuchyně – Poprvé se letos o dětském dnu sešli děti i dospělí u Dolního rybníníka a ne na fotbalovém hřišti. Děti soutěžily v tradičních disciplínách, například ve skákání v pytli, v hodu tenisákem na plechovky nebo chůzi na chůdách.

4.6.2017

OBRAZEM: Na Křivoklátě zasvětili víkend dětem

Rakovnicko - Tento víkend na hradě Křivoklát patřil nejen všem princeznám, rytířům a loupežníkům, ale hlavně dětem. Konal se tu totiž Dětský víkend pod taktovkou umělecké agentury Pranýř. Ta si pro událost připravila bohatý program, k vidění byla třeba pohádka Princezna pro prince.

4.6.2017

Rakovník zažil velkolepou hudební show

Rakovník - V rámci Tři sestry Radegast tour 2017 zavítala v sobotu proslulá kapela Tři sestry se svými hosty také do Rakovníka. V areálu rakovnického letiště panovala skvělá atmosféra, lidé se bavili, pivo teklo proudem a až k pódiu se linula vůně pečených klobás.

3.6.2017

Král jede uložit klenoty na hrad Karlštejn

Střední Čechy – Už pojedenácté dnes vyrazí Královský průvod na hrad Karlštejn, aby tam uložil korunovační klenoty. Letos spadá do oslav výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem.

2.6.2017

Umění v ulicích: školáci rozezněli klavír uprostřed města

Rakovnicko – K první celostátní akci ZUŠ Open, přehlídce činnosti základních uměleckých škol, se připojili také žáci i učitelé těch v Novém Strašecí a Rakovníku.

1.6.2017

Legendární Alphaville poprvé letos pod širým nebem

Čtyři kapely, čtyři koncerty, jeden hudební den a jeden amfiteátr.

1.6.2017

Radegast tour 2017: Tři sestry míří do Rakovníka

Skupina Tři sestry v sobotu 3. června navštíví v rámci tradičního letního Radegast tour 2017 Rakovník – areál letiště Aeroklubu.

1.6.2017

Karikaturista vystavuje v Novém Strašecí

Nové Strašecí - V nedávno otevřené Městské galerii Viktora Olivy, která je součástí Novostrašeckého kulturního centra, jsou momentálně k vidění karikatury, kresby a ilustrace známého umělce a rakovnického rodáka Milana Kounovského. Výstava zde potrvá do 2. září.

1.6.2017

Troškovy Čertoviny natáčejí ve skanzenu

Střední Čechy – Režisér Zdeněk Troška zavítal po čase na Kladensko, aby zde se štábem natočili záběry nové pohádky s názvem Čertoviny. Scénář vznikl na motivy pošumavských báchorek. Do kin bude film uveden počátkem příštího roku.

31.5.2017

Festival Slunovrat představil kompletní program s Mirem Šmajdou

Minulý týden oznámili pořadatelé hudebního festivalu Slunovrat na tiskové konferenci na lodi Captain Morgan kompletní program dvou festivalových dní nové hudební akce na Benešovsku. Jako poslední byla zveřejněna účast zpěváka Mira Šmajdy, který na festivalu na břehu řeky Sázavy, zahraje těsně před hlavními koncerty písničkářů Františka Nedvěda a Xindla X svůj akustický set.

30.5.2017

Zemřel Antonín Dvořák III., vnuk slavného českého skladatele

Praha - Ve věku 88 let zemřel 29. května Antonín Dvořák III. Vnuk slavného skladatele se mimo jiné podílel na propagaci festivalu Dvořákova Praha. Hudbě se věnoval jen jako fanoušek, přestože jeho rodiče se o hudební vzdělání svého syna snažili. Dvacet let pracoval v uranových dolech, informoval Český rozhlas (ČRo).

30.5.2017

Nezapomenutelný příbramský Vyšší princip

Příbram - V těchto dnech si připomínáme 75. výročí atentátu na Reinharda Heydricha, zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava.

29.5.2017

Okoř se šťávou přivítá Hanu Zagorovou: Moc se na diváky těším, vzkazuje

Další ročník festivalu v romantickém místě podhradí hradu Okoř startuje už v sobotu 3. června. Letos poprvé přivítá Hanu Zagorovou!

24.5.2017

Rakovničtí Sokolové se předvedli na akademii

Rakovník - Tyršův sál rakovnické sokolovny se opět zaplnil všemi příznivci zdravého pohybu. Konal se zde totiž další ročník Sokolské akademie, přehlídky vystoupení vybraných oddílů, které v v rámci TJ Sokol Rakovník fungují.

19.5.2017

Jaroslav Beneš a Miroslav Machotka předvedou černobílé fotografie

Rakovník – Do světa černobílých fotografií zavede návštěvníky výstava dvou dlouhověkých přátel ve Výstavní síni Rabasovy galerie ve Vysoké ulici Jaroslava Beneše a Miroslava Machotku. Oba pánové se už od osmdesátých let zapsali do dějin české fotografie. Oba pracují s černobílým filmem městská zátiší, a detaily architektury. Výstava fotografií potrvá do 18. června.

19.5.2017

Děti nejvíce pobavily keltské hry i hádanka druida

Nové Strašecí - Více jak čtyři sta dětí se vystřídalo v Muzeu T. G. M. v Novém Strašecí na Dnu s Kelty. Přenesly se tak do dob, kdy na našem území sídlili Keltové. Dobu jim přiblížily různé hry na osmi stanovištích.

19.5.2017

FOTOGALERIE: Diváci odměnili muzikanty potleskem ve stoje

Rakovník – Šumař na střeše, písně Franka Sinatry, árie z operety Čardášová princezna a další působivé a známé skladby zazněly na koncertu Ústřední hudby Armády České republiky k Mezinárodnímu dni rodiny v rakovnickém kulturním centru. Koncert, který lidé slyšeli v Praze a dalších městech republiky se do Rakovníka vrátil spolu s vojenskou posádkou.

18.5.2017

Tři sestry 32 Let Open Air

Skupina Tři sestry 19. - 20. 5. 2017 oslaví své 32. narozeniny na výročním koncertu „Tři sestry 32 Let Open Air" opět v pražském areálu Ledárny Braník!

18.5.2017

Richard Müller: Mám rád české pesničky

Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů. Hudební žánr písničkářství se stále rozrůstá a popularizuje, proto pořadatelé nového hudebního festivalu oslovili nejoblíbenější české písničkáře a pozvali je k táborovému ohni do magického prostředí vodáckého kempu k řece Sázavě.

17.5.2017

Fešáci odstartovali velké kulaté oslavy

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Fešáci slaví 50 let existence. A proto slaví. Oslavy budou velkolepé a už začaly. Koncertní šňůra, která vyvrcholí na konci roku, k tomu vydání trojcédéčka a knihy. Fešáci jsou doslova v jednom kole.

16.5.2017

Koncert hudby se vrací s posádkou

Rakovník - V úterý v 19 hodin zahraje v rakovnickém kulturním centru po několika letech Ústřední hudba Armády ČR při koncertě k Mezinárodnímu dni rodiny. Vstup je volný. S hudbou vystoupí několik sólistů: Lucie Silkenová, Nelly Řehořová, Priester Sisters a Jan Smigmator.

14.5.2017

Lužná se vrátila do dob parních lokomotiv

Rakovník - V rámci zahájení letošní sezony Muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka se mohli obyvatelé nejen Rakovnicka a Kladenska, pokochat a svézt v jedinečné parní lokomotivě. V sobotu a v neděli měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jaké je to sedět v historickém vlaku zvaném Papoušek.

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

11.5.2017

Richard Müller vystoupí na novém festivalu Slunovrat v Sázavě u Benešova

Sázava - Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT