Malými i velkými diváky zcela zaplněné Tylovo divadlo v Rakovníku bylo v úterý večer příjemně vtaženo do předvánoční atmosféry Adventního koncertu. Ten uspořádalo ve spolupráci se Základní uměleckou školou Rakovník občanské sdružení Společenství Androméda z Velké Chmelištné.

Z pódia všechny přítomné nejprve přivítala předsedkyně sdružení Lenka Petříčková: “Jsem moc ráda, že jste se tu sešli v tak hojném počtu. že jste si našli chvilku na to, zastavit se a odpočinout si v tomto hektickém adventním čase a odpoutat se od něho alespoň pocitově. Výtěžek koncertu je určený na podporu činnosti našeho občanského sdružení, které buduje ve Velké Chmelištné areál pro zdravotně postižené a staré občany.“

Na divadelních prknech rakovnického divadla se pak postupně vystřídalo velké množství rozesmátých dětských tváří: pěvecký sbor Benjamínek, taneční soubor Julian, flétnový soubor Kopretinky, další bezejmenný taneční soubor přípravky, akordeonový sextet, taneční soubor 2. stupně, pěvecký soubor Bublinky.

Dojemná, na poslech příjemná, půvabná i veselá podívaná…

Vedoucí pečovatelské služby Společenství Androméda Jitka Caltová spočetla a prozradila, kolik peněz se během svátečního, v pořadí již čtvrtého Adventního koncertu Andromédy, vlastně vybralo.

Po zaplacení pronájmu kulturnímu centru v Rakovníku je to 5 tisíc 455 korun. „Děkujeme moc všem účinkujícím a divákům, kteří přišli a podpořili nás v našem snažení,“ shodly se Jitka Caltová a Lenka Petříčková.

Dodejme ještě, že současné stavební práce ve Velké Chmelištné směřují ke zprovoznění přístavby. Tam by měl být denní stacionář pro 6 až 10 seniorů. 4 klientům budou nabídnuty dva pokoje s možností bydlení a využití sociálních služeb.