Fotografování a umělecké fotografii věnují spoustu času i členové fotoklubu Amfora. Jejich klub (Amatérští Fotografové Rakovnicka) vznikl ji v roce 1965. Za neuvěřitelných dvaačtyřicet let jím prošlo mnoho členů, v současnosti jich má fotoklub 24 aktivních. Každý z bývalých i současných členů fotoklub osobitě obohatil.

Klub„Tím, že vznikla digitální fotografie a doba se změnila, tak zájemců o členství v Amfoře je minimum, přesto mezi námi jsou i mladí fotografové. Jsme dobrovolný spolek a scházíme se jednou za čtrnáct dnů. Každý má určitou svobodu a témata focení nikdo z nás neurčuje. Na schůzkách většinou hodnotíme fotografie z mapových okruhů a promýšlíme výstavy. Dříve nešlo jen o přehlídky vlastní tvorby, zúčastnili jsme se i řady seminářů, ale v současnosti semináře neorganizujeme,“ prozradil Václav Hvězda, vedoucí fotoklubu Amfora.
Se změnou politických poměrů a finančních požadavků za zasílání fotografií do ciziny se Amfora dnes věnuje především místním tématickým výstavám. Pořádá klubové a autorské výstavy, Rakovnický fotosalon, Výstavu fotografií z archivu a Výstavu na provázku. V tomto roce se konal jubilejní desátý ročník Rakovnického fotosalonu, kde poprvé vystavovali tvůrci z různých koutů Čech. Zároveň se blíží datum 1. září, kdy bude možnost zhlédnout Výstavu na provázku před rakovnickou radnicí v rámci rakovnického posvícení
„Výstava na provázku trvá pouhý den, i přesto ji navštíví tisíce lidí. V září nás ještě čeká 42. klubová výstava. Dále pak prosincová výstava v Praze v domě Langhans a Výměnná výstava mezi fotoklubem Amfora a fotoklubem Plasy, která potrvá dva měsíce v Nové síni pod Vysokou bránou,“ řekl Václav Hvězda z fotoklubu Amfora.

Václav Hvězda i fotoklub Amfora se v zimě zabývá mapovými okruhy, kterými jsou Turnovský, Blatenská růže a Nekázanka. Sám fotí rád a fotí vše. Dříve pořizoval fotografie letectví, parašutismu nebo jazzu. V současnosti se věnuje vesnici, krajinářské fotografii a lidem.