Báječní lidé

Pavel Steidl hrál, jak to dokáže jen světový kytarový virtuos srostlý se svým nástrojem. Vždyť on té své milované kytaře tóny přímo našeptává a taky s ní každý bytostně prožívá, prostě hvězdná jednička.

A knížka fotografi Karla Kestnera „Báječní lidé slovem a obrazem“ se bude také líbit. Žel, mnozí z portrétovaných se jí už nedočkali, ale v našem povědomí zůstávají stále živí: malíři Jan Zrzavý či Ráďa Kolář, herec Radovan Lukavský, spisovatel František Nepil, básník Jaroslav Seifert, medailér Josef Hvozdenský, zpěvačka Eva Olmerová…

Knížka zahrnuje celkem sedmdesátku takovýchto „báječných lidí“, navíc každou fotografii doprovází povídání, jak se s nimi fotograf setkal, jak je fotografoval, co si s nimi vyprávěl a zažil. On se Karlu Kestnerovi závěr roku skutečně vydařil. Nejprve společná a právě zakončená výstava s Maruškou Kovaříkovou „V takový krásný společnosti“, pak oslava sedmdesátky a teď, sice trochu opožděně, ale přece, nádherná kniha.

Křest

Knížce za všechny křtící od srdce popřála herečka Jana Štěpánková, přidali se sochař Miroslav Pangrác, malíři Václav Frolík, Maruška Kovaříková a autor jejího grafického ztvárnění Václav Zoubek, publicista Ivo Mička a třikrát nadechnout a vydechnout, to aby knížka začala žít skutečně svým životem, zlákal všechny přítomné, a že jich bylo, bezprostřední Pavel Steidl. Nevšední knížku s Jiřím Anderlem, Jiřím Suchým, Adolfem Bornem, Vladimírem Komárkem, Zdeňkem Jirotkou, Kájou Saudkem, Karlem Svolinským, Miroslavem Horníčkem, Ladislavem Smoljakem a Zdeňkem Svěrákem, Janem Kristofori a dalšími a dalšími osobnostmi naší kultury zakoupíte již nyní v Rabasově galerii v Rakovníku za 320 Kč.

AUTOR: IVO MIČKA