VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazárek rakovnických Tyláků je doporučen na Jiráskův Hronov

Rakovník - Z Tylova divadla v Rakovníku přinášíme skvělou zprávu.

9.11.2015
SDÍLEJ:

Popelka 2015 Rakovník v Tylově divadleFoto: Jana Elznicová

Lektorský sbor Popelky Rakovník 2015 se rozhodl do programu Jiráskova Hronova 2016 doporučit také Bazárek Divadelního spolku Tyl Rakovník!

Spolu s Bazárkem pak byly doporučeny také inscenace: BIM BAM BOM Divadla Z(MATKY) Praha a Divá Bára Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice.
Celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka 2015 byla slavnostně zakončena včera. A také letos se těšila velkému zájmu veřejnosti. To Rakovnickému deníku potvrdila Simona Bezoušková, která pracuje pro Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS-ARTAMA) a na rakovnické Popelce je už řadu let tajemnicí poroty: „V Rakovníku se prostě stal zázrak. Je to v uvozovkách organizační problém, který já mám nejraději. A to je to, že jsme letos během Popelky už neměli volné vstupenky a nemohli jsme tak bohužel uspokojit všechny zájemce o ně. To je pro mě ten nejpříjemnější organizační problém, který se mohl vyskytnout."

Do Tylova divadla na hru Záhada hlavolamu souboru Nopoď z Nového Boru se vypravili také žáci ze Druhé základní školy v Rakovníku s učiteli Ladou Polákovou, Petrem Sukem a Martinou Fukárkovou. Lada Poláková uvedla: „Jsme za Popelku moc rádi. Možnost sem přijít na některé z představení využívá každoročně celý první stupeň naší školy. Dnes tu jsou děti ze třetí, čtvrté a páté třídy."

A jak se Záhada hlavolamu dětem líbila?

Daniel Amauwah:

"Ta pohádka se mi hodně líbila. Nejlepší chvíle byla ta, když se tam ta parta dětí hádala. To bylo hodně vtipné."

Andělka Červená:

"Nejvíce se mi líbilo, když jeden z kluků řekl, že by chtěl chodit se svojí kamarádkou, a další kluk se zeptal: A kam?"

Gabriela Uriková:

"Byla to moc hezká pohádka. Nejzábavnější bylo to, jak se tam ti kluci a holky mezi sebou dohadovali."

Adéla Endrštová:

"Mně se líbilo všechno a nejvíce to, jak se tam v jednom okamžiku spolu prali. To bylo pěkně udělané."

Barbora Divišová:

"Tahle pohádka byla moc pěkná, protože byla legrační. Líbila se mi, protože se stále bylo čemu smát."

Daniela Mikovcová:

"Mně se nejvíce líbil okamžik, kdy ten kluk vyndala ježka z klece. To bylo moc zajímavé."

Simony Bezouškové jsme se zeptali, zda během letošní Popelky zažila nějaký překvapující moment. „Musím říci, že pro mě osobně byl velmi hezký zážitek ze slavnostního zahájení, na které přišel starosta Rakovníka Pavel Jenšovský. Místo toho, aby měl klasický oficiální projev funkcionáře města, tak si sedl na zem k dětem a hovořil s nimi jako se sebou rovnými. To jsem ještě nikdy nezažila," odpověděla Simona Bezoušková.

Letos dostála Popelka svému názvu, a to, že je přehlídkou pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže. „Mám velkou radost z toho, že program je rozmanitý a pestrý, jak pro mateřinky, tak pro základní a střední školy. Zkrátka i pro ty od patnácti let výše. Právě proto jsme vlastně přidali jako porotu i třetí dětskou skupinu, která je složena ze středoškoláků. Vždy byly jen dvě skupiny, první a druhý stupeň základních a škol. Letos je tedy i středoškolská porota složená ze studentů Masarykovy obchodní akademie," upozornila Simona Bezoušková s tím, že podle ní pracuje tato skupina výborně.

„Byla jsem překvapena, že většina z nich jsou chlapci. Čekala bych naopak, tak, jak to u divadla bývá, že zde bude převaha žen a kluků bude nedostatek. Je to pro mě další příjemné překvapení rakovnické Popelky stejně jako to, jak je tato skupina sdílná. Vypadá to, že je to baví a že je to chytlo. Může to být pro ně nejen z divadelního hlediska, ale celkově velmi zajímavá zkušenost, kterou mohou dále při studiu či životě využít," upozornila Simona Bezoušková.

Popelka je pro ni zcela výjimečnou přehlídkou tím, že se zde sejdou lidé, kteří jsou ochotni dělat divadlo pro děti. „To je v současné době opravdovou Popelkou. Inscenací a lidí, kteří jsou ochotni zabývat se divadlem pro děti do hloubky, je málo, ale divadlo pro děti je potřeba. Je to totiž první možnost, kdy se s divadlem jako takovým a vůbec s uměním potkají. Je pak hodně důležité, aby to setkání bylo pozitivní, neboť to, jaký zážitek si děti odnesou, často rozhodne o tom, jaký pak budou mít k obojímu celoživotní vztah," vysvětlila Simona Bezoušková.

Rakovnická Popelka je také výjimečná tím, že zde pracují dětské skupiny s lektory. „Tvůrce, který se zúčastní přehlídky, dostane reflexi nejen od odborné poroty, ale hlavně od diváků, pro které tvorbu směřuje," dodala ještě Simona Bezoušková.

Ve foyeru divadla jsme zastihli diváky Vojtěcha, Kristýnu a Natálku, kteří se také shodli: "Popelka je moc fajn událost. Samozřejmě chceme vidět některá představení, někteří z nás trochu vypomůžou organizátorům. Jsme tu proto, že je tu bezvadná atmosféra. Každý rok je tu možnost setkávat se s přáteli, se kterými se známe už z uplynulých ročníků Popelky. Nebo poznáváme nové lidi v oboru, který nás všechny baví.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

Výsledková listina
Celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež
POPELKA Rakovník 2015
Lektorský sbor POPELKY Rakovník 2015 se rozhodl udělit tato čestná uznání:
Divadlu Dej Si Ananas Most za kolektivní hereckou souhru v inscenaci Duhové pohádky
Ondřeji Svobodovi za herecký výkon v roli „Galátka" v inscenaci Bazárek DS Tyl Rakovník
Martinu J. Švejdovi za režii inscenace BIM BAM BOM Divadla (Z)MATKY Praha
Divadelnímu klubu mladých Kulturní šum Česká Lípa za kolektivní hereckou souhru v inscenaci Pojďte a poslyšte
Divadlu N.O.P.O.Ď Nový Bor za koncept inscenace Záhada hlavolamu
Marcele Hlávkové za herecký výkon v roli Hostinské v inscenaci Neohrožený Mikeš DS Vojan Libice nad Cidlinou
Janě Glocové za herecký výkon v roli Báry v inscenaci Divá Bára DS bratří Mrštíků Boleradice
Přemku Pelikánovi za herecký výkon v roli Ondřeje Vlčka v inscenaci Divá Bára DS bratří Mrštíků Boleradice
Divadelnímu spolku Tyl Rakovník za inscenaci Bazárek
Divadlu (Z)MATKY Praha za inscenaci BIM BAM BOM
Divadelnímu spolku bratří Mrštíků Boleradice za inscenaci Divá Bára

Lektorský sbor POPELKY Rakovník 2015 se rozhodl udělit tyto ceny:
Evě Sukové za scénář k inscenaci Bazárek DS Tyl Rakovník
Haně Pilíkové za herecký výkon v roli paní Koutné v inscenaci Bazárek DS Tyl Rakovník
Divadelnímu spolku Tyl Rakovník za scénu a kostýmy v inscenaci Bazárek
Marii Rumlenové, Petře Vondruškové a Janě Švejdové za herectví v inscenaci BIM BAM BOM Divadla (Z)MATKY Praha
Martinu Kulovi za herecký výkon v roli Čerta Florimonka v inscenaci O čertovi Divadla Prkno Veverská Bítýška
Kláře Šťastné za scénografii k inscenaci O čertovi Divadla Prkno Veverská Bítýška
Petře Severinové za režii inscenace Propadlý lístek Divadla Červiven SPgŠ Krnov
Jakubu Starému za herecký výkon v roli Mikeše v inscenaci Neohrožený Mikeš DS Vojan Libice nad Cidlinou
Zbyňku Háderovi za herecký výkon v roli Starosty v inscenaci Divá Bára DS bratří Mrštíků Boleradice
Divadlu Červiven SPgŠ Krnov za inscenaci Propadlý lístek
Lektorský sbor POPELKY Rakovník 2015 se rozhodl do programu Jiráskova Hronova 2016 doporučit tyto inscenace bez uvedení pořadí (podle abecedy):
Bazárek Divadelního spolku Tyl Rakovník
BIM BAM BOM Divadla (Z)MATKY Praha
Divá Bára Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice

Autor: Jana Elznicová

9.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 90 Kč Operátoři velínů montážních linek Operátor výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, spolehlivost, pečlivost, komunikativnost, schopnost týmové práce. Dále dobrý zrak a paměť, manuální zručnost, ochotu učit se něco nového a dál se rozvíjet., Pracovní náplň:, jedná se o práci ve stoje, hlučnější prostředí, opracování, třídění a balení vstřikovacích dílů., , Nástup možný ihned, životopis zasílejte na uvedený email., , Nabízíme:, - 25 dnů dovolené, - čtvrtletní prémie, - možnost profesního růstu, - osobní ohodnocení. Pracoviště: Müller-technik cz s.r.o. provozovna lány, Zámecká, č.p. 122, 270 61 Lány. Informace: Jana Procházková, +420 313 515 298,727 841 499. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 500 Kč Obsluha strojů na výrobu ostatních výrobků z nerostů Dělník/dělnice na úseku pálených lupků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Pecínov 1171, Nové Strašecí, Obsluha jemné třídírny - kontrola technologické linky+pytlování+balení hotových výrobků, Pomocník paliče - kontrola a údržba technologické linky rotační pece, Sypač - obsluha linky na expedici materiálu, Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, příspěvek na obědy, stabilizační odměna, Kontakt: Irena Lauberová 313332207 (6:00-14:00 hodin), e-mail: lauberova@cluz.cz, nebo osobně na adrese místa výkonu práce od 6:00 - 14:00 hodin, Výběrové řízení proběhne 29.6.2017 v 8:00 hodin v zasedací místnosti č. 4 v budově ÚP ČR, KoP Rakovník. Pracoviště: České lupkové závody, a. s., 271 01 Nové Strašecí. Informace: Irena Lauberová, +420 313 332 207. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 86 Kč Ostatní pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur Bezpečnostní pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 86.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme čistý trestní rejstřík, uživatelskou znalost práce na PC., Smlouva na jeden rok s možností prodloužení., Nabízíme profesní kvalifikaci strážného, po roce benefity., Kontakt: tel. 724006618 (7:00-16:00 hod.) nebo e-mailem pavel.tesarek@securitas.cz. Pracoviště: Securitas čr s.r.o. - pracoviště krušovice, U Pivovaru, č.p. 1, 270 53 Krušovice. Informace: Pavel Tesárek, +420 724 006 618. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 16 000 Kč Vedoucí provozu školních jídelen a menz Vedoucí kuchyně. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučení v oboru kuchař podmínkou. Praxe výhodou., Kontakt: tel. 702046924 nebo e-mailem ms-rynholec@tiscali.cz. Pracoviště: Mateřská škola rynholec, okres rakovník, příspěvková organizace, V Brance, č.p. 344, 270 62 Rynholec. Informace: Karolína Matějovská, +420 702 046 924.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Malinové si připomněli 100. výročí vzniku Československa
30

OBRAZEM: V Malinové si připomněli 100. výročí vzniku Československa

Ilustrační foto

Za zvířátky se lze vydat i po sezoně

Co měl Masaryk společného s archeology?

Střední Čechy - Zájem o poznávání dávné i ještě dávnější minulosti prostřednictvím artefaktů, které odborníci nejen vykopou ze země, ale díky zmapování všech okolností nálezu dokážou vyčíst hotové příběhy, povzbudily v sobotu programy k Mezinárodnímu dni archeologie. Rozmanité aktivity nabídla desítka míst po celých středních Čechách.

Oslavy republiky nahlížejí i do šatníku

Jesenice /FOTO/ - Klobouky pro pány i dámy, ale třeba i typickou masarykovskou čepici mohou obdivovat návštěvníci Vlastivědného muzea v Jesenici na Rakovnicku. Pod názvem Žiju v první republice se tam v rámci cyklu akcí ke stému výročí vzniku republiky koná výstava představující dobovou módu.

U lékaře Středočeši platí víc než v Praze

Střední Čechy – Ceny služeb jsou smluvní – což ovšem nemá zhola nic společného s představou, že byste snad mohli umlouvat slevu – a tak se liší provozovnu od provozovny. Mohou se dokonce měnit i v průběhu roku. Přesto statistici dokážou určit průměrné hodnoty.

Soutěží pět alejí z kraje. Přibudou?

Střední Čechy – Motivace může být různá. Někdo si chce zasoutěžit o let balonem či novou zrcadlovku známé značky, jiný by prostě rád upozornil na atraktivní alej či stromořadí ze svého okolí. Jedněm i druhým Jiří Kaňa z pořádající organizace Arnika připomíná - na nominování své favoritky do osmého ročníku ankety Alej roku už zbývá čas jen do konce října.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT