VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazárek rakovnických Tyláků je doporučen na Jiráskův Hronov

Rakovník - Z Tylova divadla v Rakovníku přinášíme skvělou zprávu.

9.11.2015
SDÍLEJ:

Popelka 2015 Rakovník v Tylově divadleFoto: Jana Elznicová

Lektorský sbor Popelky Rakovník 2015 se rozhodl do programu Jiráskova Hronova 2016 doporučit také Bazárek Divadelního spolku Tyl Rakovník!

Spolu s Bazárkem pak byly doporučeny také inscenace: BIM BAM BOM Divadla Z(MATKY) Praha a Divá Bára Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice.
Celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka 2015 byla slavnostně zakončena včera. A také letos se těšila velkému zájmu veřejnosti. To Rakovnickému deníku potvrdila Simona Bezoušková, která pracuje pro Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS-ARTAMA) a na rakovnické Popelce je už řadu let tajemnicí poroty: „V Rakovníku se prostě stal zázrak. Je to v uvozovkách organizační problém, který já mám nejraději. A to je to, že jsme letos během Popelky už neměli volné vstupenky a nemohli jsme tak bohužel uspokojit všechny zájemce o ně. To je pro mě ten nejpříjemnější organizační problém, který se mohl vyskytnout."

Do Tylova divadla na hru Záhada hlavolamu souboru Nopoď z Nového Boru se vypravili také žáci ze Druhé základní školy v Rakovníku s učiteli Ladou Polákovou, Petrem Sukem a Martinou Fukárkovou. Lada Poláková uvedla: „Jsme za Popelku moc rádi. Možnost sem přijít na některé z představení využívá každoročně celý první stupeň naší školy. Dnes tu jsou děti ze třetí, čtvrté a páté třídy."

A jak se Záhada hlavolamu dětem líbila?

Daniel Amauwah:

"Ta pohádka se mi hodně líbila. Nejlepší chvíle byla ta, když se tam ta parta dětí hádala. To bylo hodně vtipné."

Andělka Červená:

"Nejvíce se mi líbilo, když jeden z kluků řekl, že by chtěl chodit se svojí kamarádkou, a další kluk se zeptal: A kam?"

Gabriela Uriková:

"Byla to moc hezká pohádka. Nejzábavnější bylo to, jak se tam ti kluci a holky mezi sebou dohadovali."

Adéla Endrštová:

"Mně se líbilo všechno a nejvíce to, jak se tam v jednom okamžiku spolu prali. To bylo pěkně udělané."

Barbora Divišová:

"Tahle pohádka byla moc pěkná, protože byla legrační. Líbila se mi, protože se stále bylo čemu smát."

Daniela Mikovcová:

"Mně se nejvíce líbil okamžik, kdy ten kluk vyndala ježka z klece. To bylo moc zajímavé."

Simony Bezouškové jsme se zeptali, zda během letošní Popelky zažila nějaký překvapující moment. „Musím říci, že pro mě osobně byl velmi hezký zážitek ze slavnostního zahájení, na které přišel starosta Rakovníka Pavel Jenšovský. Místo toho, aby měl klasický oficiální projev funkcionáře města, tak si sedl na zem k dětem a hovořil s nimi jako se sebou rovnými. To jsem ještě nikdy nezažila," odpověděla Simona Bezoušková.

Letos dostála Popelka svému názvu, a to, že je přehlídkou pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže. „Mám velkou radost z toho, že program je rozmanitý a pestrý, jak pro mateřinky, tak pro základní a střední školy. Zkrátka i pro ty od patnácti let výše. Právě proto jsme vlastně přidali jako porotu i třetí dětskou skupinu, která je složena ze středoškoláků. Vždy byly jen dvě skupiny, první a druhý stupeň základních a škol. Letos je tedy i středoškolská porota složená ze studentů Masarykovy obchodní akademie," upozornila Simona Bezoušková s tím, že podle ní pracuje tato skupina výborně.

„Byla jsem překvapena, že většina z nich jsou chlapci. Čekala bych naopak, tak, jak to u divadla bývá, že zde bude převaha žen a kluků bude nedostatek. Je to pro mě další příjemné překvapení rakovnické Popelky stejně jako to, jak je tato skupina sdílná. Vypadá to, že je to baví a že je to chytlo. Může to být pro ně nejen z divadelního hlediska, ale celkově velmi zajímavá zkušenost, kterou mohou dále při studiu či životě využít," upozornila Simona Bezoušková.

Popelka je pro ni zcela výjimečnou přehlídkou tím, že se zde sejdou lidé, kteří jsou ochotni dělat divadlo pro děti. „To je v současné době opravdovou Popelkou. Inscenací a lidí, kteří jsou ochotni zabývat se divadlem pro děti do hloubky, je málo, ale divadlo pro děti je potřeba. Je to totiž první možnost, kdy se s divadlem jako takovým a vůbec s uměním potkají. Je pak hodně důležité, aby to setkání bylo pozitivní, neboť to, jaký zážitek si děti odnesou, často rozhodne o tom, jaký pak budou mít k obojímu celoživotní vztah," vysvětlila Simona Bezoušková.

Rakovnická Popelka je také výjimečná tím, že zde pracují dětské skupiny s lektory. „Tvůrce, který se zúčastní přehlídky, dostane reflexi nejen od odborné poroty, ale hlavně od diváků, pro které tvorbu směřuje," dodala ještě Simona Bezoušková.

Ve foyeru divadla jsme zastihli diváky Vojtěcha, Kristýnu a Natálku, kteří se také shodli: "Popelka je moc fajn událost. Samozřejmě chceme vidět některá představení, někteří z nás trochu vypomůžou organizátorům. Jsme tu proto, že je tu bezvadná atmosféra. Každý rok je tu možnost setkávat se s přáteli, se kterými se známe už z uplynulých ročníků Popelky. Nebo poznáváme nové lidi v oboru, který nás všechny baví.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

Výsledková listina
Celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež
POPELKA Rakovník 2015
Lektorský sbor POPELKY Rakovník 2015 se rozhodl udělit tato čestná uznání:
Divadlu Dej Si Ananas Most za kolektivní hereckou souhru v inscenaci Duhové pohádky
Ondřeji Svobodovi za herecký výkon v roli „Galátka" v inscenaci Bazárek DS Tyl Rakovník
Martinu J. Švejdovi za režii inscenace BIM BAM BOM Divadla (Z)MATKY Praha
Divadelnímu klubu mladých Kulturní šum Česká Lípa za kolektivní hereckou souhru v inscenaci Pojďte a poslyšte
Divadlu N.O.P.O.Ď Nový Bor za koncept inscenace Záhada hlavolamu
Marcele Hlávkové za herecký výkon v roli Hostinské v inscenaci Neohrožený Mikeš DS Vojan Libice nad Cidlinou
Janě Glocové za herecký výkon v roli Báry v inscenaci Divá Bára DS bratří Mrštíků Boleradice
Přemku Pelikánovi za herecký výkon v roli Ondřeje Vlčka v inscenaci Divá Bára DS bratří Mrštíků Boleradice
Divadelnímu spolku Tyl Rakovník za inscenaci Bazárek
Divadlu (Z)MATKY Praha za inscenaci BIM BAM BOM
Divadelnímu spolku bratří Mrštíků Boleradice za inscenaci Divá Bára

Lektorský sbor POPELKY Rakovník 2015 se rozhodl udělit tyto ceny:
Evě Sukové za scénář k inscenaci Bazárek DS Tyl Rakovník
Haně Pilíkové za herecký výkon v roli paní Koutné v inscenaci Bazárek DS Tyl Rakovník
Divadelnímu spolku Tyl Rakovník za scénu a kostýmy v inscenaci Bazárek
Marii Rumlenové, Petře Vondruškové a Janě Švejdové za herectví v inscenaci BIM BAM BOM Divadla (Z)MATKY Praha
Martinu Kulovi za herecký výkon v roli Čerta Florimonka v inscenaci O čertovi Divadla Prkno Veverská Bítýška
Kláře Šťastné za scénografii k inscenaci O čertovi Divadla Prkno Veverská Bítýška
Petře Severinové za režii inscenace Propadlý lístek Divadla Červiven SPgŠ Krnov
Jakubu Starému za herecký výkon v roli Mikeše v inscenaci Neohrožený Mikeš DS Vojan Libice nad Cidlinou
Zbyňku Háderovi za herecký výkon v roli Starosty v inscenaci Divá Bára DS bratří Mrštíků Boleradice
Divadlu Červiven SPgŠ Krnov za inscenaci Propadlý lístek
Lektorský sbor POPELKY Rakovník 2015 se rozhodl do programu Jiráskova Hronova 2016 doporučit tyto inscenace bez uvedení pořadí (podle abecedy):
Bazárek Divadelního spolku Tyl Rakovník
BIM BAM BOM Divadla (Z)MATKY Praha
Divá Bára Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice

Autor: Jana Elznicová

9.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 16 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/ka sk. B. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: řídit vozidlo a skládat zboží dle dodacích listů, řízení menší dodávky - řidičské oprávnění sk.B., Kontakt: telefonicky 608 959 707 od 8,00 do 14,00 hod. nebo e-mailem pokorny.a@seznam.cz. Pracoviště: Pekárna kněževes, s.r.o., Pražská, č.p. 335, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Aleš Pokorný, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 20 000 Kč

Stavební truhláři Truhlář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Lišany, Nutná praxe., Kontakt: Monika Ryšlavá 313537172 nebo 724146329 (7:00-15:30 hod.) nebo email: euro@truhlarstvivalis.cz. Pracoviště: Truhlářství - vališ s.r.o., Rakovnická, č.p. 354, 270 52 Lišany. Informace: Monika Ryšlavá, +420 313 537 172.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 16 000 Kč

Ostatní technici v oblasti telekomunikací a radiokomunikací Technik výstavby datových spojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Životopis prosím zasílejte na email mcink@cbcomp.cz. Pracoviště: Cb computers v.o.s., Ottova, č.p. 222, 269 01 Rakovník 1. Informace: , .

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 400 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč, mzda max. 14400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: manuální zručnost, pečlivost a samostatnost. Znalost ukrajinského nebo ruského jazyka výhodou., Kontakt: e-mailem info@iveba.cz. Pracoviště: Iveba s.r.o. - pracoviště anexia s.r.o., Lubenská, č.p. 1588, 269 01 Rakovník 1. Informace: Petr Baťko, +420 734 622 444.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

České pozemní hokejistky do 18 let, i s rakovnickou pěticí Hanzlová, Jerijová, Somolová, Bašová a Steidová, získaly na domácím mistrovství Evropy bronzové medaile, když v boji o třetí místo porazily Rakousko 1:0.
12

Pozemní hokejistky získaly evropský bronz

Úplné zatmění měsíce ve Vsetíně.
11

Dlouhé zatmění Měsíce uvidí lidé jednou za život

Richard Pavlíček se zúčastnil hned trojice závodů v rámci Rakovnického cyklování

Rakovník /ROZHOVOR/ - Jedním z těch, kteří slavili triumf na letošním Rakovnickém cyklování, byl Richard Pavlíček z Lužné. Ten nejenže ovládl v kategorii jezdců od čtyřiceti do padesáti let závod CrossCountry, zároveň stihl ve třech dnech nastoupit do trojice závodů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Kokořínsku hořely lesy, hasiči vyhlásili i nejvyšší stupeň poplachu

Střední Čechy – Nejvyšší stupeň požárního poplachu, který se vzhledem ke své výjimečnosti ani neoznačuje jako „čtvrtý“, ale jako „zvláštní“, vyhlásili v neděli středočeští hasiči v souvislosti s velkým a rychle se šířícím požárem lesa v lokalitě Nosálov na Kokořínsku.

Stříbro je satisfakce, říká Tománek

Magog (Kanada) /FOTOGALERIE/ – Paratriatlonista Jan Tománek opět potvrdil, že letošní sezona ho zastihla ve vynikající formě. V závodě světového poháru v kanadském Magogu dosáhl na stříbrnou příčku, čímž vytvořil své dosavadní maximum na paralympijské závodní distanci.

Už jste navštívili Kukuřičáky? V bludišti se zabaví celá rodina

Rakovník – Pokud hledáte místo, kde v Rakovníku zabavíte děti i dospělé, pak se vypravte do Kukuřičného bludiště. V celé České republice je jich celkem jedenáct a jedno z nich je právě v Rakovníku u sběrného dvora.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT