V pořadí již třetí Adventní bazárek dovedly jeho dvě pořadatelky Adéla Hauptmanová a Olga Truhlářová k naprosté a báječné dokonalosti.

A vyplatilo se. Když mi Adéla Hauptmannová, za Občanské sdružení Advent v sobotu večer volala konečnou částku, která se behěm několika hodin v rakovnickém Tylově mezi Rakovničany na charitu vybrala třásl se jí hlas dojetím: „Je to neuvěřitelné, ale vybralo se přes sto tisíc korun!“

Více jak polovina výtěžku půjde na pomoc rakovnickému Domovu Ráček (je nestátní, neziskové humanitární zařízení, které již deset let pečuje o handicapované osoby). „Nově vybíráme i pro kojenecký ústav s dětským domovem v Praze 4 - Krč, kterému pomůžeme zbývajícími penězi,“ uvedla Olga Truhlářová.

Ve foyeru Tylova divadla uvítala všechny příchozí cimbálová muzika. Nebylo možné přehlédnout zakryté stoly, které se prohýbaly pod dárky, které do divadla během pátku přineslo do bazárku ohromné množství lidiček z Rakovnicka a sponzorů. Ještě před samotným začátkem se divadlo začalo příjemně plnit návštěvníky a brzy bylo jasné, díky počtu příchozích, že ani letos nebude výtěžek z bazárku malý.

Natěšení diváci byli pozváni pořadateli, tedy Občanským sdružením Advent a rakovnickým kulturním centrem do hlediště Tylova divadla.

Kulturní program

Zde se o kulturní program postarala kapela Hradní Dou, pěvecký soubor Perličky, kapela KoBra band ZUŠ Rakovník, dětský pěvecký soubor Perličky a dívky z tanečního oboru ZUŠ Rakovník.

Doslova z křesel, ale zvedlo diváky dynamické vystoupení klientů Domova Ráček s názvem Pohotovost. Hlediště a jeviště se náhle spojilo v bouřlivou tančící a zpívající masu. Jeden z diváků pak s úsměvem pronesl: „Tak tohle ještě Tylovo divadlo nezažilo!“

Adéla Hauptmannová k letošnímu bazárku doplnila: „Sponzoři a lidé nám nosí rok od roku do bazárku hezčí a hezčí věci. Novinkou dnes byla také vizážistka, která přítomné ženy, které měly zájem nalíčila a dala jim ohledně líčení rady.“

Olga Truhlářová doplnila: „Pro kojenecký ústav jsme rovněž vyhlásili sbírku oblečení. Maminky nosily poměrně poctivě krásné miminkovské věci. Rozhodli jsme se kojeňáček podpořit, protože je ve velice nelehké finanční situaci a každá pomoc je jim dobrá.“

Adéla i Olga kojenecký ústav v Praze – Krči osobně navštívily a seznámily se s jeho situací přímo na místě. „Bylo krásné, ale smutné setkání. Pochovaly jsme si miminka a rozhodly se jim na sto procent pomoci,“ shodly se Olga a Adéla.

Moderátorem večera byl zpěvák a herec Martin Holec.

„Bazárek má své příznivce nejen na Rakovnicku, ale i mimo náš okres. Ozývají se nám lidé třeba i z Kladenska nebo Berounska. Rádi bychom všem těmto dobrým lidem touto cestou poděkovali za přízeň, kterou tomuto projektu věnují. Bez nich by to nešlo, jsou to oni, kdo nám se nosí věci do prodeje. Děkujeme. Je vidět, že podobné akce ještě nejsou lidem lhostejné a že morálka mezi lidmi není až tak špatná jak si možná mnozí představují," dodaly Adéla s Olgou.

Dodejme, že v loňském roce se během bazárku vybralo okolo padesáti tisíc korun, které šly na chod domova Ráček.