Plesová sezóna je v rakovnickém kulturním centru v plném proudu. Jen se trochu liší od předchozích let. Ředitel centra Jiří Karel a dramaturg kulturního centra upozornili: “Bohužel ubývají organizace, které plesy v Rakovníku pořádají. Plesy přestali pořádat rakovničtí ostrostřelci a zdravotníci.“

Samo kulturní centrum pořádá v sezóně pro Rakovničany tři plesy. Plesovou sezonu v Rakovníku zahajuje Ples tanečních podvečerů, který je určen převážně pro seniory, následují Sportovní a Městský ples.

Sportovní ples

Zatím věrni rakovnickému plesání zůstávají vojáci a jejich Posádkový ples a svůj ples má i místní pivovar. „Nedej bože, aby nám odveleli posádku nebo aby se přestalo v Rakovníku pít pivo,“ odlehčili Jiří Karel, který zdůraznil: „Rádi bychom avizovali například 4. sportovní ples, neboť to je jeden z mála maturitních plesů. Uskuteční se 27. února a těšit se můžete na vystoupení kapely Kabát Revival a taneční skupiny Lincejs Crew.“

K tanci a poslechu zahraje Kampanus. „Naštěstí jsme letos vybrali termín, který není v jarních prázdninách,“ upozornil Jiří Karel.

Dramaturg kulturního centra Jiří Röll doplnil: „Já jsem Kabát Revival viděl a myslím, že originál napodobují věrně, a lidem se splní to, co budou od jejich vstupu očekávat.“ Tak jako každý rok se i letos budou slosovávat vstupenky a rozdávat ceny.

„Touto cestou děkujeme všem firmám, které nám s plesem pomáhají sponzorsky,“ shodli se Röll a Karel.

Městský ples

Ve fázi příprav je Městský ples, který je avizován na 27. března. Za spolupořadatele nám řekla Alena Mutinská: „Ples pojede stejně jako minulých letech souběžně jak v kulturním centru, tak v divadle, tak i na jevišti Tylova divadla. Budeme začínat vystoupením Proffi Fitness Millénia, protože bych chtěla aby Rakovničané viděli, jak vlastně Milénium pracuje.“

Jistě pěkné kostýmové předtančení předvede rakovnická country skupina Lentilky. „Následovat bude bonbónek, a to taneční vystoupení páru Mahuleny Bočanové a čtyřnásobného Mistra České republiky v latinskoamerických tancích Jaroslava Kuneše,“ upozornila Alena Mutinská.

Hrát bude Ideal Band. HostJam & Bazar Vrchlabí. Na jevišti budou Richard Pogoda a Sandra Pogodová a ve foyeru divadla cimbálovka Saši Vrábela a Brass Band.

Večer budou uvádět Marcela Škábová a Sandra Pogodová.

Dámy dostanou u vchodu kytičku. Zájem o vstupenky na Městský ples je už nyní. K volnému prodeji jsou místa v Tylově divadle a na galerii. Ostatní místa jsou pochopitelně zamluvena pro zaměstnance města.