„Soutěž vlastně vychází z té v Lánech, kde začala jako první. Pak se přesunula ještě do Kačice. Tady jsem se zúčastnila a moc se mi to líbilo. Řekla jsem si, že by bylo pěkné, udělat jí tady. Lidé se sejdou na čerstvém vzduchu, seznámí se a popovídají si. Jsou zkrátka spolu a to dnbes myslím chybí,“ vysvětlovala důvod Gabriela Horáková.
K dispozici je deset ohnišť. Pořadatelé zajistí jeden kilogram masa, dřevo na oheň a cibuli.

Guláše ohodnotí pětičlenná porota známých a významných občanů města. Podmínkou účasti je vlastní kotlík, trojnožka, kuchyňské náčiní a ingredience. Není dovoleno rozdělávat oheň mimo vyhrazená ohniště. Sraz soutěžících je ve 13.30 hodin. Ostatní diváci mohou přijít kdykoliv. Od 14 do 17 hodin budou vařit guláše. Do 17.30 bude mít porota čas na hodnocení uvařených pochoutek.

Po vyhlášení vítězů se guláše rozdají mezi kuchaře i návštěvníky. Startovné je 46 korun za ohniště. Občerstvení je zajištěno. Podvečer pak zpříjemní country kapela. První tři nejlepší kuchaři dostanou věcné ceny. „Připravili jsme diplomy, putovní pohár i něco na krk. Chtěli bychom, aby akce byla inspirací pro další lidi, že mohou také něco sami pořádat a nespoléhat se jen na město. Je příjemné, když se lidé sejdou třeba jako na novoroční ohňostroj,“ uzavřela Gabriela Horáková.