Program končil asi patnáct minut po dvanácté hodině. Tímto se místním omlouváme za případný hluk, ale vážně to stálo zato. Ve chvíli, kdy jsem viděl déšť, jsem myslel, že všichni utečou, ale vydrželi. To je bezva pocit,“ řekl za pořadatele prezident festivalu Vladimír Škrlant.

Festival nebyl ochuzen o žádného z avizovaných zpěváků či kapel. Úspěch měl například patriot festivalu Pacifik, Petr Kocman Band i Náplava. „Moc se líbili brněnští Kameloti. A Roman Horký mě požádal o další pozvání v příštím roce,“ uvedl dále Vladimír Škrlant.

Mezi zajímavá překvapení patřilo neplánované společné vystoupení Pavlíny Jíšové a Žalmana. „Šli do toho bez přípravy a bylo to moc příjemné,“ dodal Vladimír Škrlant. Dalším překvapením bylo to, že sina plakátech bylo možné přečíst, že ve Slabcích bude František Nedvěd. Ten opravdu přijel a navíc s sebou přivezl i kapelu Brontosauři. „Co k tomu dodat? Všichni na louce s nimi zpívali,“ řekl ještě pořadatel s tím, že moc děkuje všem svým kamarádům sponzorům, bez kterých by country festival ve Slabcích nebyl. „Diváky jsem oslovil z pódia zda má být další ročník. Dostal jsem sborovou kladnou odpověď, a tak touto cestou slibuji, že pokud mi zdraví dovolí, udělám pro další festival ve Slabcích maximum,“ uzavřel Vladimír Škrlant.