Rakovnické letní kino je první v republice, které bude promítat 3D filmy.

Stěhování projektorů a dalších zařízení z Tylova divadla do letňáku ovšem není nijak snadnou záležitostí. A třeba takové začátky promítání…

Ředitel rakovnického kulturního centra Jiří Karel potvrdil: „Pokud se bude promítat 2D film, tak je to projektoru jedno, má čtyřikrát větší svítivost nežli promítačka. Začít můžeme včas, ale pokud nasadíme 3D film, tak se musí počkat na tmu. Tuto informaci ostatně k 3D filmu připíšeme. Emitory 3D efektu by nekomunikovaly s brýlemi.“

Další zádrhel je v tom, že kapacita letního kina je 800 lidí. Kulturní centrum má však k dispozici pouze 350 brýlí. Jsou drahé.

„Budeme proto prodávat maximálně 330 vstupenek. Když bude o konkrétní film větší zájem, není problém ho hrát častěji. Rezervu na brýle potřebujeme pro případ, kdy by některé přestaly fungovat a my je museli divákovi vyměnit. Také je musíme dát promítačům, aby měli přehled, a domovníkovi, aby viděl, zda se náhodou film nechýlí ke konci. Jinak by viděl jen rozmazané plátno. Nepředpokládám, že by kupovaly nějaké další brýle kvůli promítání v letňáku. Jsou totiž dost drahé,“ vysvětlil J. Karel s tím, že zatím nikdo žádné brýle neukradl.

„Stejně by k ničemu nebyly. Jsou načipované jen na náš projektor. Nikde jinde se s nimi na žádný film nepodíváte,“ zdůraznil ředitel kulturního centra Jiří Karel.