I vy můžete být při tom. V Přílepech vznikají úžasná výtvarná díla.

Zcela poprvé přijela například do Přílep na zdejší loučku Petra Mrhálková a její přítel Pavel Vítek. Oba jsou z Ostrova nad Ohří. „Máme tu pro práci nádherné prostředí a skvělou partu lidí. Nelitujeme, že jsme se k účasti nechali naverbovat kamarádem kovářek Petrem Vaculíkem,“ řekla k účasti Petra Mrhálková, která v Přílepech pracuje na dřevořezbě, jež dostala název Duše v plamenech.

Zmíněný kovář Petr Vaculík z Dalovic u Karlových Varů vytváří z ohně sochu z názvem Čtyři živly. „Právě nyní pracuji na vodě. K sympóziu nám něco řekl i další jeho účastník z Dobrušky v Orlických horách. „Jsem v Přílepech už potřetí. Byl jsem u samého zrodu sympózií a mohu říci, že je čí dál tím lepší. Rozrůstá se a rozkvétá,“ pochválil Jan Ježek, jehož nelehkým cílem je vyřezat ze dřeva rytířské brnění v jeho realistické velikosti.

Jana Rejmanová z Vysokého Mýta zpracovává v Přílepech opuku. „Jsem sice vyučená řezbářka, ale můj přítel kamenosochař mi ukázal i krásu zpracování kamene, a tak dělám obojí,“ řekla umělkyně.

Nejmladším účastníkem akce je Vojta Kozohorský z nedalekých Chrášťan. „Loni jsem se tu byl podívat a pak sem celý další rok chodil za Liborem Daenemarkem do jakého si učení. Letos jsem dokončil devítku a od září půjdu na truhláře do Lesnického učiliště Písky. Právě pracuji na takovém fantaskním dílku. Je to něco mezi drakem a ptákem,“ prozradil něco o sobě Vojta. Součástí akce je doprovodný program, dnes od 20 hodin zde uslyšíte skotské dudy, bluesovou kapelu Grape a country kapelu Gitaband. V neděli v pravé poledne dojde ke slavnostnímu předání vzniklých děl.