„Vánoce jsou již za dveřmi a už není moc času na shánění dárků, ale spíš na to, zamyslet se, zavzpomínat a tato výstava k tomu vysloveně vybízí. Sešly se zde totiž práce, které byly vyrobeny s láskou a já hrozně moc děkuji všem, kdo se této výstavy zúčastnili. Měli bychom se ale zamyslet také nad tím, že ne každý má to štěstí jako my a musí řešit různé problémy. Už poněkolikáté jsme se rozhodli, že těmto lidem pomůžeme a proto jsme vyhlásili benefiční akci,“ vysvětluje ředitelka rakovnické knihovny Milena Křikavová.

Výstava malovaných domečků vznikla naprosto spontánně. „Letos jsme vyklízeli chalupu a přenášeli staré krámy. Jak jsem se tak na ně dívala, říkal jsem si, že bychom je mohli ještě využít, než se spálí. A tak jsme oslovili šikovné výtvarníky, kteří se toho chopili a vytvořili krásné domečky. Charitativní projekt jsme nazvali Domov 2020 a je to domov, který třeba od příštího roku může pomoci tomu, kdo to moc potřebuje a kdo si to zaslouží,“ přibližuje Milena Křikavová.

Výstava domečků končí 13. prosince a výtěžek z prodeje bude věnován rakovnickému Domovu Ráček a nadaci Dobrý anděl. Prodejní a inspirativní výstava Vánoce v Roubence potrvá do 6. ledna.