Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední den festivalu, někteří básníci již odjeli domů a nebyli přítomni. O jejich verše však diváci nebyli ochuzeni, přečetla je za ně lektorka slovinštiny na FF UK Magda Lojk. Jednalo se o básně Aljy Adam a Maji Vidmar, obě ze Slovinska. Dalšími básníky, kteří byli přítomni a četli své verše, byli Axel Dietsch z Německa a Rudolf Jurolek ze Slovenska.

Ale diváci si nevychutnávali jen verše, mezi zdmi hradu zazněla i hudba. Svůj koncert zde měl skladatel a sochař Petr Hejný, který hrál na violoncello převážně skladby J. S. Bacha i vlastní tvorbu. Na nádvoří zase mezi verši zazpívala Lana Petrovic společně s jazzovým kytaristou Yiannisem Mitsiosem z Řecka, který si zahrál i s dalším účastníkem Axelem Dietschem.

"Letos se mi festival moc líbil, každé vystoupení mělo obrovskou sílu a letošní Krakovec byl opravdu vyvrcholením, moc mě dojalo, že přišli i lidé znovu, že si to ohlídali a přijeli - a že je básníci nezklamali. Stejně tak básníci byli uchváceni krásou Krakovce a okolní krajiny a vzájemně si mezi sebou vyměnili kontakty a domluvili si i vzájemné návštěvy - a to propojování, to je to, na čem nám strašně záleží. Že je nás málo, to nevadí, ale důležité je, že se poznáme a víme o sobě," sdělila po ukončení hlavní duše festivalu Lenka Kuhar Daňhelová.

Lenka Rodová