Obecní úřad v Kroučové, Svaz žen v Kroučové a Klub kulturních a sportovních nadšenců Kroučová se dohodli, že je třeba zase něco udělat pro lidičky ve vesnici. A bylo to hotové.

Kdy: Sobota 30. října odpoledne od dvou, Kde: Kroučová, hospoda U Pucka, Co: Posezení s hudbou a tancem, Kdo: Kroučovští občané a kapela Petr Štáfek & Vláďa Štěrba z Nového Strašecí. No a: Bylo to jako vždy bezva.

Takto by mohla vypadat telegrafická zpráva, kterou vysílají Kroučováci o své sobotní akci v hospodě U Pucka. Bylo to Posvícenské posezení, jak má být.

Veselá mysl a dobrá nálada přítomných, krásné písničky – staré i nové, lidovky, trampské i nejnovější hity, v podání kapely.

Krásný zpěv nejen v podání kapely, ale i ostatních přítomných, tanec a krásné taneční kreace. O přestávkách v hraní pěkné vtipy na různá témata.

A k tomu všemu pivo jako křen, dobré vínečko, krásně nazdobené chlebíčky, které připravily Kroučovské ženy a výtečné zákusky od Hošera z Nového Strašecí. Všichni, kdo si mezi nás našli cestu, určitě nelitovali. Výtečná zábava se nesla celým odpolednem a ti kdo nepřišli, mohou jen litovat.

Už jsme se dohodli, že si to příští rok minimálně ve stejném složení rádi zopakujeme. A to ještě nebylo v Kroučové o posvícení všechno.

V sobotu večer ještě byla Posvícenská zábavička a v pondělí odpoledne Pěkná hodinka.

Čí je posvícení. No přece NAŠE! Nás Kroučováků!

AUTOR: BOHUMIL KNOBLOCH