Zaměstnanci oddělení sociálně – právní ochrany dětí se vydali jako vedoucí s dětmi na tábor


Tábor zřizovaný v souladu se zákonem o sociálně právní ochraně dětí se již po třetí koná v městském rekreačním středisku ve Skryjích. První turnus od 11. července již ve čtvrtek 16. července skončil a dnes bude zahájen další zajímavý program pro děti na druhém turnusu. Potrvá od 17. července do pondělí 21. července. Druhý turnus je jen čtyři dny a program ozvláštní mimo jiné zátěžové aktivity zaměřené na pozitivní posílení sociálních postojů dětí.

Výjimečný tábor

Ve Středočeském kraji je tábor ojedinělou aktivitou a mezi dětmi i rodiči velmi oblíben, někteří zájemci proto musí být odmítnuti. Děti jsou vybírány z handicapovaného prostředí. Tábor pořádá město Rakovník a rozhoduje o něm Rada města. Pro děti je tábor zdarma, pouze druhý turnus si platí cestovné. „Podmínkou je pro nás pouze věk dítěte, přijímáme děti od první do deváté třídy. Prvního turnusu se zúčastnilo 24 dětí z prvních až šestých tříd. Druhého turnusu se právě účastní 14 dětí, které jsou starší. Vedoucími jsou zde pracovníci odboru sociálních věcí, celkem je nás šest i s kvalifikovanou zdravotní sestrou,“ uvedl Luboš Kejla, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví z Městského úřadu Rakovník.

Medvědárium a výlet na hrad

Programem se Skryjský tábor od ostatních táborů neodlišuje. Táborové dny nedoprovází celotáborová hra, zato jsou vyplněny většinou celodenními výlety a připravené jsou i hry pro děti. „Celotáborové je jen vyhlášení za získání největšího počtu bodů v úklidu pokojů. Na programu jsou hlavně celodenní výlety na Křivoklát, do medvědária v Berouně nebo den strávený v okolí Berounky. Dalším zajímavým zpestřením pro děti byli hasiči z Rakovníka a policie s kynologickým výcvikem,“ řekl Luboš Kejla, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Dobře je tam, kde chutná, říká staré moudro. Stravování je pro děti zajištěno ve Škole v přírodě ve Skryjích. Na stravování vyčlenil peníze z Humanitárního fondu Středočeský kraj. „Naštěstí nám kraj pokaždé vyčlení peníze na stravu, za což jsme rádi. K dispozici pro dopravu jídla máme po dobu trvání tábora jeden služební automobil, eventuálně pro převoz k lékaři,“ uvedl Luboš Kejla, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

AUTOR: Simona Rohlová