Sobota plná plesů. Tak by se dal nazvat předposlední den minulého týdne. Každý, kdo chtěl vyrazit s přáteli, rodinou či sám k muzice, měl rozhodně z čeho vybírat. Tak například v rakovnickém kulturním centru se konal Sportovní ples. K tanci a poslechu po celý večer hrála skupina Color club Praha a Rock revival band.

Kdo zatoužil vyhrát nějakou tu zvěřinu, určitě zavítal do Nového Strašecí. Tamní myslivecké sdružení zde pořádalo Myslivecký ples. Na ten si našly cestu bezmála čtyři stovky lidí. O muziku se pak postarala skupina Ideal Band. Myslivci nezapomněli ani na bohatou tombolu, ve které mimojiné nechyběla ani divoká prasata či bažanti.

Další zastávkou, kam jsme se rozhodli jet podívat, byla Malinová, kde se konal další ročník Společenského plesu mikroregionu Balkán. Ani tady nechyběla bohatá tombola, odkud si výherci mohli odnést například různé poukázky, elektrotechniku, alkohol, zvěřinu a další zajímavé ceny. V menším kulturním sále se sešlo dvěstě třicet návštěvníků. Na úvod večera vystoupili ostrostřelci z Rakovníka, následovaly rakovnické mažoretky pod vedením Šárky Malé a poté se šlo tancovat. Jak tomu už na plese mikroregionu Balkán bývá, bylo připravené i půlnoční překvapení. O to se rovněž postarali ostrostřelci, kteří zazpívali a střelbou ukázali, že jejich pušky do starého železa rozhodně nepatří.