Sbor dobrovolných hasičů v Čisté patří k nejstarším na okrese Rakovník.


Oslava 130. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Čisté je na naplánována na pátek 28. září. Akce by měla započít v půl desáté dopoledne slavnostní valnou hromadou v kulturním domě.

Začátek slavnostního programu pro veřejnost je od 13 hodin odpoledne. U hasičské zbrojnice bude hrát Modrá Muzika z Nového Strašecí. „Představen a vysvěcen bude zcela nový prapor, nemůže chybět položení věnců k uctění památky padlých, a pak bude zhruba od dvou hodin následovat program na místním hřišti,“ popisoval Pavel Tintěra.

Do Čisté by měli přijet Soptíci – mini hasiči z Plzně, mažoretky z Rakovníka, profesionální hasiči HZS Rakovník a 154. záchranný prapor Rakovník. Své umění zde pochopitelně představí i místní mladí hasiči a nebude chybět ani ukázka staré hasičské techniky. Program bude zakončen ve 20 hodin taneční zábavou v kulturním domě.

„Po celou dobu oslav bude otevřeno čistecké muzeum, kde bude připravena malá expozice s hasičskou tématikou,“ upozornil ještě Pavel Tintěra.
Cílem oslav je oslavit poměrně významné výročí, neboť čistecký hasičský sbor patří nejen k těm nejstarším na okrese, ale i současně k těm více aktivním.
Je třeba také připomenout mnohdy nelehkou práci dobrovolníků a představit techniku, se kterou pracují. „A v neposlední řadě takovou nenásilnou formou upozornit na to, že by si mnohdy zasloužili techniku lepší,“ uzavřel Pavel Tintěra s tím, že by ještě rád upozornil na divadelní představení, které ovšem nemá nic společného s oslavami hasičů.

Ve čtvrtek 27. září můžete v Kulturním domě v Čisté vidět od 20 hodin představení s názvem Oženit se, to je vždycky riziko. Hrát pro vás bude místní divadelní soubor.