Dan Brown, jenž se narodil v roce 1964 v USA, zaplétá s mistrnou fabulací tajemný příběh podobně jako ve svém předchozím románu Šifra mistra Leonarda, který se stal celosvětovým fenoménem.

Zeptali jsme se herce Lukáše Hejlíka, jaké bylo jeho hledání a nacházení s románem a co hlavního by chtěl předat divákům: „Tak už hledat a nacházet v celém rozsáhlém románu to, co pak bude obsahem padesátiminutového Listování, bylo dobrodružstvím a pro mě byl obrovský zážitek právě zažít si osobně všechna místa v Itálii, kterých se tajemný příběh dotýká.

Pro mě nese velmi zajímavou myšlenku přelidnění, které má ve světě nastat kolem roku 2050. To bylo pro mě a kolegyni Věru Hollou, se kterou dnes premiérově v Rakovníku vystupujeme s Infernem, hodně zajímavé a věříme, že i pro diváky."

Právě Rakovník byl díky spolupráci městské knihovny místem, kde se celý projekt s bestsellerem Dana Browna uskutečnil jako první.

Více jsme se dozvěděli od ředitelky městské knihovny Mileny Křikavové: „Listování už organizujeme osmým rokem a za ta léta se tu představila spousta zajímavých knížek. Dnešní představení bylo vlastně takovou superpremiérou, protože ta další bude hned dnes večer v Praze na Nové scéně Národního divadla a je beznadějně vyprodaná. Každá z knížek, které se tu představily díky projektu Listování, se začala více půjčovat a čtenáři si k ní našli cestu. To je pro nás smyslem práce, aby lidé četli, přemýšleli o tom a povídali si."

Diváci si s dvojicí protagonistů mohli prožít příběh hledání a nacházení, Listování je opět nezklamalo a naopak poskytlo akční a svěží podívanou hned v několika prolínajících se vlnách.
Rakovník si pochvaloval i iniciátor celého projektu Lukáš Hejlík: „Je krásné, kolik lidí přišlo a naprosto úžasná je spolupráce s knihovnou, která dokáže celý náš projekt ve svých podmínkách udržet a ještě rozvíjet.

Rakovník je pro nás tím pravým místem, diváci si k nám našli pravidelnou cestu, a když bych byl v porotě o českou knihovnu roku, tak u mě by to vyhrála právě ta vaše rakovnická."

Padesátiminutové představení Inferna přineslo Věru Hollou a Lukáše Hejlíka v několika proměnách a rovinách, ze kterých na diváky více než dýchla tajemná atmosféra příběhu i výzva hledat a nacházet.