Snímky, nalezené hledáčkem jejich fotoaparátu, představují v Nové síni pod Vysokou bránou Rabasovy galerie. Mnohdy stačí jeden pohled na vystavené fotografie a už poznáte, co kterého člena zajímá a baví.

Při slavnostní vernisáži přátelé a příznivci Amfory zaplnili výstavní síň téměř po střechu. Vernisáž uvedla Nikola Horníková. Na kytaru přednesla baladu od Milana Tesaře a píseň Yesterday od Beatles.

Výstavu zahájil Václav Zoubek a hned zavzpomínal: „První výstavu jsem uvedl v roce 1985 v období, kdy Amfora byla spolek tvůrčí fotografie a byla velkým přínosem pro městskou kulturu, protože v té době se toho v Rakovníku moc nedělo. Po revoluci ztratila Amfora trochu oporu a hledala zase svoji tvář a prostor. Poslední desetiletí je Amfora spolek, který přináší nové podněty a je v plné síle. K tomu jí gratuluji."

V roce 1964 Okresní osvětová beseda pořádala Akademii výtvarné fotografie. Přihlásilo se do ní pětatřicet lidí. Jejího vedení se ujal Karel Koubek. Po absolvování akademie zůstalo pouze sedm vytrvalců. „Chtěli jsme fotografii dělat, proto jsme museli pokračovat dál. Řekli jsme si, že jako každý spolek se musíme nějak jmenovat. Nejprve jsme byli jen Fotografický klub při Okresním osvětovém domě. Během času padl název Amfora. Znamená Amatérský fotoklub Rakovník," vysvětloval jeden ze zakládajících členů Petr Neuman. Takto fotoklub působil pod vedením Karla Koubka až do roku 1988. Tehdy Karel Koubek zemřel. Od té doby fotoklub Amfora vede Václav Hvězda.

Členové Amfory se dostali i za hranice. Za socialismu se měli účastnit i mezinárodních výstav. Ale protože tehdejší Československo braly západní státy jako rozvojovou zemi, nechtěly na Amfoře nikdy vstupní poplatky. Rakovničtí fotografové uspěli na mnoha zahraničních fotosalonech. Tehdy si zahraniční pořadatelé předávali adresy vystavujících fotoklubů, takže se stalo, že i zahraniční organizátoři „Amforáky" zvali na své výstavy. „Pokud se ozvali, že chtějí peníze, řekli jsme jim, že dolary nemáme a jestli chtějí vstupní poplatky, ať nám pošlou fotografie zpět. To se ale nikdy nestalo," zkonstatoval Petr Neuman.
Padesát let fotografování přineslo ohromný technický rozvoj, který si nikdo tenkrát nedokázal představit. Na začátku se fotografovalo černobíle. Pokud někdo chtěl mít fotku v barvě, musel druhým fotoaparátem fotit na diapozitivy. Dělat tehdy barevné fotka doma byl problém. „V roce 2004 jsme zjistili, že jsme úplní začátečníci, protože odstartovala digitalizace. Museli jsme si koupit nové přístroje a počítače. Ale zvládli jsme to a je to lepší," přiznal Neuman.
Dnes není Amfora uzavřený fotoklub, přijít do něj může kdokoliv. Ob rok jeho členové pořádají Rakovnický fotosalon, kde mohou lidé z celého okresu vystavit své fotografie. Lidem se to zalíbilo a spousta jich do Amfory vstoupila. Ve fotoklubu Amfora bylo sedmdesát tři fotografů, z toho jich devatenáct je už ve fotografickém nebi včetně zakládajícího člena Karla Koubka. V současnosti žijí tři zakládající členové.