Se starými hity i novými písněmi, například Víno a zpěv, se postupně dostávalo do varu nejen publikum, ale i muzikanti. S Ivanem Hlasem na kytaru hrál Norbi Kovacs a na violoncello Jaroslav Olin Nejezchleba, takže si na své přišli nejen milovníci písní, ale i příznivci koncertní kytary a violoncella. Norbi Ko᠆vacs předvedl i několik sólových kousků. Rakovnická nokturna, na jednom z nichž si mohli návštěvníci poslechnout Ivan Hlas Trio, pořádá Muzeum TGM v Rakovníku.

„Koncert byl super, přišlo tak sedmdesát lidí. Většinou říkali, že muzikanti hráli lépe než posledně," zhodnotil vystoupení ředitel muzea František Povolný.

Ivan Hlas nehrál v Rakovníku poprvé, zavítal sem nejméně čtyřikrát. Vystoupení v muzeu si pochvaluje, s kolegy tady rádi hrají.

„Ivana znám osobně, má v Rakovníku plno známých. Kdysi s ním v kapele hrál i doktor Jiří Báča," vysvětlil, jak se Ivan Hlas dostal do Rakovníka, František Povolný.

Lidem se v krásném letním večeru ani nechtělo domů, proto Ivan Hlas s kolegy nejprve přidal hit ze Šakalích let „Říkal mi táta".

„Na kolena si dáme příště. Tím začneme," slíbil přítomným Ivan Hlas. A rozloučil se krásnou a pohádkovou písní o Andersenovi.