Jaký je to pocit, být vítězem soutěže Prazdroj talentů 2014 a účastnit se vystoupení v rámci letošního Pilsner Festu 2014?

Prozatím to je náš největší úspěch, co se hudebních soutěží týče, tudíž máme obrovskou radost nejen z účasti na pódiu Pilsner Festu, ale i z nemalé podpory fanoušků.

O účast na letošním Pilsner Festu jste bojovali do poslední chvíle. Bylo to náročné?

Již v soutěžním duelu na nádvoří pivovaru jsme získali mnoho hlasů, což nás velmi potěšilo. Ve finále jsme pak byli dost napnutí, kolik hlasů či spíše kliků od fanoušků získáme. Udělali nám obrovskou radost, protože jejich počet se vyšplhal na neuvěřitelných 1099, což nepřekonali ani nadějní Mono Love. S našimi největšími příznivci bychom tak chtěli udělat „na oplátku" skromnou oslavu.

Proč právě název Falešná ozvěna?

Slovní spojení Falešná ozvěna se zrodilo kdysi dávno v hlavě našeho pražského kamaráda, kdy kapela jako taková ještě neexistovala. Já vlastně ani nevím, je to dost abstraktní (něco jako oxymóron). Zhruba před čtyřmi lety jsme začali s Michalem Benešem dávat bandu dohromady s tím, že chceme hrát něco jako ska-rock-punk, a úplnou náhodou nás oslovil skrze inzerát Vráťa Kubita, který sice neumí hrát na bubny ani basu, ale měl texty a návrh akordů k písním. Tím jsme dali Falešné ozvěně základ.

Představte nám prosím vaši kapelu.

Dnes už hrajeme přes tři roky v šestičlenné sestavě (baskytara, bicí, sólová elektrická kytara, doprovodná kytara, alt saxofon, klávesy nebo tenor saxofon), navíc s Vráťou jako externím členem. Nahráli jsme CD Budoucnost vzdálená, klip k písni Vesničan a EP Mám rád vesnické ztracené případy v pražském studiu Biotech. Nyní připravujeme materiál na druhé cédéčko.

K jakému stylu muziky se vaše hraní nejvíce blíží a co máte připravené pro fanoušky na letošní Pilsner Fest?

Dovolím si říct, že stylu, co jsme si řekli na začátku, se v rámci možností držíme. Mnozí v našem žánru slyší Mňágu nebo Chinaski, ale vůbec se za to nestydíme, ba naopak. Na Pilsner Festu zazní písně, které běžně hrajeme, ale nejspíš vytáhneme i jednu novinku.

Na co se v rámci hudebního programu letošního Pilsner Festu nejvíce těšíte?

Já osobně se nejvíc těším na J.A.R., protože jsem je ještě neslyšel živě, jen je mám momentálně v mobilu.

Co byste vzkázali potenciálním účastníkům dalších ročníků Prazdroj talentů?

Je to dobrá zkušenost, která nabízí srovnání a motivaci v podobě koncertů v Plzni. Navíc díky hlasování zjistíte, jak velkou máte fanouškovskou základnu. Každé amatérské kapele, co trochu hraje, určitě doporučuji se přihlásit. Můžete jedině získat!

A těšíte se na pivo? Byli jste už v plzeňském pivovaru?

V podstatě v kapele moc nepijeme, ale je pravda, že když už, tak pivo. Pilsner Urquell zcela jasně patří mezi nejlepší piva na světě, takže zkusíme na Pilsner Festu nakouknout právě i do pivovaru. Naší odměnou navíc není jenom koncert, ale také pivo na rok, jež poslouží na oslavu s fanoušky, o které jsem hovořil. (jv)