Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za zábavou? Přečtěte si náš přehled!

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí.

6.10.2017
SDÍLEJ:

Houby. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Karel Rozehnal

Poslední parní víkend si užijí v Lužné

Lužná u Rakovníka – Jak jinak se stylově rozloučit s letošní parní sezonou než tím, že na koleje vyjede parní vlak? Právě takový program si na tento víkend 7. a 8. října připravilo ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka. Z pražského hlavního nádraží pojede do Lužné parní lokomotiva Štok, zpět do Prahy parní lokomotiva Papoušek. V neděli tomu bude přesně naopak. Po oba víkendové dny se zájemci mohou svézt také na trati z Lužné do Kolešovic, po takzvané Kolešovce. Jednosměrná jízdenka z Prahy a Hostivice do Lužné stojí 160 Kč (děti od 6 do 15 let 100 Kč), z Kladna a Stochova do Lužné nebo z Lužné do Kolešovic pak 80 Kč (děti 60 Kč). Atraktivní program je přichystaný v samotném areálu muzea, které bude otevřené od 9.30 do 17.00 hodin. Prohlídka muzea je letos možná o víkendové dny až do konce října a nabízí kromě stálé expozice včetně salónního vozu T. G. M. také speciální zahradní železnici.

Objevte Zázraky vína na dalším ročníku stejnojmenného festivalu

Nové Strašecí – Třetí ročník degustačního podzimního odpoledne plného vína, hudby a dobrého jídla chystají na tuto sobotu 7. října v Novém Strašecí. Vše vypukne v Novostrašeckém kulturním centru od 14 hodin. Kromě vína budou připraveny sladké i slané kulinářské dobroty a atmosféru navodí také zvuk cimbálů či folklorní tance. Vystoupí cimbálová skupina Čtyřlístek i stejnojmenný folklórní taneční soubor nebo skupina The Geront Shadows Revival. Vítáni jsou návštěvníci s tématicky laděnou pokrývkou hlavy, kteří obdrží kupon na vzorek vína zdarma. Jeden kupon stojí 10 korun a návštěvníci, kteří si je mohou koupit v libovolném množství, za ně smění vybrané vzorky vína. Vstupné na akci stojí 120 korun a vratná záloha za skleničku činní 50 korun.

Nechte si poradit od mykologa

Jesenice - Nejen na poutavou výstavu hub, ale i do houbařské poradny s mykologem Michalem Polatou můžete zavítat v pondělí 9. října od 15 do 18 hodin v učebně přírodopisu ZŠ a MŠ Jesenice.

Setkají se u českých lidovek

Senomaty - Oblíbená Setkání s lidovou písničkou nabídne už v sobotu 7. října senomatský KD. Od 14 hodin se na sále představí duo Žákovec & Volínová, kteří zahrají všem příznivcům české hudby.

Zvou na výstavu hub

Kněževes – Prohlédnout si houby známé i ty méně známé bude možné na nové výstavě, kterou městys Kněževes spolu s mykologickým kroužkem chystá na příští dny. V neděli 15. října a pondělí 16. října bude netradiční výstava k vidění zasedací místnosti úřadu městyse. Vstupné je dobrovolné.

Barevný Týden knihoven

Rakovník – Už od pondělí trvá celorepublikový Týden knihoven. Účastní se ho také Městská knihovna v Rakovníku, kde mají na každý den připravenou jednu barvu, myšlenku i hru. Po prvních dnech v tmavě modré, červené, zelené i fialové bude ten páteční, poslední v řadě, patřit veselé žluté. Přijďte do knihovny žlutě vyladěni a můžete se těšit na malý dárek.

Jarmark bude plný dobré chuti

Senomaty – V senomatské roubence už se pomalu začíná připravovat podzimní Jarmark dobré chuti, který tradičně nabídne širokou škálu dobré jídla, pití, výrobků z farmářských trhů i spoustu dalších rukodělných výrobků jako třeba háčkované hračky. Přesvědčit se o tom a nasát pohodovou atmosféru zájemci mohou už v sobotu 14. října od 10 do 16 hodin.

Ve stínu Impéria aneb Germáni a doba římská

Rakovník – Jak to na Rakovnicku vypadalo za vlády krutých germánských kmenů? To a mnohem více prozradí nová výstava v mansardě Muzea T. G. M., a to už v pátek v 17 hodin. Na příchozí čekají nejen unikátní archeologické nálezy, ale i nové objevy a poznatky prezentované prostřednictvím interaktivních prvků. Výstavu doprovodí také akce pro školy i veřejnost, ta nejbližší připadá na 21. října, kdy se slaví Mezinárodní den archeologie.

Pokoří až patnáct sportů

Krakov – Na sportovní víceboj až v patnácti druzích sportů od fotbalu přes šipky až po cvrnkání kuliček, zvou krakovští na sobotu 14. října. Ve sportovním areálu zápolení začíná už od 8.30 hodin, ale kdo bych chtěl soutěžit, zapsat se musí maximálně čtvrt hodiny předem. Víceboj je určen pro dvoučlenná smíšená družstva, přihlásit se jich může nejvíce šestnáct. Medaile a ceny – nejen pro vítěze, ale pro všechny zúčastněné, vyrábí klienti Domova Ráček z Rakovníka.

Na hřbitov raději až jindy

Skryje – Protože Sbor dobrovolných hasičů ze Skryjí pořádá v sobotu 14. října okresní soutěž mladých hasičů, jejíž trať povede i po hřbitovní cestě, prosí ostatní, aby si svou návštěvu hřbitova raději naplánovali na jiný den, případně až na sobotní pozdní odpoledne. Za pochopení děkují pořadatelé z SDH Skryje.

Hasiči z Malinové slaví stodvacítku

Malinová – Už od roku 1897 funguje v Malinové Sbor dobrovolných hasičů. K významnému jubileu 120. výročí od založení uspořádá v sobotu 7. října oslavu. Hasiči se sejdou v devět hodin v kulturním domě, odkud vyrazí položit kytice k pomníku padlým. O hodinu později začne slavnostní schůze následovaná společným obědem. Kdo by se chtěl podívat na ukázku nové, ale i staré hasičské techniky, má možnost od 12 hodin na návsi. Odpoledne potom všem zahraje skupina Universal. V sále kulturního domu bude navíc výstava dokumentů a fotografií mapujících činnost sboru.

Pátá výstava fotografií

Jesenice – Fotoklub Jesenice má v prostorách Vlastivědného muzea aktuálně už svou pátou výstavu. Jubilejní ročník s těmi nejpovedenějšími fotografiemi je k vidění do 29. října.

Na oblohu vzlétnou draci

Rakovník – Už pošestadvacáté pořádá klub domu dětí a mládeže a klub leteckých modelářů oblíbenou drakyádu. V sobotu 7. října se k nim může přidat každý, kdo rád soutěží a nevadí mu větrné podzimní počasí. Od 13 hodin na rakovnickém letišti startuje soutěž pro rodiče i děti, a to ve třech kategoriích. Hodnotit se bude vzhled a pracnost výroby draků podomácku vytvořených a samozřejmě výška jejich vzletu. Soutěž mohou i draci kupovaní. Kdo v některé z disciplín zvítězí, může se těšit na diplom a věcné ceny.

Víkend plný hudby

Rakovník – Rakovnický Dům osvěty chystá na podzim jeden hudební zážitek za druhým. Písničky oblíbené české skupiny Lucie zahraje už tuto sobotu 7. října od 20.30 hodin kapela Lucie revival. Vstupné si lze zajistit už nyní v předprodeji v pokladně Kulturního centra. Ještě před tím ale zažije Dům osvěty i jeho návštěvníci pořádnou party. Rytmy house a techno hudby nabídne už v pátek od 20 hodin mini přehlídka DJ´s s názvem Beat Parade in da house. Zahrají Chris Sadler, Lucky 79, Dundee 76, Airway, Boris a Spyro. Kdo na akci dorazí do 22. hodiny, zaplatí za vstup rovných 100 korun. Kdo později, připlatí si o dvacet korun navíc.

Připravují divadelní představení plné humoru i manželské krize

Jesenice – Kulturně společenské centrum v Jesenici připravuje na 13. října opravdovou diva-delní lahůdku. Veselohra podle scénáře Neila Simona, která dostala název Velký holky nepláčou je určená nejen ženám, ale i mužům. Pozorovat útrapy manželství totiž bude bavit všechny. Zvlášť, když je divákům předvedou herci jako Jana Šulcová, Vendula Křížová nebo Libor Hruška. Už teď si lze na toto představení zajistit lístky, a to v předprodeji za 200 korun na Městském úřadu u paní Pikešové. Na místě bude lístek stát o padesát korun více.

Dvě pohádky plné loutek

Rakovník – Hned na dvě pohádky najednou zve všechny děti i jejich rodiče Loutkářský spolek Před Branou. Dvě následující sobotní odpoledne budou v domáckém prostředí Loutkového divadla Rakovník patřit Krabičkové pohádce a příběhu O Palečkovi. Představení začíná vždy v 15.30 a vstupné na něj stojí 30 korun.

Nechává nahlédnout do své keramické dílny

Rakovník – V Galerii Samson Cafeé právě začala nová výstava s názvem Lampy, svícny a…, která představuje výrobky, jenž tento rok vznikly v keramické dílně Ivany Fialové. Prohlédnout si rozmanité výrobky z keramiky bude možné až do 10. listopadu, vždy ve všední dny.

Procestují celý večer

Pavlíkov – Pásmo cestovatelských večerů, při kterých se na plátno promítají fotografie doplněné o komentáře cestovatelů, pokračují i v následujících podzimních měsících. První takový večer připadá na úterý 10. října. Od 19 hodin bude galerie městyse Pavlíkov patřit Gruzii a vyprávění Libora Drahoňovského.

Autor: Kristýna Koděrová

6.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Na ranči U Bentleyho zakončí sezonu Hubertovou jízdou

Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Hředle zdolaly ve šlágru Olympii a jsou v čele

Rakovnicko – Okresní přebor Rakovnicka má nového lídra. Jsou jím Hředle, které ve šlágru 8. kola zdolaly rakovnickou Olympii 5:3. Nováček z Rynholce se po vynikajícím úvodu trochu zadrhl.

Rezerva Tatranu koncertovala, béčko SK uhrálo v Dobré bod

Rakovnicko  – Béčko Tatranu, které se pohybuje v dolní polovině tabulky nejnižší krajské fotbalové soutěže, si v 8. kole smlslo na Zlonicích, které zničilo 6:0.

Hradec Ráčkům nevoněl, Sudoměřice byly jiná káva

Rakovník – Po čtyřech extraligových duelech, ve kterých rakovničtí hokejbalisté pokaždé bodovali, přišla jasná porážka, kterou jim přichystal Hradec. Ráčci se však brzy oklepali a v Sudoměřicích, proti kterým se jim dařilo již v loňské základní části, vyhráli poprvé za tři body.   

Hokejisté zvládli drama se Slaným

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Již o čtyři góly vedli hokejisté rakovnického HC v 6. kole krajské ligy nad rivalem ze Slaného a zdálo se, že si po třech porážkách dokráčí pro pohodlnou výhru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení