VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za zábavou? Přečtěte si náš přehled!

Rakovnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí.

6.10.2017
SDÍLEJ:

Houby. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Karel Rozehnal

Poslední parní víkend si užijí v Lužné

Lužná u Rakovníka – Jak jinak se stylově rozloučit s letošní parní sezonou než tím, že na koleje vyjede parní vlak? Právě takový program si na tento víkend 7. a 8. října připravilo ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka. Z pražského hlavního nádraží pojede do Lužné parní lokomotiva Štok, zpět do Prahy parní lokomotiva Papoušek. V neděli tomu bude přesně naopak. Po oba víkendové dny se zájemci mohou svézt také na trati z Lužné do Kolešovic, po takzvané Kolešovce. Jednosměrná jízdenka z Prahy a Hostivice do Lužné stojí 160 Kč (děti od 6 do 15 let 100 Kč), z Kladna a Stochova do Lužné nebo z Lužné do Kolešovic pak 80 Kč (děti 60 Kč). Atraktivní program je přichystaný v samotném areálu muzea, které bude otevřené od 9.30 do 17.00 hodin. Prohlídka muzea je letos možná o víkendové dny až do konce října a nabízí kromě stálé expozice včetně salónního vozu T. G. M. také speciální zahradní železnici.

Objevte Zázraky vína na dalším ročníku stejnojmenného festivalu

Nové Strašecí – Třetí ročník degustačního podzimního odpoledne plného vína, hudby a dobrého jídla chystají na tuto sobotu 7. října v Novém Strašecí. Vše vypukne v Novostrašeckém kulturním centru od 14 hodin. Kromě vína budou připraveny sladké i slané kulinářské dobroty a atmosféru navodí také zvuk cimbálů či folklorní tance. Vystoupí cimbálová skupina Čtyřlístek i stejnojmenný folklórní taneční soubor nebo skupina The Geront Shadows Revival. Vítáni jsou návštěvníci s tématicky laděnou pokrývkou hlavy, kteří obdrží kupon na vzorek vína zdarma. Jeden kupon stojí 10 korun a návštěvníci, kteří si je mohou koupit v libovolném množství, za ně smění vybrané vzorky vína. Vstupné na akci stojí 120 korun a vratná záloha za skleničku činní 50 korun.

Nechte si poradit od mykologa

Jesenice - Nejen na poutavou výstavu hub, ale i do houbařské poradny s mykologem Michalem Polatou můžete zavítat v pondělí 9. října od 15 do 18 hodin v učebně přírodopisu ZŠ a MŠ Jesenice.

Setkají se u českých lidovek

Senomaty - Oblíbená Setkání s lidovou písničkou nabídne už v sobotu 7. října senomatský KD. Od 14 hodin se na sále představí duo Žákovec & Volínová, kteří zahrají všem příznivcům české hudby.

Zvou na výstavu hub

Kněževes – Prohlédnout si houby známé i ty méně známé bude možné na nové výstavě, kterou městys Kněževes spolu s mykologickým kroužkem chystá na příští dny. V neděli 15. října a pondělí 16. října bude netradiční výstava k vidění zasedací místnosti úřadu městyse. Vstupné je dobrovolné.

Barevný Týden knihoven

Rakovník – Už od pondělí trvá celorepublikový Týden knihoven. Účastní se ho také Městská knihovna v Rakovníku, kde mají na každý den připravenou jednu barvu, myšlenku i hru. Po prvních dnech v tmavě modré, červené, zelené i fialové bude ten páteční, poslední v řadě, patřit veselé žluté. Přijďte do knihovny žlutě vyladěni a můžete se těšit na malý dárek.

Jarmark bude plný dobré chuti

Senomaty – V senomatské roubence už se pomalu začíná připravovat podzimní Jarmark dobré chuti, který tradičně nabídne širokou škálu dobré jídla, pití, výrobků z farmářských trhů i spoustu dalších rukodělných výrobků jako třeba háčkované hračky. Přesvědčit se o tom a nasát pohodovou atmosféru zájemci mohou už v sobotu 14. října od 10 do 16 hodin.

Ve stínu Impéria aneb Germáni a doba římská

Rakovník – Jak to na Rakovnicku vypadalo za vlády krutých germánských kmenů? To a mnohem více prozradí nová výstava v mansardě Muzea T. G. M., a to už v pátek v 17 hodin. Na příchozí čekají nejen unikátní archeologické nálezy, ale i nové objevy a poznatky prezentované prostřednictvím interaktivních prvků. Výstavu doprovodí také akce pro školy i veřejnost, ta nejbližší připadá na 21. října, kdy se slaví Mezinárodní den archeologie.

Pokoří až patnáct sportů

Krakov – Na sportovní víceboj až v patnácti druzích sportů od fotbalu přes šipky až po cvrnkání kuliček, zvou krakovští na sobotu 14. října. Ve sportovním areálu zápolení začíná už od 8.30 hodin, ale kdo bych chtěl soutěžit, zapsat se musí maximálně čtvrt hodiny předem. Víceboj je určen pro dvoučlenná smíšená družstva, přihlásit se jich může nejvíce šestnáct. Medaile a ceny – nejen pro vítěze, ale pro všechny zúčastněné, vyrábí klienti Domova Ráček z Rakovníka.

Na hřbitov raději až jindy

Skryje – Protože Sbor dobrovolných hasičů ze Skryjí pořádá v sobotu 14. října okresní soutěž mladých hasičů, jejíž trať povede i po hřbitovní cestě, prosí ostatní, aby si svou návštěvu hřbitova raději naplánovali na jiný den, případně až na sobotní pozdní odpoledne. Za pochopení děkují pořadatelé z SDH Skryje.

Hasiči z Malinové slaví stodvacítku

Malinová – Už od roku 1897 funguje v Malinové Sbor dobrovolných hasičů. K významnému jubileu 120. výročí od založení uspořádá v sobotu 7. října oslavu. Hasiči se sejdou v devět hodin v kulturním domě, odkud vyrazí položit kytice k pomníku padlým. O hodinu později začne slavnostní schůze následovaná společným obědem. Kdo by se chtěl podívat na ukázku nové, ale i staré hasičské techniky, má možnost od 12 hodin na návsi. Odpoledne potom všem zahraje skupina Universal. V sále kulturního domu bude navíc výstava dokumentů a fotografií mapujících činnost sboru.

Pátá výstava fotografií

Jesenice – Fotoklub Jesenice má v prostorách Vlastivědného muzea aktuálně už svou pátou výstavu. Jubilejní ročník s těmi nejpovedenějšími fotografiemi je k vidění do 29. října.

Na oblohu vzlétnou draci

Rakovník – Už pošestadvacáté pořádá klub domu dětí a mládeže a klub leteckých modelářů oblíbenou drakyádu. V sobotu 7. října se k nim může přidat každý, kdo rád soutěží a nevadí mu větrné podzimní počasí. Od 13 hodin na rakovnickém letišti startuje soutěž pro rodiče i děti, a to ve třech kategoriích. Hodnotit se bude vzhled a pracnost výroby draků podomácku vytvořených a samozřejmě výška jejich vzletu. Soutěž mohou i draci kupovaní. Kdo v některé z disciplín zvítězí, může se těšit na diplom a věcné ceny.

Víkend plný hudby

Rakovník – Rakovnický Dům osvěty chystá na podzim jeden hudební zážitek za druhým. Písničky oblíbené české skupiny Lucie zahraje už tuto sobotu 7. října od 20.30 hodin kapela Lucie revival. Vstupné si lze zajistit už nyní v předprodeji v pokladně Kulturního centra. Ještě před tím ale zažije Dům osvěty i jeho návštěvníci pořádnou party. Rytmy house a techno hudby nabídne už v pátek od 20 hodin mini přehlídka DJ´s s názvem Beat Parade in da house. Zahrají Chris Sadler, Lucky 79, Dundee 76, Airway, Boris a Spyro. Kdo na akci dorazí do 22. hodiny, zaplatí za vstup rovných 100 korun. Kdo později, připlatí si o dvacet korun navíc.

Připravují divadelní představení plné humoru i manželské krize

Jesenice – Kulturně společenské centrum v Jesenici připravuje na 13. října opravdovou diva-delní lahůdku. Veselohra podle scénáře Neila Simona, která dostala název Velký holky nepláčou je určená nejen ženám, ale i mužům. Pozorovat útrapy manželství totiž bude bavit všechny. Zvlášť, když je divákům předvedou herci jako Jana Šulcová, Vendula Křížová nebo Libor Hruška. Už teď si lze na toto představení zajistit lístky, a to v předprodeji za 200 korun na Městském úřadu u paní Pikešové. Na místě bude lístek stát o padesát korun více.

Dvě pohádky plné loutek

Rakovník – Hned na dvě pohádky najednou zve všechny děti i jejich rodiče Loutkářský spolek Před Branou. Dvě následující sobotní odpoledne budou v domáckém prostředí Loutkového divadla Rakovník patřit Krabičkové pohádce a příběhu O Palečkovi. Představení začíná vždy v 15.30 a vstupné na něj stojí 30 korun.

Nechává nahlédnout do své keramické dílny

Rakovník – V Galerii Samson Cafeé právě začala nová výstava s názvem Lampy, svícny a…, která představuje výrobky, jenž tento rok vznikly v keramické dílně Ivany Fialové. Prohlédnout si rozmanité výrobky z keramiky bude možné až do 10. listopadu, vždy ve všední dny.

Procestují celý večer

Pavlíkov – Pásmo cestovatelských večerů, při kterých se na plátno promítají fotografie doplněné o komentáře cestovatelů, pokračují i v následujících podzimních měsících. První takový večer připadá na úterý 10. října. Od 19 hodin bude galerie městyse Pavlíkov patřit Gruzii a vyprávění Libora Drahoňovského.

Autor: Kristýna Koděrová

6.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 400 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč, mzda max. 14400 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Znalost ukrajinského nebo ruského jazyka vítána., Kontakt: e-mailem info@iveba.cz. Pracoviště: Iveba s.r.o. - pracoviště anexia s.r.o., Lubenská, č.p. 1588, 269 01 Rakovník 1. Informace: Petr Baťko, +420 734 622 444.

Výroba - Výroba Ruční balič 12 200 Kč

Ruční baliči Balič a pytlovač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Čistý trestní rejstřík., Kontakt: tel. 777038145 (čtvrtek od 11:00 do 13:00 hod.). Pracoviště: Agentura vista cz s.r.o.- pracoviště čluz a.s., 271 01 Nové Strašecí. Informace: Šeiner, +420 777 038 145.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 20 000 Kč

Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají Řidič/řidička autobusů - HPP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Turnusové služby, přeprava osob., Kontakt: p. Martin Kokšal, tel. 313 113 552, e-mail: m.koksal@anexia.cz, Více na www.anexia.cz. Pracoviště: Anexia bus s.r.o., Lubenská, č.p. 1588, 269 01 Rakovník 1. Informace: Martin Kokšal, +420 602 535 289.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 360 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Referent účetní na ekonomickém odboru. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (zástup za nemoc a následně mateřskou, příp. rodičovskou dovolenou)., Pracovní náplň: zajištění dílčích prací rozpočtového procesu, likvidace cestovních příkazů, účetní práce spočívající zejména v likvidaci došlých faktur, metodická spolupráce s příspěvkovými organizacemi města a zastupování referenta v centrální pokladně města., Plat: 9. platová třída., Požadavky: vyšší odborné vzdělání, nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, schopnost samostatného rozhodování, znalost obecně závazných právních předpisů (zejména zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, prováděcí vyhláška k zákonu o účetnictví pro některé vybrané účetní jednotky, zákon č. 410/2009 Sb., České účetní standardy pro některé vybrané účetní jednotky, zákon č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, vyhláška č. 323/2002 Sb., o rozpočtové skladbě, všechny uvedené v platném znění), znalost práce na PC, flexibilita a spolehlivost., Výhodou: řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič), praxe ve veřejné správě., Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.murako.cz. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté rakovnického Tatranu prohráli v přípravném duelu s Královým Dvorem 2:3.
23

Tatranští si v závěru pokazili jinak kvalitní přípravu s Královým Dvorem

Otevření Síně slávy kladenského hokeje. Otakar Vejvoda st.

Sezona byla více než dobrá, je spokojen Vejvoda

Za půvaby středních Čech budou výletníky vozit bardotky

Střední Čechy – Ohlédne se kdekdo – a pokud by snad oči viděly jen obyčejný vlak, nezaměnitelný dunivý zvuk dieselového motoru jasně upozorní: tady jede historie. Na středočeské koleje se v nadcházející turistické sezoně častěji vrátí lokomotivy, jejichž provoz kdysi ke kraji neodmyslitelně patřil: mašiny vyráběné ČKD v polovině šedesátých let. Sice mají v rodném listě zapsáno typové označení T478.1, avšak tehdejší železničáři měli jasno: tohle je bardotka.

Na kluzkých silnicích řidiči bourali, naštěstí bez vážnějších následků

Střední Čechy – Více sněhu a méně ledu, než naznačovala původní očekávání, přinesl v noci na sobotu a ráno návrat zimního počasí na středočeské silnice a chodníky.

Chřipka je v kraji na ústupu. Přesto za týden přibylo šest jejích obětí

Střední Čechy – Velmi smutné souvislosti mají nejnovější informace středočeských hygieniků o odeznívání chřipkové epidemie, která region trápila od počátku února. Chřipkové viry nadále zabíjely – a to s nebývalou razancí. 

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT