Hned v úvodu slavnostního křtu sama autorka Karla Krátká přiznala: „Už ani nevím, po kolikáté se takto scházíme.“ O to větší problémy pak statistika jejích tvůrčích počinů dělá nám čtenářům a fandům této v staccatovém tempu píšící paní učitelky, kterou ani nevycválaní mutějovičtí deváťáci nedokáží odvést od veršů, od písní, od věčného pramene inspirace –lásky. Křty jejích děl jsou koncertem a současně divadlem poezie, prostě zážitek a ještě překvapení. O to se tentokrát postaralo vystoupení mladého rakovnického básníka Jiřího Bendla.


A pak už šlo všechno podle pečlivě přichystaného a vyváženého programu. Karla představí hosty, čas od času vezme kytaru a zazpívá některou ze svých písní. Není na ně ani tentokrát sama, z Prahy přijely hned dvě úžasné písničkářky. S kytarou báječná, bezprostřední Eva Dvořáková a famózní šansoniérka Eva Kriz-Lifková, česká Edith Piaf. Pochopitelně došlo i na verše a ukázku z knížky fejetonů v přednesu dvou stálých osvědčených tváří a hlasů Kájiných křtů, Milady Pochmanové a Petry Šorsákové. Zamuzicírovali si také muži, oba na klavír. Autorčin bratr Jaroslav Chudoba podpořil verše Jiřího Bendla, zatímco o písně a šansony se postaral zkušený doprovodný partner paní Evy, excelentní pianista Milan Dvořák.


O křest obou knížek se pak ve zcela zaplněné Heroldově síni rukou společnou podělili rakovnický a krajský zastupitel, náměstek středočeského hejtmana Marcel Chládek, básník Vlastimil Řebec, ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek a karikaturista Milan Kounovský.
Verše Karly Krátké jsou chytré, životně moudré, provoněné láskou, probolené zklamáním a i ty nejkratší jakoby ukrývaly píseň. Nelze jim nevěřit. Svoji šestou básnickou sbírku pojmenovala „Narozena 1950“ a ilustraci svěřila citlivému výtvarnému objektivu Tomáše Hejdy.
Třetí knížka fejetonů z pera Karly Krátké „JAK JSEM SE STALA NERUDnOU“ končí po bílé a červené barvou modrou a autorka slibuje, že je opravdu, ale opravdu poslední. Jenomže, jak přiznává v on-line rozhovoru pro Rakovnický deník, stačí zapnout televizi nebo rozhlas a „už mě něco osloví“. Nedílnou součástí knížky jsou tradičně chytré a vtipné kresby a mistrovské portréty-karikatury z ateliéru Milana Kounovského, a celé je to fakt počteníčko.

AUTOR: IVO MIČKA