Vedení rakovnického kulturního centra je s digitálním kinem v Tylově divadle spokojeno.

Ředitel kulturního centra Jiří Karel konkrétně uvedl: „Lidé chodí. Teď v únoru dáme například ještě větší prostor nežli v únoru trháku Avatar. V březnu jej hrajeme ještě sedmkrát či osmkrát, přesně nevím, ale neustále se vyprodává. Už tam máme jen pár posledních lístků. Takový zájem na jiné filmy jsme doposud nezažili a myslíme, že to má přímou souvislost nejen s pověstí toho filmu, ale také samozřejmě s tím, že je promítán ve 3D.“

Ve 3D bude v Rakovníku k vidění v březnu také nová Alenka v říši divů. „Ještě jsme to nikdo neviděli, takže doufáme, že to bude povedené 3D. V únoru jsme hráli třeba Herkula, a ten se nejen dle našeho názoru moc nepovedl. Lidé už to zřejmě také ví, a tak jich moc na tento film nepřišlo. Volal jsem kvůli tomu i do lounského kina, kde mají také 3D a tam se také tenhle film moc neprodával. Je to zatím první film ve 3D, který se moc neprodává,“ konstatoval Jiří Karel s tím že je pro rakovnické kino promítání zajímavé i ve chvíli, kdy na nějaký film přijde třeba sto lidí. „Protože co si budem povídat. Kdy vám přijde najednou do kina sto lidí?“ zdůraznil Jiří Karel.

V březnu byly do programu kina v Tylově divadle nasazeny ale také filmy, které nejsou takzvaně 3D. „Dokonce hrajeme Dešťovou vílu, což je nová pohádka ve 2D,“ upozornil Jiří Karel.