Jak napovídají jejich jména - Káťa a Alexej, nejde o Francouze původem, i když k úterní půlnoci přistáli na Ruzyňském letišti z pařížského Orly.


Koncert
Káťa se zde provdala a podepisuje se jako Ekatérina Debiak. Působí v pařížském Národním orchestru Capitol a doma ji očekává dvouletý klučina, na kterého maminka mluví rusky a tatínek francouzsky. Vystupuje jako sólistka i komorní hráčka.

Na Aljošu čekala na Ruzyni dokonce maminka a mladší bráška, vždyť se neviděli čtyři roky. Všichni ovládají mistrovsky kytaru, tatínek na ni dokonce vyučuje na Petrohradské konzervatoři. A zatímco nynější Francouz Alexei Khorev postupně získává ocenění jako sólista i komorní hráč v mnoha městech Evropy a věnuje se ve Francii pedagogické činnosti, zbytek rodiny si často zakoncertuje v Rusku i v zahraničí jako Trio family.

Aljoša s Káťou a jejich housle a kytara tvoří od roku 2001 duo. Jejich hra a neobvyklé nástrojové spojení zaujaly Radka Křížanovského natolik, že je pozval do Čech k jedinému koncertu - na náš Heroldův Rakovník. V první části koncertu zazněla Vivaldiho Sonáta D dur a tři skladby Niccolá Paganiniho (Sonáta č. 1, Cantabile, Sonata contertino), po přestávce Habanera Marice Ravela, Valse Augistina Barriosse, Jota Fransisca Tarregy a známá Historie tanga od Astora Piazzoly.

Alexei vystoupil během večera několikrát také sám a nadšenému publiku jen potvrdil svoji skvělou pověst kytarového virtuosa. Sympatická, usměvavá a nadějná muzikantská dvojice zakončila svoje vystoupení, jak jinak, přídavkem na motivy ruské písně a musela přislíbit, že se do Čech a Rakovníka ještě v nedalekém budoucnu vrátí.