Do Rakovníka přijeli Getlemen singers. Jako by milovníci hudby a zpěvu tušili, že tentokrát nepůjde jen tak o nějaké zpívání, nezůstalo jediné místečko Heroldovy síně volné a pokud vystoupení vokálního souboru má být letos něčím ještě překonáno, máme se na co těšit. Bonbonek, s nímž České kulturní slavnosti, pořadatelé Heroldova Rakovníka, každoročně přicházejí, chutnal a slavil nefalšovaný úspěch.

Festival

Už příchod devítičlenného mladého mužského souboru nenechal nikoho na pochybách, že bude co poslouchat, nač se dívat, čím se bavit. Nastupují za zpěvu po jednom, po dvou a první část vystoupení věnují nelehké „Evropské soudobé hudbě“. Mění místa, střídají se v uvádění jednotlivých skladeb, sólech a jejich zpěv, precizní intonace, dynamika, nefalšovaná radost z vystoupení dávají za pravdu odborné hudební kritice, která soubor označila za živou vodu pro českou sborovou scénu“.
Druhá část - „Na lidové motivy“ je věnována česko-slovenským skladatelům Leoši Janáčkovi, Antonínu Dvořákovi, Eugenu Suchoňovi a Janu Vičarovi. Zvláště Dvořákova „Hostina“ byla pro mnohé posluchače jistě nečekaným překvapením.
Třetí část – „Populární písně a spirituály“, zaznamenávají zesilující potlesk až po závěrečný přídavek - Dobrú noc, má milá, sladké sny. Soubor Gentlemen singers byl založen absolventy Českého chlapeckého sboru Boni pueri v roce 2003 a od té doby pravidelně hostuje na hudebních festivalech, natáčí pro rozhlas a televizi, je znám v České republice, ale také v řadě evropských zemí a USA. Zpívají bez doprovodu, a capella, v původních jazycích. A Heroldova síň akusticky jejich umění jen zvýraznila.
„Byla radost tady zpívat,“ zaznělo proto v závěru večera a nadšeným přítomným se chtělo zakřičet - A pro nás poslouchat.
Speciálně na středeční koncert Heroldova Rakovníka přiletí z Francie bělorusko-ruské duo Ekatérina Malachkova-Debiak – housle, a Alexei Khorev – kytara. Heroldova síň, 19.00, vstup volný.